fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Özelsin Koleji

Özelsin Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Özelsin Koleji; fiyatlarına, fotoğraflarına, veli yorumlarına ve daha fazlasına hemen göz atın.

Özelsin Koleji'nde Eğitim

Özelsin Koleji, her çocuğun okulun teknolojik ve sosyal imkanlarından eşitçe yararlanması gerektiğine inanan, bu bağlamda 8 temelli eğitim modeli ile öğrencilerin bireysel farklılıklarını göz önünde bulunduran ve uygun eğitim imkanlarını sağlayan bir eğitim kurumudur. Kullandıkları yenilikçi eğitim modelleri ile Özelsin Koleji, sorgulayıcı, akılcı, hayal kuran, saygılı, geçmişten ders alıp geleceğe bakan nesiller yetiştirmeyi görev bilmektedir. Bilim, kültür-sanat ve spor merkezleri; oyun alanları, fen ve matematik laboratuvarları, gastronomi, robotik kodlama, akıl oyunları, görsel ve bilişsel sanatlar atölyeleri; yüzme havuzu ve buz pateni pisti gibi birçok olanak sunmakta olan Özelsin Koleji, Gebze’de fark yaratan, seçkin bir eğitim kurumu olarak paha biçilmez bir öğrenim deneyimi sunmaktadır.


Özelsin Koleji Anaokulu

Özelsin Koleji Anaokulu, 4 ve 5 yaş gruplarındaki okul ve eğitimi ilk kez deneyimleyen öğrencilerin, okulu yaşam ve öğrenme alanı olarak bilen, seven, okulda mutlu olan, hevesle okula gelen bireyler olarak ilkokula hazırlanmasını görev bilmektedir. Okul öncesi eğitim ilke ilkokulu birbirini tamamlayan bir bütün olarak gören Özelsin Koleji, çocukların özgür ve eleştirel düşünebilmelerini, kendilerini ifade edebilmelerini ve paylaşımcı olmalarını hedeflemektedir. Özelsin Koleji Anaokulu, çocukların anadilleri olan Türkçeyi düzgün kullanmalarını, Türkçe ile kendilerini doğru ifade edebilmelerini ve geniş kelime dağarcığına sahip olmalarını çok önemli bulmaktadır. Sundukları Türkçe eğitimi ile bu özelliklerin yanı sıra yaratıcı düşünme, dinleme, fikir belirtme ve hızlı düşünme becerilerini kazandırmayı hedeflemektelerdir. Bu bağlamda, şiir, bilmece, parmak oyunu, canlandırma, hikaye oluşturma ve anlatma, grup sohbeti gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Özelsin Koleji erken yaşta yabancı dil eğitimine de büyük önem vermektedir. İngilizce dersleri, yerli öğretmenler ve yabancı dil eğitimini yurt dışında almış yabancı öğretmenler tarafından verilmektedir.


Özelsin Koleji İlkokulu

Özelsin Koleji İlkokulu, okulu seven, okulda keşfedip öğrenmekten zevk alan öğrenciler eğitmeyi hedeflemektedir. Öncelik, eğitim deneyimini eğlenceli kılmaktır. Özelsin Koleji İlkokulu, 4 sene okuttuğu öğrencilere bilimsel merak ve düşünce, öğrenme motivasyonu ve işlevsel okuryazarlık kazandırmayı hedeflemektedir. Özelsin Koleji İlkokulu’nun uyguladığı eğitim programı, çocukların gelecekte kullanacakları akademik ve sosyal becerilerin temellerini atmayı hedeflemektedir. Özelsin Koleji İlkokulu öğrencilerinin kazandığı temel bilgi, beceri ve alışkanlıklar onları hayatları boyunca yönlendirmektedir. Bundan dolayı, Özelsin Koleji her çocuğun içindeki potansiyeli desteklemeyi hedeflemektedir. Özelsin Koleji İlkokulu’nda, öğrencilere bilişsel becerilerin yanı sıra, onların topluma katkı sağlayan birey olmalarına zemin hazırlayan beceri ve tutumlar geliştirilmektedir. Türkçe’yi doğru kullanma, yabancı dil konuşabilme, matematiksel yeteneklere sahip olma, etkili iletişim kurabilme ve problem çözme gibi yeterlilikler bu kademede öğrencilere kazandırılmaktadır.


Özelsin Koleji Ortaokulu

Özelsin Koleji Ortaokulu, çok yönlü eğitim modeli uygulayarak, dil yeteneklerine sahip, değişken dünyaya adapte olabilen, kendine güvenen, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Özelsin Koleji Ortaokul öğrencileri ulusal ve uluslararası bilimsel faaliyetler yürütmektedir. “Çift Yabancı Dil Eğitimi” imkanı sayesinde öğrencilere yoğunlaşmış bir İngilizce eğitim programı sunulmaktadır. Bir yandan da LGS hazırlıkları göz ardı edilmemektedir. 7. sınıfta öğrenciler rehberlik biriminin desteği ile LGS için hedefler belirlemekte ve bu hedefler doğrultusunda çeşitli hazırlık programlarına katılmaktadır. Akademik değerlendirme sınavlarının sonuçlarına göre kurulan “Türdeş Eğitim Grupları” ile hafta içi ve hafta sonu etüt programlarına katılan öğrenciler, “Tam Öğrenme” deneyimini tatmaktadır. Yarıyıl ve yaz tatilinde devam eden LGS hazırlık programları ile öğrenciler aralık vermeden hedeflerine doğru adım atmaktadır.


Özelsin Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Özelsin Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, proje üreten, uygulayan, sorgulayıcı gençleri yetişkin hayata hazırlayan bir eğitim programı uygulamaktadır. Özelsin Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, temel fizik, kimya, matematik ve biyoloji dersleri ile birlikte uzman eğitmenler tarafından hazırlanan Teknoloji ve Donanım ve Teknoloji ve Yazılım dersleri almaktadır. Bilim tarihi, genetik bilimine giriş ve uygulamalı deney dersleri de Özelsin Koleji müfredatına dahildir. Özelsin Fen ve Teknoloji Lisesi’nin hedefi, proje tabanlı eğitim ile öğrencileri 9. sınıftan başlayarak üst düzey üniversitelere yerleşmeye hazırlamaktır. Yabancı dil eğitimi de tabi ki Özelsin Koleji’nin öncelikleri arasındadır. Bir fen ve teknoloji lisesi olarak, bu lise teknoloji dersleri ile öğrencilere mobil uygulama geliştirme, Python, üç boyutlu endüstriyel tasarım ve Arduino ile proje geliştirme gibi konularda yeterlilik kazandırmaktadır. Özelsin Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi mezunları, çağın gerektirdiği teknolojik becerilere sahip, yabancı dil bilen bireyler olarak seçkin üniversitelerde okumaktadır.

Özelsin Koleji Tanıtım Filmi
Özelsin Koleji İndirimleri
Özelsin Koleji Yorumları
Devamını Gör
Özelsin Koleji'nde Eğitim
Özelsin Koleji Tanıtım Filmi
Özelsin Koleji Galeriler

Özelsin Koleji Kampüsleri

Özelsin Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Gebze Özelsin Koleji Kampüsü
Kocaeli / Gebze
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Gebze Özelsin Koleji İlkokulu, öğrencilerinin etkili birer birey olmalarına zemin hazırlayacak beceri ve tutumları...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Özelsin Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum