fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Rota Koleji

Rota Koleji'nin Bornova ve Gaziemir kampüslerinin detaylı bilgilerine ulaşın. Rota Koleji fiyatlarını ve bursluluk sınav tarihlerini hemen inceleyin.

Rota Koleji'nde Eğitim

3 Şubat 2011 tarihinde 43 kişilik bir ekibin çalışması sonucu eğitim vermeye başlayan Rota Koleji, kurulduğu günden günümüze kadar birçok alanda(akademik, bilimsel proje, sanat, spor, kültürel) başarıya imza atmıştır. “Rotasız Eğitim” mottosuyla yola çıkan Rota Eğitim Kurumu, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını özümsemiştir. Hem kendi dilini ve kültürünü benimsemiş hem de uluslararası dillere ve kültürlere hakim, kendinden emin ve hedefini belirlemiş öğrencilerle birlikte anaokulundan liseye nitelikli öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamıştır.


Belirlediği hedef doğrultusunda, akıl ve bilimin ışığı altında, teknolojik gelişmeleri takip eden, kendinden ve çevresinden emin sanat ve sporla ilgilenen bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Rota Koleji, bilimsel, akademik, spor, sanat ve teknoloji alanında donanımlı bir eğitim vermektedir. Bu eğitim sonrasında öğrenciler, mutlu sağlıklı, yeniliğe açık, gündemdeki gelişmeleri takip eden, kendinden emin ve daha sosyal olarak yaşamlarını devam ettirmektedir.


Rota Koleji, öğrencilere hedef belirlemeleri konusunda yardımcı olmayı, kendi potansiyellerinin farkına varmaları konusunda önderlik etmeyi kalite politikaları haline getirmiştir. Öğrencilerinin yalnızca kendi ülkelerinde değil global anlamdaki birçok konuda entegre bir şekilde gelişebilmeleri için yabancı dillere ağırlık vermektedir. Bu doğrultuda birinci yabancı dili İngilizce, ikinci yabancı dil olarak Almancayı belirlemiştir. Öğrenciler aldıkları eğitimle birlikte bu iki yabancı dili sosyal ve akademik yaşamlarında rahatlıkla kullanabilecek düzeye gelmektedir.


Kaliteli bir eğitim sunabilmek için her yola başvuran Rota Koleji, alanında kendini kanıtlamış kadrosuyla tecrübelerini öğrencileriyle paylaşmaktadır. Sürekli kendini iyileştirme yaklaşımında bulunan Rota Koleji, öğretmeni, öğrencisi, velisi, çalışanı ve çevresiyle etkili iletişim kurmak, herkesin kendisini mutlu ve güvende hissettiği bir çalışma ortamı oluşturmaktadır.


Rota Koleji, bilimsel, akademik, sportif, sanatsal ve teknolojik eğitim-öğretim ile öğrencilerinin geleceğini şekillendiren; mutlu, sağlıklı ve sosyal becerileri gelişmiş bireyler yetiştiren, yenilikçi, dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, daima büyüyen ve kendini geliştiren bir okul olarak dünya standartlarında olan bir eğitim deneyimi sunan seçkin bir okuldur. Rota Koleji, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, ulusal ve evrensel değerleri taşıyan, saygılı, Türkçeyi doğru kullanan, yabancı dil bilen, akıl ve bilimin ışığında aydınlanan, daha iyi bir dünyayı inşa etmeyi hedefleyen, teknolojik gelişmelere ayak uyduran, çevre duyarlılığına sahip, spor ve sanatla ilgilenen bireyler yetiştirmeyi görev bilmektedir. Bu hedeflerin doğrultusunda Rota Koleji anaokulundan liseye kadar eğitim vermektedir.


Rota Koleji Anaokulu

Rota Koleji Anaokulu, okul öncesi eğitim verdiği öğrencileri ilkokula hazırlamanın yanı sıra, onlara paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğretmektedir. Verdikleri okul öncesi eğitimin önceliği, çocuklara öğrenme sevgisi aşılamak ve bireysel yeteneklerini ortaya çıkarmaktır. Okul öncesi dönemde çocukların sonsuz öğrenme potansiyeline sahip olduğuna inanan Rota Anaokulu, öğrencilerine en uygun fiziksel şartlar altında onların tüm gelişim alanlarında ilerlemelerini destekleyen bir eğitim-öğretim programı uygulamaktadır. Bu eğitim programı ile başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığı altında çağdaş, demokratik ve laik vatandaşların hem yurtta hem cihanda önemli ve değerli bireyler olarak yetişmesi amaçlanmaktadır. Rota Koleji Anaokulu sınıflarında öğrenciler yaparak, yaşayarak, soru sorarak, keşfederek, araştırarak ve kendilerini ifade ederek, hevesle öğrenmektedir.


Rota Koleji İlkokulu

Rota Koleji İlkokulu, çocukların ilk kez planlı, akademik bir eğitim gördüğü dönemde, onların hayatlarının ilk adımlarını atarken kendine güvenen, değerli olduğunun farkında olan bireyler olarak yetişmelerini hedeflemektedir. Rota İlkokulu, akademik ve sosyal gelişimin temelinde özgüvenin olduğuna inanmaktadır. Öğrencilerin çok yönlü gelişimini sağlamak amacıyla onların bir sanat dalı ve bir spor dalında aynı anda gelişmelerini sağlamaktadır. Rota Koleji İlkokulu aynı zamanda dünya vatandaşı yetiştirmeye önem vermektedir. Rota Koleji İlkokulu öğrencileri uluslararası ticaret, sanayi, siyaset ve kültürel etkileşimin dili olan İngilizceyi öğrenerek dünya vatandaşlığına doğru adım atmaktadır. Elbette, sadece İngilizce bilmek yeterli değildir. Öğrenciler Almanca da öğrenerek dilsel yeteneklerini daha üstün seviyelere ulaştırmaktadır.


Rota Koleji Ortaokulu

Rota Koleji Ortaokulu, öğrencilerine sınav başarısı kazandırmanın yanı sıra onları düşünen, üreten, özgüvenli bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Rota Ortaokulu, akademik eğitim ve başarı sağlamakla birlikte aynı zamanda bir proje okulu olarak öne çıkmaktadır. Her öğrenci sosyal, sportif ve sanatsal yeteneklerini burada geliştirebilmektedir. Sanat dallarına ilgi duyan, bir spor dalında ilerleyen, bu alanlarda özgüvene sahip bireylerin eğitilmesi hedeflenmektedir. Rota Koleji Ortaokulu’nun akademik eğitiminin özünde ise birey bulunmaktadır. Tam öğrenme modeli ile öğrencinin girdiği deneme sınavlarının sonuçlarına göre eksik noktalar giderilmekte ve büyük akademik başarılara doğru adımlar atılmaktadır.


Rota Koleji Lisesi

Rota Koleji bünyesinde hem Rota Koleji Anadolu Lisesi hem de Rota Koleji Fen Lisesi bulunmaktadır. Bu liselerde öğrencilerin kişisel gelişim göstermeleri, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaları ve ulusal sınavlarda başarılar elde etmeleri hedeflenmektedir. Sınav başarısı için öğrenciler düzenli olarak deneme sınavları düzenlenmektedir. Her öğrenci geri kaldığı konularda bu denemelerin sonuçlarına göre ek çalışma yapabilmektedir. Ayrıca okulda bulunan Ulusal Kariyer Merkezi sayesinde öğrencilere yurt dışında eğitim alma konusunda destek sağlanmaktadır. Her sene 50’ye yakın ulusal ve uluslararası fen, matematik ve sosyal bilim alanlarında yarışmalar ve projeler düzenlenmektedir. Rota Koleji öğrencileri bu projelerde hem başarılar elde edip özgüven kazanmakta, hem de ufuklarını genişletmektedir.

Rota Koleji Tanıtım Filmi
Rota Koleji Fiyatları 2023

Rota Koleji Fiyatları 2023

İzmir özel okul fiyatları içerisinde en çok aranan okul olan Rota Koleji 2023 fiyatlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Rota Koleji kardeş, kamu çalışanı ve peşin ödeme indirimini ise 1000 TL olarak belirlemiştir.

Rota Koleji Gaziemir Kampüsü 2023 - 2024 Dönemi Eğitim Ücretleri
Eğitim Seviyesi Eğitim Fiyatı Yemek Fiyatı
Anaokulu 65.500 TL 25.950 TL
İlkokul 1. Sınıf 87.500 TL 25.950 TL
İlkokul 2, 3 ve 4. Sınıflar 67.300 TL 25.950 TL
Ortaokul 5. Sınıf 105.000 TL 25.950 TL
Ortaokul 6, 7 ve 8. Sınıflar 80.750 TL 25.950 TL
Lise 1. Sınıf (9. Sınıf) 114.000 TL 25.950 TL
Lise 2, 3 ve 4. Sınıflar (10, 11, 12. Sınıflar) 87.500 TL 25.950 TL

Rota Koleji Bornova Kampüsü 2023 - 2024 Dönemi Eğitim Ücretleri
Eğitim Seviyesi Eğitim Fiyatı Yemek Fiyatı
Anaokulu 65.500 TL 25.950 TL
İlkokul 1. Sınıf 87.500 TL 25.950 TL
İlkokul 2, 3 ve 4. Sınıflar 67.300 TL 25.950 TL
Ortaokul 5. Sınıf 105.000 TL 25.950 TL
Ortaokul 6, 7 ve 8. Sınıflar 80.750 TL 25.950 TL
Lise 1. Sınıf (9. Sınıf) 114.000 TL 25.950 TL
Lise 2, 3 ve 4. Sınıflar (10, 11, 12. Sınıflar) 87.500 TL 25.950 TL
Rota Koleji İndirimleri
Rota Koleji Yorumları
Devamını Gör
Rota Koleji'nde Eğitim
Rota Koleji Tanıtım Filmi
Rota Koleji Fiyatları 2023
Rota Koleji Galeriler
Rota Koleji Yorumları

Rota Koleji Kampüsleri

Rota Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Rota Koleji Bornova Kampüsü
İzmir / Bornova
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Rota Koleji Bornova Ortaokulu, İzmir'in Bornova ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum, Ro...
Rota Koleji Gaziemir Kampüsü
İzmir / Gaziemir
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Rota Koleji Gaziemir İlkokulu, cumhuriyetin temel ilkelerini benimseyen bireyler yaratmayı amaçlarken, ilkokul düze...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Rota Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum