fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Vega Okulları

Vega Okulları hakkında ayrıntılı bilgilere hemen ulaşın. Vega Okulları şubelerini tüm fiyat bilgilerini, fotoğraflarını ve daha fazlasını kolayca görüntüleyin.

Vega Okulları

VEGA OKULLARI

VEGA Okulları, 70 yılı aşkın süredir birçok alanda başarıyla faaliyet gösteren Altınhas Holding çatısı altında, 2014 yılında kuruldu. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirecek temel gücün eğitim olduğuna inanan; insana, insanlığa değer katmayı görev edinen Altınbaş Ailesi, eğitimdeki yolculuğuna Yönetim Kurulu Başkanımız İmam Altınbaş’ın 'zorlu toprakların güçlü çocuklarını yetiştirmek' misyonu ile çıktı. Hâlihazırda 2 kampüste 8 okulla eğitim hizmeti veren VEGA Okulları olarak hedefimiz; öğrenim standartları yüksek, uluslararası bakış açısına sahip, geleceğimizin emanetçileri olan öğrencilerine ilham veren bir eğitim ağı oluşturmak ve geleceğe Atatürkçü, bilgiyle barışık, üretken, dünya vatandaşı nesiller yetiştirmektir. Altınbaş Grubunun doğal birer üyesi kabul edilen VEGA Okulları öğrencileri hem Altınbaş Üniversitesinde hem de üniversite sonrasında grubun yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren onlarca şirketinin işe alımlarında avantajlı bir konuma sahip olmaktadır.


VEGA Okullarının eğitim politikası nedir?

VEGA Okulları olarak gelecekte söz sahibi bireyler yetiştirmenin yolunun sürekli güncellenen eğitim içeriğinden geçmektedir. Değişen teknoloji, üretim şekilleri ve alışkanlıklar bize yepyeni bir geleceği haber veriyor. Ülkemizin geleceğin refah toplumları arasında yer almasının öncelikli koşulu çocuklarımızın değerlerinden güç alarak dünyayla bütünleşmesi, bilim ve teknolojiye yön verecek donanımda yetişmeleridir. Bu doğrultuda dünyada eğitimde yapılan yenilikleri, geleceğin dünyası için gerekli olan eğitim dinamiklerini sürekli araştıran ve ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda uyarlayan bir eğitim kurumuyuz. Öğrenme Stilleri Modeli, Kodlama, Robotik, Mentör Öğretmenlik gibi eğitim modelleri ve uygulamalarımızla çocuklarımızı 21. yüzyıl becerileriyle donatıyoruz. Hedefimiz dünyayla bütünleşmiş, araştıran, sorgulayan, proje geliştiren ve bu projeleri hayata geçiren gençler yetiştirmek. Ülkemizin kalkınmasının dünyanın geleceğinde bilim, teknoloji ve sanayi alanında üreten bir toplum yapısına ulaşmamız ancak bu nitelikli eğitimin yaygınlaşmasıyla mümkün olacaktır.


Sunduğumuz eğitimin tüm kampüslerimiz için ortak bir standardı var mı?

Eğitim Sistemimiz tüm kampüslerimizde ortak standartlara bağlı bir şekilde sürdürülmektedir, aksi halde güçlü bir eğitim markası olarak büyümek mümkün değildir. Tüm kampüslerimizde standartlarımızı korumak ve geliştirmek için çok yoğun ve sistematik bir şekilde çalışıyoruz. Eğitime başlayan her yeni kampüsümüzle bu sorumluluğumuz da artıyor. Tüm kampüslerimizde aynı eğitim sistemi uygulanıyor. Bu sistemi Genel Müdürlüğümüzde oluşturuyoruz. Sistemde gerekli gördüğümüz tüm değişiklik ve güncellemeler de yine Genel Müdürlüğümüzde yapıyor. Genel Müdürlüğümüz kaliteli eğitim için bir Ar-Ge merkezi gibi çalışıyor. VEGA Okulları kampüslerimizdeki donanımlı eğitimcilerimiz aracılığı ile de bu sistemin tüm kampüslerimizde aynı şekilde uygulanmasını sağlıyoruz. Bizim en önemli sermayemiz öğretmenlerimizdir. Bunu bildiğimiz için öğretmene yatırımı önemsiyoruz. Yöntemler değişebilir, öğrenme şekilleri, eğitim materyalleri, fiziki ortamlar, donanımlar değişebilir, teknoloji gelişebilir; değişmeyen tek unsur ise öğretmendir. Öğretmenlerimizi alanında yetkin, dünyayla bütünleşmiş, gelişime açık bireyler arasından titizlikle seçiyoruz. Her öğretmenimizin kurumumuzun vizyonu ve misyonunu paylaşmasına son derece önem veriyoruz.


VEGA Okulları öğrencilerini “tam donanımlı” bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediğinin özenle altını çiziyor. Bu tam olarak ne demek?

Çocuklarımızın geleceklerinin çoktan seçmeli sınavlarla belirlendiği bir eğitim anlayışından daha iyisine layık olduğuna inanıyoruz. Akademik başarı önemlidir ancak bir insan yetiştirirken tek başına yeterli olamaz. VEGA Okulları çatısı altında yetişen her öğrencimizin; İngilizce ve Almanca olmak üzere 2 dili edinmiş, ”Geleceğin Dili” olarak tanımlanan kodlama diline hakim, en az bir enstrümanı iyi derecede çalabilen, dört stilde iyi derecede yüzebilen, yüzmenin yanı sıra ilgi ve yeteneği doğrultusunda bir spor branşını daha aktif olarak hayatına katmış, toplumsal görgü kurallarını içselleştirmiş bireyler olarak yetişmesine olanak sağlıyoruz. Kampüslerimizin donanımı ve altyapısı tüm bu kazanımlar için son derece elverişlidir. Bunlarla birlikte öğrencilerimizin Türkiye’nin prestijli lise ve üniversitelerine girebilecek düzeyde bir akademik başarı yakalamaları için de her türlü deneyim ve birikime sahibiz.


Gelecek hedeflerimiz nelerdir?

Gençlerimizi geleceğin dünyasında söz sahibi yapacak kaliteli eğitimi yaygınlaştırmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz ve bu nedenle okullarımızın sayısını kontrollü bir büyüme dahilinde artırmayı planlıyoruz. Amacımız kampüs sayımızı ve eğitimin standartlarımızı her geçen yıl daha da yükselterek, holdingin diğer sektörlerde elde ettiği liderliği eğitim sektöründe de yakalamak… Bu hedefe ilerlerken, hızla değişen günümüz dünyasında VEGA Okullarının tek değişmezi her zamanki gibi Atatürk’ümüzün rehberliği olacaktır.


Aynı holding çatısı altında hizmet verdiğiniz Altınbaş Üniversitesi ile eğitim paylaşımlarınız oluyor mu?

VEGA Okulları olarak eğitimde hep daha iyisini yapmak için durmadan çalışıyoruz. Altınbaş Üniversitemizin desteği de bizi eğitimde öne çıkaran bir unsurlardan biri. Eğitim modellerimizi geliştirmek, öğretmen eğitimlerimizi zenginleştirmek, seminerler ile velilerimizin gelişimlerine katkıda bulunmak gibi çeşitli alanlarda üniversitenin nitelikli insan kaynağından faydalanıyor ve 2 kurum arasında öğrencilerimizin vizyonunu genişletecek nitelikte ortak projeler yürütüyoruz. Ayrıca üniversitemiz hem öğretmenlerimiz hem de velilerimize özel, avantajlı yüksek lisans imkanları sunarak da VEGA Ailesinin gelişimine de büyük destek sağlıyor.

Vega Okulları Tanıtım Filmi
Vega Okulları İndirimleri
Vega Okulları Yorumları
Devamını Gör
Vega Okulları
Vega Okulları Tanıtım Filmi
Vega Okulları Galeriler
Vega Okulları Yorumları

Vega Okulları Kampüsleri

Vega Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Vega Okulları Bahçeşehir Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 20 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Bahçeşehir Vega Okulları Anaokulu İstanbul Bahçeşehir’de bulunmaktadır. Okul öncesi eğitim, insan geliş...
Vega Okulları Kurtköy Kampüsü
İstanbul / Pendik
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
VEGA Okulları, 60 yılı aşkın süredir birçok alanda başarıyla faaliyet gösteren Altınhas Holding çatısı altında, 2014 yıl...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Vega Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum