fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

MEF Okulları

MEF Okulları hakkında bütün bilgilere kolaylıkla ulaşın. MEF Okulları fiyatlarını, bursluluk sınav bilgilerini, veli yorumlarını ve adreslerini hemen inceleyin!

MEF Okulları'nda Eğitim

MEF OKULLARI

MEF Okulları eğitimde kaliteyi yakalamış, birçok ülkenin eğitim modellerini yerinde gözlemlemiş ve okul türüne göre değişen dersler ve izlenilen yolları yakından incelemiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda en uygun eğitim modeli oluşturulmuş ve 20 yılı aşkın süredir verdiği eğitim hizmetine başlanmıştır. Yeniliklere ve gelişmelere daima açık olan okul, öğrencilerin yararına olacak teknolojileri bünyesine katmakta ve kalitesini her geçen gün arttırmaktadır. İletişim becerileri gelişmiş, sorun çözebilen, doğaya değer veren, özgüveni yüksek nesillerin oluşabilmesinin nitelikli eğitimden geçtiğini düşünen MEF Okulları, bu amaca uygun olarak Tam Öğrenme Modelini uygulanmaktadır.


MEF Okulları'nda kullanılan bu eğitim modeli, öğrencilerin konuları anlama sürelerinin farklı olduğu düşüncesiyle, yeterli vakit verildiğinde her öğrencinin her şeyi öğrenebileceği esasına dayanmaktadır. Okulda hiç bir ünite öğrenciler tam öğrenmeden geçilmemekte, böylece her öğrencinin aynı seviyede olması amaçlanmaktadır. Ders dışı etkinlikler ile de öğrencilerin her zaman konulara ilgi duymaları sağlanmaktadır.


MEF Okulları öğrencileri, ezbere dayanmadan, deneyerek, araştırarak ve sorgulayarak öğrenmektedir. Okulda, öğrencilerin edindikleri bilgi ve birikimi nasıl kullanılacağı ve bu bilgi birikimin ne işe yarayacağı anlatılmaktadır. Akademik başarının yanında sanat ve spora da önem veren okul, dönem boyunca sergilere geziler düzenlemektedir. Sportif anlamda da turnuvalar düzenleyen MEF Okulları, öğrencilerinin hem bedensel gelişimlerine katkı sağlarken hem de iş birliği içinde sorumluluk alma duygularını geliştirmektedir.


MEF Okulları, ECIS (Avrupa Uluslararası Okulları Konseyi) ve CIS (Uluslararası Okullar Konseyi) üyesi olarak, Türkiye’nin önde gelen uluslararası okullarından biridir. Uluslararası okul olmaktan gurur duyan MEF Okulları, çeşitli uluslararası eğitim kuruluşları ve organizasyonları tarafından akredite edilmiştir. New England Association of Schools and Colleges (New England Okul ve Kolej Derneği) üyeliğini de elde etmiş olan MEF Okulları, Cambridge ve Uluslararası Bakalorya tarafından uluslararası eğitim programları sağlamak için onaylanmıştır.


MEF Okulları, okul öncesi eğitim ile ilköğretimi bir bütün olarak algılamakta ve bu doğrultuda anaokulundan ilkokulun sonuna kadar Uluslararası Bakalorya tarafından sağlanan İlk Yıllar Programını uygulamaktadır. İlk Yıllar Programı, 3-12 yaş aralığındaki öğrencilere sunulan disiplinler arası bir eğitim programıdır. Lise öğrencileri için ise Uluslararası Bakalorya’nın Diploma Programı uygulanmaktadır. Diploma Programı, uluslararası düzeyde hazırlanan, dünyanın her yanında kabul gören diplomalar sağlayan bir eğitim programıdır. Diploma Programını bitiren öğrenciler dünyanın en iyi üniversitelerinde yer alma fırsatına sahiptir. Ayrıca, lise öğrencilerine Cambridge IGCSE programı sağlanmaktadır. IGCSE (Uluslararası Genel İkincil Eğitim Sertifikası) programını tamamlayan öğrenciler buradan elde ettikleri sertifika sayesinde, İngiltere başta olmak üzere, dünyanın her yerinde üniversitelere giriş sağlayabilmektedir.


Yabancı dil eğitiminin günümüzdeki önemi tartışılmazdır. Bu bilinçle MEF Okulları'nda yabancı dil eğitimi, ders saatlerinin yarısı Türkçe, yarısı İngilizce olacak şekilde düzenlenmiştir. Öğrencilerinin öğrendikleri dilleri etkin kullanabilmeleri için uygun ortamlar yaratılmaktadır.


MEF Lisesi, kazandığı başarılarla ailelerin dikkatini çekmekte, verdikleri akademik eğitimin yanında öğrencilerine kattığı değerlerle fark yaratmaktadır. Okulundan mezun olan her öğrencinin en az iki yabancı dili etkili bir şekilde konuşabilmesini amaçlayan MEF Koleji, düzenlediği yurt dışı gezileri ile bu hedef doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir.

MEF Okulları Fiyatları 2023
MEF Okulları Bahçeşehir Kampüsü Fiyatları 2023
Eğitim Seviyesi Eğitim Ücreti Yemek Ücreti Eğitim Materyalleri
Anaokulu (Yarım Gün) 74.587 TL + KDV 20.711 TL + KDV 3.934 TL + KDV
Anaokulu (Tam Gün) 102.610 TL + KDV 26.026 TL + KDV 6.893 TL + KDV
İlkokul - Ortaokul - Lise 119.397 TL + KDV 27.541 TL + KDV 9.446 TL + KDV

MEF Okulları Ulus Kampüsü Fiyatları 2023
Eğitim Seviyesi Eğitim Ücreti Yemek Ücreti Eğitim Materyalleri
Eğitim Seviyesi Eğitim Ücreti Yemek Ücreti Eğitim Materyalleri
Anaokulu 152.282 TL + KDV 25.986 TL + KDV 11.802 TL + KDV
İlkokul - Ortaokul - Lise 157.876 TL + KDV 29.935 TL + KDV 16.768 TL + KDV
Fen ve Teknoloji Lisesi 165.770 TL + KDV 29.935 TL + KDV 18.943 TL + KDV
IGCSE - 9.Sınıf 180.467 TL + KDV 29.935 TL + KDV 54.765 TL + KDV
IGCSE / IB DP - 10, 11. Sınıf 180.467 TL + KDV 29.935 TL + KDV 35.528 TL + KDV
IB DP - 12. Sınf 180.467 TL + KDV 29.935 TL + KDV 54.765 TL + KDV
MEF Okulları Tanıtım Filmi
MEF Okulları İndirimleri
MEF Okulları Yorumları
Devamını Gör
MEF Okulları'nda Eğitim
MEF Okulları Fiyatları 2023
MEF Okulları Tanıtım Filmi
MEF Okulları Galeriler
MEF Okulları Yorumları

MEF Okulları Kampüsleri

MEF Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

MEF Okulları Bahçeşehir Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 9 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul bölgesinde Başakşehir’de Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu bulunmaktadır. Okulda verilen eğitimler ile sor...
MEF Okulları Balmumcu Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Beşiktaş
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel MEF Okulları Balmumcu Anaokulu İstanbul’da Beşiktaş ilçesinde eğitim hizmeti vermektedir. Okula 2016 -2017 eğitim d...
MEF Okulları Ulus Kampüsü
İstanbul / Beşiktaş
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Özel Mef Ulus İlkokulu 24 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir. Okul 08.10 ve 15.45 saatle...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

MEF Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum