fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Palet Okulları

Palet Okulları hakkında detaylı tüm bilgilere ulaşın! Kolejin imkanları ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları inceleyin!

Palet Okulları Eğitim Yaklaşımı

Palet Okulları İstanbul’da eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum eğitim çalışmalarını anaokulu ve ilkokul kademelerinde sürdürmektedir. Kurumun Ümraniye ve Başakşehir bölgelerinde kampüsü bulunmaktadır. 2011 senesinde eğitim öğretim faaliyetlerine başlamış olan kurum 2020 senesinde Yeni Türkiye Eğitim Vakfı bünyesinde eğitim çalışmalarını sürdürmeye başlamış; o tarihten itibaren de sahip olduğu eğitim tecrübesiyle kendi kalitesinin üzerine koyarak ilerlemektedir.


Palet Koleji her bir kampüsünde öğrencilerine çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Kolej bünyesindeki kampüslerde geniş bahçe ve bahçe içerisinde çocukların yaşına uygun güvenilir oyun alanları, kapalı spor oyunları, müzik ve el sanatları atölyeleri bulunmaktadır. Derslerin işlendiği derslikler havadar, güneş alan şekilde dizayn edilmiştir ve sınıf mevcutları sınırlı tutularak öğrencilere birebir ilgi alanı bırakılmaktadır. Bu fiziksel imkanlar sayesinde öğrenciler kampüs içerisinde akademik ve sosyal olarak tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek alanlar bulmaktadır.


Palet Eğitim Kurumları bünyesinde Montessori eğitim sistemi uygulanmaktadır. Kurum Montessori eğitim sistemini tam verimlilikle uygulamaktadır. Bu nedenle kurumdaki eğitim materyalleri, eğitim süreçleri, yapılan etkinlikler Montessori eğitim sistemine uygun olarak ilerlemektedir. Bu eğitim sisteminde Milli Eğitim Bakanlığı Müfredat Programları esas alınmakta ve birbirine entegre edilmektedir.


Palet Okulları eğitim sürecinde birden fazla amaca sahip olan bir kurumdur. Bu amaçlardan bir tanesi iyi insan yetiştirmektir. Bu nedenle öğrencilere “değer eksenli eğitim” verilmektedir. Öğrencilerin sorumluluk sahibi, öz farkındalığı yüksek bireyler olarak yetişmeleri adına çaba gösterilmektedir. Montessori metoduna ait olan günlük yaşam becerilerine odaklı eğitim yaklaşımı kurum içerisinde esas alınan yaklaşımlardandır. Palet Anaokulu ve Palet İlkokulu bünyesindeki öğrenciler yaşadıkları toplumun değerli bireyleri olarak ele alınmaktadır.


Palet Okulları yabancı dil eğitiminde yüksek standartları benimsemiş olan bir kurumdur. Bu standartları korumak amacıyla kurumda çift dilli eğitim benimsenmiş durumdadır. Kurumun yabancı dili İngilizcedir. Kurumda öğrencilerin İngilizce diline maruz kalmalarını ve iletişim kurarak öğrenmelerini sağlamak adına bilingual (çift dilli) eğitmenler yer almaktadır. Kurumda verilen branş derslerine İngilizce olarak da hazırlanılmaktadır. Bunun yanında İngilizce eğitimi etkinlikler oyunlar ve şarkılarla desteklenmektedir.


Palet Okulları bünyesinde aktif olarak rol alan bir rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi bulunmaktadır. Bu servis tüm öğrencilere açık olarak hizmet vermektedir. Gelişimsel rehberlik ve önleyici rehberlik şeklinde hizmet veren rehberlik servisinde öğrencilerin gelişim süreçleri bir bütün olarak incelenirken aynı zamanda okul içerisinde yaşayabilecekleri problemlere erken müdahale edilmektedir. Bunun yanında kurumun rehberlik servisi yıl içerisinde öğrencilerle birebir, grup halinde çalışmalar düzenlemekte; veli, öğrenci, öğretmen seminerleri gerçekleştirmektedir.

Palet Okulları Tanıtım Filmi
Palet Okulları İndirimleri
Palet Okulları Yorumları
Devamını Gör
Palet Okulları Eğitim Yaklaşımı
Palet Okulları Tanıtım Filmi
Palet Okulları Galeriler
Palet Okulları Yorumları

Palet Okulları Kampüsleri

Palet Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Başakşehir Palet Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Büyük bir binası ve kendisine ait büyük bir bahçesi ile çocuklarınızın eğitimine destek olan Özel Başakşehir Palet Anaok...
Yeşilvadi Palet Okulları Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Ümraniye 'de bulunan Özel Tepeüstü Palet Okulları Anaokulu temel olarak Montessori eğitim sistemini kullanarak...
Tepeüstü Palet Okulları İlkokulu Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 7 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
2011 yılında eğitim vermeye başlayan İstanbul Ümraniye'de bulunan Özel Tepeüstü Palet Okulları İlkokulu 24 kişilik tam d...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Palet Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum