fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Topkapı Okulları

Topkapı Okulları hakkında tüm bilgilere hızlıca ulaşın. Topkapı Okulları; güncel fiyat bilgilerine, fiziksel olanaklarına, veli yorumlarına kolayca göz atın.

Topkapı Okulları'nda Eğitime Bakış

TOPKAPI OKULLARI'NDA EĞİTİM

Topkapı Okulları alanında uzman olan yabancı ve Türk eğitmenler ile öğrencilerine kaliteli hizmet sunmak amacıyla 2005 yılında eğitim öğretim hayatına atılmıştır. Öğrencilerini en doğru şekilde yönlendiren dürüst bir kurum olmayı kendilerine ilke edinen Topkapı Okulları öğrenci odaklı eğitim hizmeti sağlamaktadır.


Topkapı Okulları'nda Rehberlik

Öğrencilerin etkili öğrenme ve çalışma becerilerini kazandırmak amacıyla motivasyon çalışmaları düzenlemektedir. Bireysel becerileri göz önünde bulundurulan öğrencilerin farkındalık düzeylerini geliştirerek bir sonraki döneme daha sağlıklı geçmelerini hedeflemektedir. Öğrencilerin sahip olduğu niteliklere göre onları yönlendirmekte olan Topkapı Okulları, onların en doğru seçimleri yapmalarına ön ayak olmayı amaçlamaktadır. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetleri çeşitli çalışmalar ile öğrencilere yaklaşımlar sergilemektedir. Bu sayede öğrencilerin problem ve sorunlarını çözmektedir. Buna binaen öğrencilere; kendi sorun ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine destek olmaktadır. Çeşitli başlıklar altında çalışmalar sürdürmekte olan Topkapı Okulları'nda PDR hizmetleri ilkeleri çizgisinde eğitsel rehberlik, kişisel rehberlik, mesleki rehberlik, bireyi tanıma, grup rehberliği başlıkları altında çeşitli ölçme ve değerlendirme programlarından yararlanılarak hizmet sağlamaktadır. Verilen rehberlik hizmetleri okul-aile işbirliği içerisinde devam ettirilerek öğrenciler için en doğru seçenekler belirlenmektedir.


Topkapı Okulları Yabancı Dil Eğitimi

Topkapı Okulları anaokulu döneminden lise dönemine kadar eğitim veren bir kurum olma özelliğine sahiptir. Çok yönlü çalışmalarla hizmet vererek öğrencilerin her açıdan gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır. Okul iki farklı yabancı dil hizmeti sağlamaktadır. Çağın gereksinimlerinden birisi olan İngilizce eğitimi özel okulda birinci yabancı dil olarak esas alınmakla birlikte ikinci yabancı dil olarak Almanca dil eğitimi seçilmiştir. Dil eğitimi programlarına yön veren temel esas öğrencilerin farklı dillerdeki iletişim becerilerini geliştirmek ve onları birer dünya vatandaşı olarak hayata hazırlamaktır. Öğrenme için gerekli materyallerle donatılmış sınıflarda öğrenim gören öğrenciler eksiksiz olarak bilinçlendirilmektedir. Topkapı Okulları Esenyurt ve İkitelli Osb kampüslerinde öğrencilere sınıflarda iki öğretmen eşlik etmektedir. Tecrübeli öğretmenlerle dil bilgisi eğitimi veren özel okul, öğrencilerinin yabancı dili kavramasına ve akıcı bir şekilde konuşabilmesine önem verilmektedir.


Topkapı Okulları öğrencilerine etkinlikler ve oyunlarla öğrenim hizmeti sağlamaktadır. Bu sayede öğrencilerin derslere ve öğrenmeye katılımı desteklenmekte ve öğretilen tüm dillerde okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin gelişimi hedeflenmektedir. Yaşlarına uygun olarak verilen dil bilgisi eğitiminde öğrenciler anaokulunda çeşitli şarkılar ve oyunlarla dil bilgisi öğrenirken dönemler ilerledikçe verilen dil eğitimi daha detaylı olmaktadır. Bu sebeple lise dönemindeki öğrencilerin sunulan yabancı dilleri etkin olarak kullanabilmesi kolaylaşmaktadır.


Topkapı Okulları'nda öğrencilerin düşünce ve fikirlerini yazılı ve sözlü olarak akıcı ve etkin kullanabilmeleri için onlara sınıflarda native öğretmenler eşlik etmektedir. Öğrencilere öğretilen dilleri uluslararası standartlarda kullanabilmeleri için onlara yurt dışı tecrübesi kazandırmak amacıyla kültürel geziler ve yaz okulu programları hazırlanmaktadır.


Okulun sunduğu yabancı dil eğitimi ilkokul düzeyinden başlayarak ortaokul son sınıfa kadar devam etmektedir. Sunulan ikinci yabancı dil eğitiminde hedef öğrencilerin İngilizce ve Türkçe dışında ekstra bir dil eğitiminin temelini almaları, diğer dilleri varlığını bilmesi ve Topkapı Okulları Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra farklı bir yabancı dilde ikinci kur seviyesine gelmiş olması hedeflenmektedir.


Topkapı Okulları bursluluk sınavı ile ihtiyacı olan öğrencilere başarı durumlarına göre çeşitli oranlarda burs imkanı sağlamaktadır. Bursluluk sınavına şubat veya mart ayında yapan okul kontenjanlar dahilinde yüzde yüze varan burs imkanı ile öğrencileri bünyesine kabul etmektedir. Topkapı Okulları anaokulu fiyatı veliler tarafından oldukça merak edilmektedir. Okul yeni eğitim dönemi fiyatlarını henüz açıklamazken, konuyla ilgili bir paylaşım yapıldığında sitemiz üzerinden Topkapı Okulları fiyatlarına ulaşabileceksiniz.

Topkapı Okulları İndirimleri
Topkapı Okulları Yorumları
Devamını Gör
Topkapı Okulları'nda Eğitime Bakış
Topkapı Okulları Galeriler

Topkapı Okulları Kampüsleri

Topkapı Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Topkapı Okulları Esenyurt Kampüsü
İstanbul / Esenyurt
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Piri Reis Topkapı Okulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2005 yılından beri eğitim veren, İstanbul'un Esenyurt...
Başakşehir İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Başakşehir bölgesinde İkitelli mevkiindeki donanımlı ve yerleşim açı...
Başakşehir İkitelli Osb Topkapı Okulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel İkitelli Osb Topkapı Okulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı altında yer al...
Esenyurt Topkapı Okulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kampüsü
İstanbul / Esenyurt
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Esenyurt Topkapı Okulları MTAL’nde Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Çerçeve Öğretim Programı, Millî Eğitim Bakanlı...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Topkapı Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum