fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Sancak Koleji

Sancak Koleji'nin eğitim yapısına, fiziki olanaklarına, sağladığı imkanlara ve okul kategorileri hakkında merak ettiğiniz her konuya kolayca ulaşın!

Sancak Koleji'nde Eğitim

Özel Sancak Lisesi olarak 1999’da kurulan bu kurum, 2002 yılında ilköğretim düzeyinde de eğitim vermeye başlamıştır. Daha sonra Özel Sancak Lisesi isim değiştirerek Özel Sancak Anadolu Lisesi adını almıştır. 4+4+4’lük sistemin gelmesiyle beraber ilkokul seviyesindeki eğitime ortaokul da eklenmiştir. İlkokul binasında okul öncesi eğitim de veren bu kurum, Sancak Koleji olarak her eğitim düzeyinde hizmet vermektedir.


Sancak Koleji, hiçbir siyasi görüşle bağlantısı olmayan, dinsel yapı veya camilerle birlikteliği olmayan özerk bir okuldur. Bu okul, devletin temel ilkeleriyle eğitim veren, laik bir düzenle ilerleyen, gücünü milletin köklü geçmişinden alan bir kurumdur. Eğitim bayrağını yükseklerde dalgalandırmayı amaçlayan bu okul, “sancak” adını bu anlayışla edinmiştir.


Sancak Koleji, yetkin yönetim kadrosu ve alanında uzman öğretim kadrosuyla nitelikli ve kaliteli eğitimin adresi haline gelmiştir. Her eğitim düzeyinde, öğrenci başarıyla öne çıkmaktadır. Akademik eğitimiyle öne çıkan bir okul olduğu gibi sosyal ve kültürel alanlardaki etkinlikleriyle de bilinmektedir. Okulun asıl amacı; çok yönlü, ufku geniş, yaratıcı, üretken ve mutlu öğrenciler yetiştirmektir. Bu bağlamda yolu Sancak Koleji’nden geçmiş öğrenciler vizyonlu ve başarılı bireyler olarak hayatlarına devam etmektedir.


Sancak Koleji Anaokulu

Sancak Koleji Anaokulu, Antalya’nın Finike ilçesinde eğitim vermektedir. Bu kurumu tercih eden aileler, çocuklarını güvenle ve tereddütsüz bir şekilde okula emanet etmektedir. Okul öncesi eğitimde “yaparak ve yaşayarak” öğrenme metodu uygulanmaktadır. Bu şekilde öğrenciler sosyal ve bilişsel açıdan gelişim göstermektedir. Sancak Koleji , her çocuğun özel olduğu kanısıyla yetenek ve ilgi alanları farklılığının bilincindedir. Dolayısıyla eğitim programlarını bireysel yeteneklere göre bütünleştirmektedir. Okul öncesi dönemde eğitimler en temelden en karmaşık seviyeye doğru sıralanmaktadır. Bu sarmal yapı içerisinde etkinlikler bağlantılı hale getirilmektedir. Bu etkinliklerle öğrencinin karışık bilgileri ön bilgileriyle bütünleştirmesi amaçlanmaktadır.


Sancak Koleji Anaokulu, yabancı dil eğitimine anaokulu düzeyinde başlamaktadır. Birinci yabancı dil olarak İngilizce dersleri veren bu okul, yabancı dilde dinleme, konuşma, okuma, yazma ve eleştirel düşünme gibi yetkinlikler kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurum, öğrencilerini uluslararası düzeyde bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Communicative Approach (İletişimsel Yaklaşım) ve Critical Thinking (Eleştirel Düşünme) kitaplarını kullanan Sancak Koleji Anaokulu, dilin sadece gramer yapısını değil, öğrenciyi dili kültürüyle beraber içselleştirmesini hedeflemektedir.


Sancak Koleji İlkokulu

Eğitim sürecinin başlangıcı olan bu dönemde Sancak Koleji İlkokulu, öğrencilerinin kolayca okula alışmasını sağlamaktadır. Okula adapte olan öğrenciler, arkadaşlarıyla vakit geçirmekten keyif almakta, öğretmenlerini oldukça sevmektedir. Bu nedenle Sancak Koleji İlkokulu öğrencileri okula severek ve heyecanla gelmektedir.


İlkokul düzeyinde de İngilizce dersleri yoğun olarak devam etmekte olup, öğrencilerin dil yetkinliğine sahip olması amaçlanmaktadır. Drama ve etkinliklerle desteklenen yabancı dil derslerinde öğrenciler İngilizce konuşmaya teşvik edilmektedir. Aynı zamanda yaş grubuna uygun olarak derslerde görsel ve işitsel materyaller kullanılmaktadır.


Sancak Koleji , öğrencilerine öncelikle araştırmayı ve öğrenmeyi aşılamaktadır. Bu kurum; merak eden, sorgulayan ve bilgiye ulaşmanın yollarını bilen bireyler oluşturmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda sosyal ve kültürel alanlarda kendini geliştiren, yetenek ve ilgi alanlarının farkında olan öğrenciler olmalarını sağlamaktadır.


Sancak Koleji Ortaokulu

Sancak Koleji Ortaokulu, öğrencilerine dinamik kadrosuyla eğitim vermektedir. Aynı zamanda öğrencilerin kişisel potansiyelini ve yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlayarak yaşam boyu öğrenen, ulusal ve uluslararası değerlere sahip çıkan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu okul, Atatürk’ün izinde, eğitim ve öğretimi çağdaş bir altyapıyla evrensel standartlarda yürüterek örnek gösterilen kurumlar arasında yer almaktadır.


Sancak Koleji Ortaokulu, öğrencilerini lise giriş sınavlarına hazırlamaktadır. Bu amaçla hafta içi ve cumartesi günleri için etüt programları düzenlenmektedir. Bu şekilde öğrenciler, öğrendiklerini pekiştirmiş, anlamadıkları konuları da öğrenmiş olmaktadır.


Sancak Koleji Anadolu Lisesi

Sancak Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerini sosyal, psikolojik ve manevi olarak geleceğe taşımayı hedeflemektedir. Verilen eğitimlerde, her öğrencinin özel olduğu kanısıyla ilerleyerek, eğitimde hibrit bir yaklaşım sürdürmektedir. Böylelikle üniversite sınavı yerleştirmelerinde büyük başarılar ortaya koymaktadır.


Sancak Koleji Anadolu Lisesi, akademik eğitiminin yanı sıra, sanat ve spor alanındaki gelişimlerini de gözetmektedir. Bu amaçla okulda resim sınıfı, bahçe, konferans salonu, kütüphane, atölye ve bilişim teknolojileri sınıfı yer almaktadır. Tüm bu imkanlar dahilinde öğrenciler basketbol, voleybol, futbol, dart ve masa tenisi gibi sportif aktivitelerde bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrenci kulüpleri aracılığıyla gezi, dans, sinema, tiyatro ve drama gibi etkinlikler düzenlenmektedir.


Sancak Koleji, yemekhane hizmetiyle, öğrencilerine besin değerleri hesaplanarak oluşturulmuş aylık menüleri sunmaktadır. Bu bağlamda öğrencilerin düzenli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması sağlanmaktadır. Aynı zamanda okulun aşçıları tarafından hazırlanan tatlı ve atıştırmalıklar öğleden sonra çay saati etkinliğiyle öğrencilere sunulmaktadır. Sancak Koleji Anadolu Lisesi, yabancı dil eğitimine büyük önem vermekte ve öğrencilerini bu alanda yetkin kişiler yapmayı amaçlamaktadır. Mezun olan öğrencilerin İngilizceyi üst düzeyde bilmesini amaçlarken, ikinci yabancı dil yetkinliğinde de iyi düzeyde olmasını hedeflemektedir. Bu kurum, öğrencilerine ikinci yabancı dil olarak Rusça dersi vermektedir.

Sancak Koleji İndirimleri
Sancak Koleji Yorumları
Devamını Gör
Sancak Koleji'nde Eğitim
Sancak Koleji Galeriler

Sancak Koleji Kampüsleri

Sancak Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Sancak Koleji Finike Kampüsü
Antalya / Finike
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Antalya, Finike’de eğitim ve öğretim hizmeti veren Özel Sancak Koleji İlkokulu, derse başlama saati 08.00 olup, ders bit...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Sancak Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum