fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Ütopya Okulları

Ütopya Okulları; fiyatlarına, veli yorumlarına, fiziksel olanaklarına, bursluluk sınav tarihlerine ve erken kayıt indirim oranlarına hemen göz atın.

Ütopya Okulları'nda Eğitime Bakış

Ütopya Okulları, İstanbul ilinin Çekmeköy ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum eğitim çalışmalarını okul öncesi kademeden ortaokul kademesine kadar 2007 senesinden beri sürdürmektedir. Kurum doğayla iç içe olan bir eğitim kampüsüne sahiptir. Bu kampüste öğrencilere yalnızca bir okul ortamı değil, hayatı öğrendikleri güvenli bir ortam sunmak hedeflenmektedir.


Ütopya Okulları hem anadili Türkçe olan hem de bilingual büyüyen (ebeveynlerinden biri Türk biri yabancı olan) öğrencilere eğitim vermektedir. Bu bağlamda kurumda çift dilli (bilingual) bir eğitim sistemi yürütülmektedir.


Kurumda her kademede nitelikli bir dil eğitimi verilmektedir. Bilingual büyüyen ve Türkçe dilini geliştirmesi gereken öğrenciler için Türkçe dil çalışmaları, yabancı öğrenciler için ise Türkçe dil eğitimi verilmektedir. Anadili İngilizce olmayan öğrenciler için de ikinci dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Kurumda ayrıca ikinci yabancı dil seçenekleri olarak Almanca, Fransızca ve İspanyolca dil eğitimleri verilmektedir. Uluslararası program dahilinde eğitim görmek isteyen öğrenciler için İngilizce seviyelerini ölçecek uygulamalar gerçekleştirilmektedir.


Ütopya Okulları eğitim sürecine MEB müfredatını da dahil etmektedir. Bu müfredat doğrultusunda öğrencilere Türk müfredatındaki dersler tam olarak verilmektedir. Birebir iletişim ve küçük gruplar halindeki iletişimlerle öğrencilerin gelişimi desteklenmektedir. Yine MEB müfredatı doğrultusunda öğrencilere ulusal bir sınav programı uygulanmaktadır. Bunun yanında sportif ve sanatsal becerileri destekleyecek müfredat dersleri de işlenmektedir.


Ütopya Okulları öğrencilerine doğayla iç içe bir eğitim sunmaktadır. Kurumun kampüsü geniş bir yeşil alan üzerinde oluşturulmuş durumdadır. Öğrencilere verilen eğitim dört duvarla sınırlandırılmamaktadır. Bahçede, toprakla ve doğayla iç içe olacakları şekilde öğrencilere bir eğitim yuvası sunmak amaçlanmaktadır. Öğrenciler eğitimlerinin ilk senelerinden itibaren toprakla iç içe oldukları, bir şeyler ekip biçmenin keyfini tattıkları bir eğitim yaşamaktadır. Öğrencilerin yaşlarına uygun fiziksel aktiviteler gerçekleştirebilecekleri oyun ve etkinlik alanları kurum kampüsünün içerisinde yer almaktadır.


Ütopya Okulları çeşitli gezi etkinlikleri düzenlemektedir. Bu etkinlikler yurt içiyle sınırlı kalmamaktadır. Öğrencilerin dünyaya farklı bir gözden bakmalarını sağlayacak, farklı kültürleri tanımalarına destek olacak yurt dışı gezi aktiviteleri de gerçekleştirilmektedir. Gezi aktiviteleri okul öncesi kademeden itibaren gerçekleştirilmektedir.

Ütopya Okulları İndirimleri
Ütopya Okulları Yorumları
Devamını Gör
Ütopya Okulları'nda Eğitime Bakış
Ütopya Okulları Galeriler
Ütopya Okulları Yorumları

Ütopya Okulları Kampüsleri

Ütopya Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çekmeköy Ütopya Okulları Kampüsü
İstanbul / Çekmeköy
comment-icon 8 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ütopya İlkokulu 2007 yılında İstanbul Anadolu yakası Çekmeköy ilçesinde eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Ok...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Ütopya Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum