fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel MEF Okulları Ulus İlkokulu

Özel MEF Okulları Ulus İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:45

Özel MEF Okulları Ulus İlkokulu Hakkında

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Özel Mef Ulus İlkokulu 24 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir. Okul 08.10 ve 15.45 saatleri arasında hizmet vermektedir. Okulda yemekhane, kapalı spor salonu, laboratuvar, kütüphane, revir, akıllı tahta, havuz, futbol sahası, sanat atölyesi, müzik odası, bahçe, bilgisayar laboratuvarı, konferans salonu, kantin ve oyun alanı bulunmaktadır. Okul güvenlik kameraları ile 7/24 izlenmektedir. Okulun öğrenciler için rehberlik ve servis hizmeti bulunmaktadır. Okul yaz dönemi eğitime yaz okulu uygulaması ile devam etmektedir. Branş dersleri dışında İngilizce, İspanyolca, Almanca, futbol, voleybol, basketbol, yüzme, masa tenisi, jimnastik, tenis, fotoğrafçılık, heykel, görsel sanatlar, halk oyunları, orff, modern dans, tiyatro, dekoratif sanatlar, drama, piyano, koro ve el sanatları eğitimi verilmektedir. Okulda satranç, müzik, proje, bilişim, değerler, seramik, gezi, akıl ve zeka oyunları kulübü bulunmaktadır.MEF Okullarının misyonu; öğrencileri, verimli iletişim kuran, ulusal ve uluslararası değerlerle saygılı, özgüveni yerinde, sorumluluk sahibi, bilimsel ve analitik düşünebilen, teknolojiyi verimli kullanabilen, estetik algısı yüksek, üretken ve yaratıcı, araştırmaya ve öğrenmeye meraklı, Atatürk ilkeleri ile demokratik ve laik cumhuriyete sahip çıkan; insana, topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak hayata hazırlamaktır. MEF ilkokulunda yabancı dil programı çerçevesindeki İngilizce müfredat programını Avrupa Konseyi Ortak Çerçeve Programı -CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) doğrultusunda hazırlanmaktadır. Dil eğitimin içselleştirilmesi adına Story Telling, Spelling Bee, Reading Rockets, Destination Imagination ( DI) , Pre-Junior Model United Nations ( Pre- JMUN) etkinlikleri düzenlenmektedir. Ayrıca ilkokulda öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak adına haftada bir saat kütüphanede okuma saati gerçekleştirilmektedir. İlkokul öğrencilerine yönelik spor faaliyetleri basketbol, voleybol, jimnastik, doğa sporları etkinlikleri, yüzme etkinlikleri, masa tenisi, tenis, futbol, satranç, eğitsel oyun etkinliği, badminton etkinliği, pilates ve Speed Stacks olarak sıralanmaktadır.

Yorumlar

 • N

  Öğrencilerine sayısız imkan sunarak eğitimi tek düzelikten çıkarmayı başararak kalıcı eğitim metotlarıyla en iyi öğrenmeyi hedefleyen, düşünce ve fikir yapısı olarak aydınlık, çağdaş bir Türkiye için öğrencilerini en iyi niteliklerle donatan, 1. sınıftan itibaren dünya vatandaşları yetiştiren harika bir okul. Keşke her anne baba bu okuldan aldığım tatmini alabilse. Gerçekten kaliteli ve donanımlı bir okul burası. Çocuklarım için herşeyin değeceğinin ispatı olarak görüyorum.

 • EG

  Çocuğumuzun ders çalışma alışkanlığı dısında sosyal olanakları da fazlaca yoğun olan bir okul. Satranç, yüzme, dans gibi aktivitelerle çocuğumun başarısını ve mutlu olmasını her gün daha fazla gözlemleyebiliyoruz. Öğretmen-veli koordinasyonu beklentilerimizin çok çok üstünde. Çocuğun servisle alındığı saat evimizin okula çok yakın olmasına rağmen çok erken bir saat. Güzergah çıkartılmasındaki koordinasyon problemini 1 sene boyunca yaşadık.

 • BK

  Bir çocuk nasıl yetiştirilir onu gösteriyolar. Kafaları zehir gibi çalışıyor maşallah. Matematikle arasını şimdiden iyi tutuyor bizimki. Büyükleriyle yaşıtlarıyla nasıl konuşacağını bile çok güzel öğrendi bu okuldan.

 • HA

  Çocuklarım çok sosyal ve bir o kadarda başarılı oldular sayelerinde.

 • FA

  Mef, mef, mef…. Temeldir, üstelik oldukça sağlam bir temeldir. Gerek dil konusunda gerek sportif faaliyetlerde emeği büyüktür bende.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel MEF Okulları Ulus İlkokulu İletişim Bilgileri

Ulus Mahallesi, Öztopuz Caddesi, Leylak Sokak, Beşiktaş / İstanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum