fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Tekfen Koleji

Tekfen Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Tekfen Koleji'nde Eğitime Bakış

Tekfen Koleji, eğitimi bir yaşam tarzı olarak vurgulamaktadır. Anaokulundan üniversiteye kadar olan eğitim sürecinde, bireyleri hayata hazırlamayı amaçlamaktadır. Bu süreçte öğrencileri araştırmacı, sorgulayıcı, sosyal sorumluluk sahibi, yüksek ahlaki değerlere sahip, küresel düşünen, çevre bilinci gelişmiş, demokrasi ve insan haklarına inanan, teknolojiyi etkin kullanan, spor, sanat ve müziğe önem veren Atatürk'ün cumhuriyet değerlerine sahip bireyler olarak yetiştirmektedir.

Tekfen Eğitim Kurumları, Cambridge Üniversitesi tarafından akredite edilen bir eğitim kuruluşudur ve TOEFL resmi temsilcisidir. Bu akreditasyonlar sayesinde, kurum yabancı dil müfredatı ve materyal desteği konusunda Cambridge Üniversitesi tarafından desteklenmektedir. Ayrıca, öğrencilere TOEFL sertifikaları sunulmaktadır. Özellikle ITP sertifikası, öğrencilere Türkiye'deki üniversitelere hazırlık sınıfı okumadan doğrudan üniversite birinci sınıfa geçme fırsatı sunmaktadır.

Tekfen Eğitim Kurumları, Student Management Group (SMG) tarafından Türkiye temsilcisi olarak atanmıştır. Bu anlaşma, isteyen tüm öğrencilere aynı eğitim ücretiyle dünyanın farklı bölgelerinde (A.B.D., Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya, Belçika, Arjantin, Brezilya, Ekvador, Şili gibi) lise ara veya son sınıflarını okuma ve çift lise diploması ile mezun olma fırsatı sunmaktadır.

Tekfen Koçluk Sistemi programıyla anaokulu ve 1. sınıfta sınıf koçları sınıf öğretmenlerinden seçilmektedir. 2. sınıftan itibaren ise 6-12 yaş arasındaki öğrencilere bireysel koçluk yapacak branş öğretmenleri seçilmektedir. Koç öğretmen, öğrencinin ilgi, beceri ve gelişimini takip ederek özel bir program oluşturmakta ve velilere düzenli raporlar sunmaktadır. Bu sistemde her öğrenciye özel bir eğitim hedeflenmektedir.

TKS sisteminde her öğrencinin onu çok iyi tanıyan ve ilgi, beceri ve kişisel gelişimi noktasında öğrenciye destek olan branş öğretmenlerinden seçilen bir raportör koçu bulunmaktadır. Anaokulu ve 1.sınıfta öğrencinin sınıf öğretmeni, 2. Sınıftan itibaren ise bir branş öğretmeni bu sorumluluğu almaktadır. Raportör koç tüm branş öğretmenlerinden aldığı bilgiler doğrultusunda TKK(TEKFEN KOÇLUK KURULU)’ye aylık raporlarını sunmaktadır. Kurul tarafından detaylı olarak incelenen bu raporlar doğrultusunda öğrencinin özellikleri ve kişisel gelişimine özel olarak yıllık koçluk programı hazırlanmaktadır.

Her gün ders sabah saat 08:50’de başlamakta ve akşam 16:30 da sona ermektedir ve 9 saat olarak uygulanmaktadır. Her gün son ders saati yani GES(Genel etüt sistemi) kapsamında, ilkokulda ödev etüdü, ortaokulda rotasyonlu olarak aylık akademik etüd, sosyal aktivite etüdü, yabancı dil ve kodlama etüdü , lise de ise üniversiteye hazırlık etüdü olarak uygulanmaktadır. Çalışan veliler için sabah saat 07:30'da başlayan ve akşam 18:30'a kadar devam eden serbest etkinlik saatleri bulunmaktadır. Bu saatler arasında okul servisini kullanamayan öğrenciler velileri tarafından alınmaktadır.

BEST (Bireysel Etüd Desteği) sistemiyle ilkokul bölümüne sınıf öğretmeni; ortaokul bölümüne ise, Türkçe, matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce olmak üzere 5 tane branş öğretmeni alınmaktadır. Bu öğretmenlerin görevi BEST biriminin doğru yönlendirmesi doğrultusunda ilkokul 1. Sınıftan, 8. sınıfın sonuna kadar akademik desteğe ihtiyacı olan öğrencilere büyük teneffüs ve etüt saatlerinde okul içinde özel ders desteği vermektir. Bu bilgiler veliyle güncel olarak paylaşılmaktadır.

BEST sistemi aynı zamanda, kadro yapısının toplam kalite yönetimi kapsamında ölçme değerlendirmesini yapma imkanı sağlamaktadır.

Tekfen Koleji’nde ölçme değerlendirme 3. Sınıftan itibaren başlamaktadır, açık uçlu sınavlar sayesinde öğrencilerin muhakeme ve akademik gelişimleri Türkiye genelinde takip edilmekte ve velilerle paylaşılmaktadır. Bu süreç lise sona kadar aynı ciddiyetle takip edilmektedir.

Ayrıca, ilkokuldan itibaren her kademede, öğrencilerin bilişsel, duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimini desteklemek amacıyla 20’den fazla sosyal kulüp seçeneği ve 10'un üzerinde okul takımı bulunmaktadır.

Ortaokul ve Lise kademelerinde kodlama dersi zorunlu olarak verilmektedir.

Anaokulu

Tekfen Koleji Anaokulu, kapsamlı branş altyapısı ile anaokulu döneminde öğrencilerin psikomotor (kas gelişimi) ve TPR (Total Physical Response - Beden Zihin Uyum) gelişimlerini desteklemeyi amaçlamaktadır. Her branşın öğrencilerin bilişsel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimine katkı sağladığını bilerek bilimsel bir müfredat ve okul öncesi program sunmaktadır.

Tüm branş dersleri kendi özel dersliklerinde işlenmekte ve öğrencilere 5000 metrekare kapalı alanı olan geniş bir kampüsün olanaklarından faydalanma imkanı sunulmaktadır.

Yabancı dil programı haftada 10 saat olarak uygulanmakta ve bu sürenin 8 saati İngilizce, 2 saati ise İspanyolca derslerini kapsamaktadır. 8 saatin 4 saati ana dili İngilizce olan öğretmen tarafından diğer 4 saati ise Türk öğretmenler tarafından verilmektedir.

Anaokulu öğretmenleri, çocuk gelişimi alanında 4 yıllık üniversite mezunu ve bu alanda İzmir'de saygın bir marka olmuş öğretmenlerdir. Yardımcı öğretmenler ise çocuk gelişimi meslek lisesi veya 2 yıllık meslek çocuk gelişimi yüksekokulu mezunlarıdır. Tüm dersler ve aktiviteler, en az 2 öğretmenin katılımıyla gerçekleşirken, branş derslerinde bu sayı 4 öğretmene kadar çıkabilmektedir.

İlkokul

Akademik Programlar kapsamında, ilkokulda sınıf öğretmenliği sistemi uygulanmaktadır. Her gün son ders saatine GES (Genel Etüt Sistemi) adı verilen ödev etüdü yapılmaktadır. Bu sayede öğrenciler normal ders programının dışında aylık ekstra 40 saatlik akademik destek almaktadır.

Yabancı Dil Programı, ilkokulda haftada 10-12 saat İngilizce ve 2 saat İspanyolca olarak uygulanmaktadır. İngilizce derslerinin 4 saati ana dili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilmektedir.

Sosyal Programlar kapsamında ise ilkokul müfredatında 1. sınıftan 4. sınıfa kadar 5 farklı branş dersi zorunlu olarak uygulanmaktadır. Bunlar arasında yaratıcı drama, yüzme, kodlama, akıl oyunları, kızlar için bale ve erkekler için jimnastik bulunmaktadır.

Ortaokul

Her gün son ders saatinde GES kapsamında aylık akademik etüt, sosyal aktivite etüdü, yabancı dil ve kodlama etütleri yapılmaktadır. Cumartesi günleri ise 5-6-7-8. sınıflara ekstra ücretsiz akademik takviye kursları, sosyal aktivite, yabancı dil ve kodlama kursları düzenlenmektedir.

Yabancı Dil Programı ortaokul kademesinde haftalık 10-12 saatlik İngilizce derslerinin yanı sıra Rusça, Çince, İtalyanca, Fransızca, Almanca veya İspanyolca gibi dillerde dersler sunmaktadır.

Anadolu Lisesi

Tekfen Koleji Anadolu Lisesi’nde GES kapsamında her gün son ders saatinde LYS etüdü uygulanmaktadır. Ayrıca cumartesi günleri 11-12. sınıflara ekstra ücretsiz akademik takviye kursları sağlanmaktadır.

Ortaokula paralel olarak Anadolu Lisesi'nde de, 8-10 saatlik İngilizce derslerinin yanı sıra Rusça, Çince, İtalyanca, Fransızca, Almanca veya İspanyolca gibi dillerde dersler sunulmaktadır.

Tekfen Koleji Tanıtım Filmi
Tekfen Koleji İndirimleri
Tekfen Koleji Yorumları
Devamını Gör
Tekfen Koleji'nde Eğitime Bakış
Tekfen Koleji Tanıtım Filmi
Tekfen Koleji Galeriler
Tekfen Koleji Yorumları

Tekfen Koleji Kampüsleri

Tekfen Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Tekfen Koleji Gaziemir Kampüsü
İzmir / Gaziemir
comment-icon 6 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Gaziemir Tekfen Koleji Anaokulu; araştırmacı ruhlu, sorgulayan, sosyal sorumluluk sahibi olan, yüksek ahlaki değerl...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Tekfen Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum