fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kokpit Koleji

Kokpit Koleji'nin eğitime bakış açısına, kurum detaylarına ve daha fazlasına kolaylıkla ulaşın! Kokpit Koleji bursluluk sınavı bilgileri ve okul fiyatlarını inceleyin!

Kokpit Koleji'nde Eğitim

2018 yılında kurulan ve günümüzde eğitim faaliyetlerine devam etmekte olan Kokpit Koleji, Kocaeli'de kurulan ilk havacılık ve yazılım kolejidir. Havacılık sektörüne donanımlı bireyler yetiştirmek için kurulmuş olan bu kurumda düzenlenen çeşitli projeler ile öğrencilerin mesleki gelişimleri desteklenmektedir. Mesleki eğitime ek olarak öğrencilere üniversiteye yönelik, çok yönlü bir akademik eğitim de verilmektedir. Böylece mezun olan öğrenciler akademik eğitimlerine farklı alanlarda da devam edebilmektedir.


Kokpit Koleji’ne göre havacılık ve yazılım birbirinden farklı sektörler gibi görünse de aslında birbirini tamamlayan iki farklı alandır. Bu fikir doğrultusunda kolej bünyesinde hem havacılık lisesi hem de yazılım lisesi bulunmaktadır. Sivil havacılık, pilotaj eğitimi, kabin memurluğu eğitimi gibi eğitimlerin yanında öğrencilere İHA eğitimi de verilmektedir. Öğrencilerine sunmuş olduğu İHA eğitimi ile kurum, havacılık sektöründe önde gelen okullar arasındadır.


Çocuklara küçük yaştan itibaren havacılık ve yazılım bilgisinin aşılanması gerektiğini düşünen Kokpit Koleji, bu amaç doğrultusunda kolej bünyesine anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerini de dahil etmiştir. Böylece çocuklar erken yaşta havacılık ve yazılım ile tanışmakta ve bu alanlarda kendilerini geliştirebilmektedir. Kolej bünyesinde bulunan tüm okullarda, mesleki eğitimlere ek olarak, öğrencilere gereken akademik eğitim de verilmektedir. Böylece öğrenciler, mesleki anlamda donanımlı bireyler olarak yetişirken aynı zamanda akademik anlamda da yetkin bireyler olmaktadırlar.


Öğrencilerin birer dünya vatandaşı olarak yetiştirilmesi kurumun temel amaçlarındandır. Öğrencilerin hem mesleki hem de akademik anlamda İngilizce yeterliliğine sahip olmaları hedeflenmektedir. Bu nedenle Kokpit Koleji, öğrencilere uluslararası standartlarda İngilizce eğitimi vermektedir. Öğrencilerin sosyal, kültürel, psikolojik, bilişsel ve fiziksel gelişimleri de kurum için oldukça önemlidir. Çeşitli etkinlik, proje ve faaliyetler ile öğrencilerin her alanda donanımlı bireyler olmaları için gereken destek sağlanmaktadır.


Kokpit Eğitim Kurumları, kendini her alanda geliştirmiş, eleştirel düşünebilen, cumhuriyet ilkelerine bağlı, başarılı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Havacılık ve yazılım sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla kurulmuş olan bu kurumda, üretmeyi seven, fikirleri ve ürettikleri ile geleceğe yön verebilecek öğrenciler yetiştirilmektedir. Öğrencilere havacılık ve yazılım sektörlerinde olduğu kadar farklı alanlarda da kendini geliştirme fırsatı sunan Kokpit Okulları, donanımlı eğitimci kadrosu ve yenilikçi eğitim sistemi ile günümüzün gözde okullarındandır.

Kokpit Koleji Tanıtım Filmi
Kokpit Koleji Havacılık Lisesi Tanıtım Filmi
Kokpit Koleji İndirimleri
Kokpit Koleji Yorumları
Devamını Gör
Kokpit Koleji'nde Eğitim
Kokpit Koleji Tanıtım Filmi
Kokpit Koleji Havacılık Lisesi Tanıtım Filmi
Kokpit Koleji Galeriler

Kokpit Koleji Kampüsleri

Kokpit Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Kocaeli Kokpit Koleji Kampüsü
Kocaeli / Başiskele
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Kokpit Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerine sunduğu aktivite çeşitliliğiyle bölgede ön plana çıkmaktadır. Kurumda ö...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Kokpit Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum