fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Odtülüler Eğitim Kurumları

Odtülüler Eğitim Kurumları hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Odtülüler Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış

Odtülüler Eğitim Kurumları, öğrencilere akademik eğitimin yanı sıra güzel bir gelecek kurmayı hedefleyen değerli eğitim kurumlarıdır. Bu kurumlar öğrencilere sıkı bir akademik program ile onları üniversiteye geçiş sürecine hazırlamayı ve geleceklerini şekillendirmeyi hedeflemektedir. Odtülüler Eğitim Kurumları’nın bünyesinde Odtülüler Anadolu Liseleri ve Odtülüler Dershaneleri bulunmaktadır. Bu kurumlarda öğrenciler, sürekli öğrenme ve çalışma halinde bulunup ODTÜ başta olmak üzere ülkemizin en iyi üniversitelerinde yer alma fırsatına erişmektedir. Üniversiteye geçiş süreci birçok zorluk ve stres kaynağı barındırmaktadır. Tüm bu zorlukların üstesinden gelebilmeleri için öğrencilere ders hazırlığının yanında duygusal ve psikolojik hazırlık için programlar düzenlenmektedir. Odtülüler Eğitim Kurumları, yüzlerce akademik başarıya imza atıp mezunlarını ülkemizin en iyi üniversitelerine yerleştirme görevine kararlılık ile devam etmektedir.

Odtülüler Eğitim Kurumları, öğrencilerin üniversiteye geçiş sınavlarına girdiği zaman edindikleri tüm bilgileri en iyi şekilde hatırlayıp uygulayabilmelerini hedeflemektedir. Bundan dolayı, öğrencilerin duygusal sağlığına ve psikolojik hazırlıklarına büyük önem vermektelerdir. Öğrencileri bu süreçte en iyi şekilde hazırlamak için Odtülüler Eğitim Kurumları eğitim koçluğu ve rehberlik hizmetleri sunmaktadır. Eğitim koçluğu, sınavlara hazırlanan ve geleceklerini en doğru şekilde şekillendirmek isteyen öğrenciler için yol gösterici ve destekleyici bir uygulamadır. Bu uygulamanın bünyesinde zaman yönetimi, sınav kaygısı kontrolü, aylık sınav analizi, öğrenme tarzı testi, meslek yönelim envanter uygulaması gibi faaliyetler bulunmaktadır.

Zaman kontrolü, üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için en büyük sorunlardan biridir. Birçok öğrenci gerekli akademik bilgiye sahip olduğu halde süresini kontrol edemeyip beklentilerin altında sınav sonuçları çıkarmaktadır. Bunun sebeplerinin aşırı internet kullanımı, plansız hareket etme ve benzeri birçok unsurun olduğu söylenebilir. Aynı zamanda, birçok öğrenci sınav öncesinde ve sınav anında yüksek kaygıya kapılıp başarısızlık gösterebilmektedir. Tüm bunları engellemek amacıyla Odtülüler Eğitim Kurumları kapsamlı koçluk ve rehberlik sunmaktadır. Aylık Sınav Analizi ise öğrencilerin gelişimlerini takip etme amaçlı yürütülen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde öğrencilerin geri kaldıkları alanlar ya da geliştirilmesi gereken konular tespit edilip, öğrenciye gerekli destek sağlanmaktadır. Öğrenme tarzı testi sayesinde de öğrenciler kendi öğrenim stillerini keşfedip en etkili şekilde sınav hazırlığı yapma fırsatına sahiptir. Mesleki yönetim envanter uygulaması da meslek seçimi konusunda kararsız olan öğrencilere yol gösteren, karmaşık düşüncelerine aydınlık getiren, yetenekleri yönünde seçim yapmalarını sağlayan bir uygulamadır.

Odtülüler Okulları her öğrencinin maksimum potansiyeline ulaşması ve hedefini gerçekleştirmesi için her birinin gerekli bilgileri içselleştirmesini hedeflemektedir. Öğrenciler, konuları dinleyip öğrenseler de, derin bir anlayış oluşturabilmek için düzenli ve istikrarlı bir biçimde ders çalışmalıdır. Bu bağlamda Odtülüler Eğitim Kurumları öğrencilere oldukça etkili bir etüt sistemi sunmaktadır. Etüt sistemi bağlamında öncelikle öğrencinin denemeleri gözden geçirilir ve hataları detayla incelenir. Hatalar; anlam hatası, pratik hatası ve temelden kaynaklı hata olarak üç çerçevede ele alınır. Anlam hataları, öğrencinin derste öğrendiği bilgiyi anlamamasından kaynaklanan hatalardır. Bu anlayışı öğrenciye sağlamak için ona branş öğretmeni ile etüt verilmektedir. Pratik hataları, öğrencinin yeterince el alışkanlığı olmamasından kaynaklanan hatalardır. Bunun çözümü ise hatalı konu üzerine ortalama 200 soru çözülmesidir. Temelden kaynaklı hatalar, öğrencinin temel bilgilerinin eksik olmasından kaynaklanmaktadır. Öğrencilere gerekli kaynağı sağlamak için onları özel gruplara alıp alt yapı çalışması yapılmaktadır.

Yaz ayları, birçok öğrencinin ders çalışmadan tamamen çekildiği, bilgi ve verimlilik kaybettiği kritik bir dönemdir. Bu kayıpları önleme amacıyla Odtülüler Eğitim Kurumları Yaz Okulu düzenlemektedir. Yaz boyu çalışmaya ara veren öğrenciler, sonraki dönem başladığında tekrar ders çalışmaya başlamak konusunda ciddi zorluk yaşamaktadır. Yaz okulu öğrencilerin hazırlık sürecine ara getirtmeyip, onların ders çalışma alışkanlıklarını kaybetmelerini önlemektedir. Aynı zamanda, yaz okulu birçok öğrenci için sosyalleşme fırsatı sağlamaktadır. Yaz ayları boyunca okul ortamında bulunmayan öğrenciler arkadaşlarından uzak kalıp, sosyalleşme konusunda eksiklik yaşayabilmektedir. Yaz okulu ise öğrencilere yaz boyu sosyalleşme fırsatı sunup onların mutluluğunu pekiştirmektedir.

Odtülüler Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
Odtülüler Eğitim Kurumları İndirimleri
Odtülüler Eğitim Kurumları Yorumları
Devamını Gör
Odtülüler Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış
Odtülüler Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
Odtülüler Eğitim Kurumları Galeriler
Odtülüler Eğitim Kurumları Yorumları

Odtülüler Eğitim Kurumları Kampüsleri

Odtülüler Eğitim Kurumları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ankara Odtülüler Anadolu Lisesi Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 11 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Odtülüler Anadolu Lisesi & Kurs, Ankara’nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir. Öğrencilerine bireysel koçluk siste...
Eryaman Odtülüler Anadolu Lisesi Kampüsü
Ankara / Etimesgut
comment-icon 6 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Eryaman Odtülüler Anadolu Lisesi&Kurs Odtülüler Anadolu Lisesi & Kurs, Ankara’nın önde gelen eğitim kurumlarından birid...
Pursaklar Odtülüler Yusuf Öncebe Anadolu Lisesi Kampüsü
Ankara / Pursaklar
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Pursaklar Bilişim Anadolu Lisesi öğrenci merkezli sistemiyle başarıya ulaşmaktadır. En fazla 16 kişilik olan sınıfl...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Odtülüler Eğitim Kurumları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum