fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ütopya Okulları İlkokulu

Özel Ütopya Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:00

Özel Ütopya Okulları İlkokulu Hakkında

Özel Ütopya İlkokulu 2007 yılında İstanbul Anadolu yakası Çekmeköy ilçesinde eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Okulda 8.00 ile 13.40 arasında 40'ar dakikadan oluşan 6 ders saati boyunca Milli Eğitim İlköğretim Programı ve sonrasında 13.50 ile 16.00 arasındaki sürede etüt bölümünde ise Yabancı Diller Programı olarak uygulanmaktadır. Ütopya Okulları’nda hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan çocuklar hem de bi-lingual olan çocuklar (Anne ya da babadan birisinin TC vatandaşı, diğerinin yabancı) eğitim görebilmektedirler. Yaparak, yaşayarak, düşünerek” sistemini benimseyen okulda derslerde ICT bağlamlı eğitim, tüm derslerin bütünlüğü (yabancı dil de dahil), soroban, fen çalışmaları, spontane gelişen olayların değerlendirilmesi, konu bazlı geziler, istasyon sistemiyle beş duyuya yönelik farklı aktivitelerin yapılması ve farklı düzeylerde aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Uluslararası standartlara sahip Ütopya İlkokulu’nda Immersion sistemiyle uygulanan “2 & 3 ya da 4 yabancı dil öğrenme”, Avrupa Birliği Comenius projelerine katılım ve kardeş okul proje çalışmaları (Türkiye ve yurt dışı), Uluslarası bağlamda geziler, ortak çalışmalar (İsveç, İngiltere, Malta, İtalya, Fransa, Litvanya, İspanya, Hollanda, Japonya), kültürel festivaller düzenlenmektedir. Ütopya’da planlanmış programlar ve sunulan gerçek yaşam deneyimleri ile öğrencilere “Kendine Güven ve Saygı”, “Sosyal Yetenekler ve Değerler”, “Eleştirici Düşünme” , “Doğru Karar Verme”, “Dijital okur yazarlık” konularında kendilerini geliştirecek ortamlar sunulmaktadır. Ütopya Sanat Atölyesi’nde gerçekleştirilen Görsel Sanatlar dersinde desen, renk, kendi özgün resimlerini yaratmak için guaj, sulu boya gibi resim tekniklerini kullanımı öğrenilmesinin yanında sanat tarihinde neler olmuş analizi edilerek, Üç boyutlu, buluntu objeler, kil, fotoğraf, her türlü seçilmiş çöp, bilgisayar gibi malzeme ve ifade araçlarına da yer verilmektedir. Ütopya İlköğretim Okulları Müzik Programının amacı; Farklı müzik türlerini tanıma ve bir müzik kültürü oluşturma, teknik çalışmalar ile öğrendiği bilgileri kullanımı ve günlük hayatta müziği fark etme üzerine kurulmuş ve öğrenciler derslerde yapılan klasik, caz, new age, rock, pop, Türk halk müziği, dünya müzikleri ve alternatif müzik türleri ile birçok müzisyenin hayatlarıyla ilgili anlatılan konularda bilgi sahibi olma şansına erişmektedir. Bu çalışmaların yanında her öğrenci piyano eğitimi alır ve bu eğitimi tamamlayan solfej ve ritmik okuma çalışmaları müzik derslerinde pekiştirilir.

Yorumlar (7)

 • DA

  Çocuklara üretmeyi, emek vermeyi, yorulmayı ve alın terini öğreten başka bir okul var mıdır acaba? Bahçedeki kil fırınını bile birlikte yaptıkları ve emeklerinin sonucunu görmeyi başarabildikleri süper bir ortam. Daha ufacık yaşlarda başarmanın tadına varabiliyorlar. Her konuda hassas bir okul ayrıca kitap okuma alışkanlığı kazandırılması için yapılan çalışmalar çok hoşumuza gidiyor en başta. Sanata ve kültürel işlere çok büyük önem veriliyor hayatın bir parçası olduğu gerçeği öğretiliyor çocuklara.

 • ST

  Küreselleşen dünyaya adapte olabilmiş ender kurumlardan. Yurtdışı gezileriyle daha erken yaştan itibaren çocukların ufuklarını açmalarında dünyayı tanımalarında oynadıkları rol çok büyük. Bunun yanında eğitimci kadrosunun özenle seçilmiş olması ve yabancı öğretmenlerin bile bire bir ilgisi sonucunda muhteşem bir yabancı dil eğitimi görmek mümkün burada.

 • FH

  Yok böyle bir okul. Sadece filmlerde göreceğimi sanırdım böyle okulları kısmet çocuğumun böyle üst standartlarda doğayla gerçek anlamda iç içe bir okulda okuması varmış. İsmiyle özdeşleşen bir okul gerçekten bir ütopya bir masal adeta.

 • Öğrenci

  Çok sevdiğim eski okulum ve buraya bir öğrenci olarak yorum yapacağım :) Meyvelerini hala topluyorum bu okulun. Ütopyam oldu benim. Gerek yabancı dil eğitimi gerekse bana kattığı insani değerler hepsi için minnettarım.

 • Veli

  TAVSİYE EDERİM. İki senedir hiçbir problemle karşılaşmadık ve oldukça memnunuz

 • Veli

  İstanbul'un en iyi okullarından. En iyi öğretmenlerin, en iyi müdürün, en iyi imkanların olduğu okul. gerçekten ütopya gibi :))

 • Veli

  Araştırmalarım sonucu olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Sadece okula gidip görmek kaldı :)

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ütopya Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Durmuşoğlu Cad. Candan Sok. No:15, Çekmeköy / İstanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum