fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Yeni Bilim Koleji

Yeni Bilim Koleji hakkında tüm kampüs bilgileri, fiyat bilgileri, bursluluk ve daha fazla bilgiyi hemen incelemeye başlayın.

Yeni Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış

Yeni Bilim Koleji, eğitimde kalite ve başarıları ile fark yaratmayı hedefleyen seçkin bir eğitim kurumudur. Yeni Bilim Koleji, özverili, çalışkan, kendini geliştiren, etik değerlere bağlı, çözüm odaklı, donanımlı ve tecrübesi kadrosu ile anaokulu ve ilkokulu kademelerinde eğitim sağlamaktadır. Eğitime yaklaşımlarında adaleti, güveni, sevgiyi, saygıyı, açık iletişimi ve empatiyi esas alarak, akademinin yanı sıra bilim, kültür, sanat ve spor alanlarında da başarılı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektelerdir. Türkçenin doğru kullanımını öğretirken bir yandan İngilizce ve ikinci bir yabancı dili de öğrencilere edindirmeyi amaçlamaktalardır. Yeni Bilim Koleji, mutlu, özgüvenli, açık fikirli, işbirlikçi, eleştirel düşünen, yaratıcı, çok yönlü ve sorumlu bireyler yetiştirmeyi görev bilmektedir ve bu görevi doğrultusunda kararlılıkla adım atmaya devam etmektedir.


Bir butik okul olmaktan gurur duyan Yeni Bilim Koleji, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının okulda karşılandığı tam gün eğitim sistemi uygulamaktadır. Veliler güvenle sabah işe giderken çocuklarını okula bırakıp, akşam iş dönüşü onları okuldan alabilmektedir. Bir butik okul olarak, Yeni Bilim Koleji öğrencilerin öğretmenlerle birebir iletişim kurabildiği, kişisel özelliklerinin keşfedildiği ve özel ilgiye erişimi olduğu bir eğitim ortamı sunmaktadır. Tüm okul personeli her öğrenciyi, her öğrenci de okuldaki herkesi tanımaktadır. Böylece, öğrenciler bir sorun yaşadıklarında veya bir şeye ihtiyaç duyduklarında kime gideceklerini çok iyi bilmektedir. Butik okul olan Yeni Bilim Koleji’nde, daha az öğrenci, daha çok başarı, daha güçlü iletişim, daha özel ilgi ve daha sıcak bir eğitim ortamı bulunmaktadır.


Yeni Bilim Koleji, öğrencilerinin ilgi ve yeteneklerini keşfedip geliştirmeleri ve çok yönlü bireyler olarak yetişmeleri için çeşitli ders dışı etkinlik ve kulüp faaliyetleri düzenlemektedir. Akıl oyunları atölyesi, İngilizce, beden eğitimi, görsel sanatlar, müzik ve satranç genel eğitim programına dahildir. Kulüp faaliyetleri olarak origami, voleybol, karakalem, halk oyunları, drama, genç yazarlar ve Fransızca sunulmaktadır. Bu kulüplere katılan öğrenciler sanatsal, sportif, kültürel ve dilsel taraflarını geliştirip çok yönlü, derin kişilikli bireyler olarak yetişmektedir. Eğlenceli ve sevgi dolu bir ortamda bu etkinliklerle karşılaşan çocuklar, hayatlarında önemli yer alacak tutkularının kıvılcımlarını burada yakmaktadır.


Yeni Bilim Koleji Anaokulu

Yeni Bilim Koleji Anaokulu, miniklere temel yaşam becerileri, tutum ve davranışları kazandırmayı, onları zeka ve yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen, eğitime hassas bir biçimde yaklaşan bir eğitim yuvasıdır. Yeni Bilim Koleji Anaokulu, yeniliklerin aydınlığında düzenlenmiş, çoklu zeka kuramlarına göre tasarlanmış bir okul öncesi eğitim programı uygulamaktadır. Yeni Bilim Koleji Anaokulu, uygulamalı etkinlikler ve projeler ile öğrencilere öğrenmeyi sevmeyi öğretmekte, onları ilkokula hazırlamaktadır. 4 yaşından itibaren yabancı öğretmenler eşliğinde verilen İngilizce eğitimi sayesinde öğrencilere kritik dil yetenekleri kazandırılmaktadır. Keşif gezileri, spor aktiviteler, atölye çalışmaları ve sağlıklı beslenme etkinlikleri ile çocuklara unutulmaz bir okul öncesi eğitim deneyimi sunulmaktadır.


Yeni Bilim Koleji İlkokulu

Yeni Bilim Koleji İlkokulu, “Her çocuk ayrı bir dünyadır.” ilkesi doğrultusunda, çocuğu merkeze alan, ezberden uzak duran, öğrenme sevgisi katan, kapsamlı, dengeli ve yaratıcı bir eğitim sistemi uygulamaktadır. İlkokul kademesinde, “Tam Öğrenme Modeli” kullanılmaktadır. Tam Öğrenme Modeli, “Olumlu öğrenme koşulları sağlandığında ve bu koşullar öğretme – öğrenme süreci boyunca devam ettiğinde herhangi bir kişinin öğrenebileceği her şeyi herkes öğrenebilir.” anlayışı ile geliştirilen ezbercilikten uzak, bilişsel becerilere bağlı ve yapılandırmacı-bütünsel bir eğitim sistemidir. Bu eğitim modeli, her öğrencinin farklılıklarını göz önünde bulundurup eğitim ortamında eşitlik sağlamayı hedeflemektedir. Her öğrenciye ihtiyacı olduğu kadar süre verilmekte, eğitim süreci öğrencinin özelliklerine göre düzenlenmekte ve her öğrencinin kendi hızında ilerlemesine imkan tanınmaktadır. Eğitim ortamında öğrencilere ceza verilmemekte ve sevgi, saygı dolu bir eğitim ortamı sunulmaktadır.

Yeni Bilim Koleji Tanıtım Filmi
Yeni Bilim Koleji İndirimleri
Yeni Bilim Koleji Yorumları
Devamını Gör
Yeni Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış
Yeni Bilim Koleji Tanıtım Filmi
Yeni Bilim Koleji Galeriler
Yeni Bilim Koleji Yorumları

Yeni Bilim Koleji Kampüsleri

Yeni Bilim Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Mamak Yeni Bilim Koleji Kampüsü
Ankara / Mamak
comment-icon 4 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Yeni Bilim Koleji İlkokulu, öğrencilere onsekiz kişilik sınıflarda tam gün eğitim vermektedir. Öğrenciler, okulda İ...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Yeni Bilim Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum