fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Yeni Nesil 2000 Okulları

Yeni Nesil 2000 Okulları hakkında tüm detayları kolaylıkla inceleyin. Okul eğitim seviyesi ve daha fazlası hakkında en doğru bilgilere hızlıca göz atın.

Yeni Nesil 2000 Okulları'nda Eğitim

Yeni Nesil 2000 Okulları, Sainte Pulchérie Öğretim Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 2000 yılında kurulmuş bir eğitim - öğretim yuvasıdır. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim veren bu kurum, nitelikli ve kaliteli eğitimle öğrencilerini değerlerine sahip çıkan, barışçıl, çalışkan, ahlaklı ve öz güvenli bireyler yetiştirmektedir. Bu kurum, öğrenci merkezli eğitim verirken, her öğrencinin farklı yeteneklere sahip olduğunu unutmamaktadır. “Accréditation Maternelle Francophone” kalite belgesine sahip olan bu kurum, Fransızca ağırlıklı olarak Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak ders vermektedir.


Yeni Nesil 2000 Okulları, anaokullarında 3, 4 ve 5 yaşlarındaki öğrencilere eğitim vermektedir. 3 yaş grubu okula yarım gün katılım sağlamaktadır. İlkokul ve ortaokul seviyelerinde de eğitim veren bu kurum tüm öğrencilerine öncelikli olarak “sevgi” dersleri vermektedir. Yeni Nesil 2000 Okulları öğrencilerine fiziksel imkanları bakımından birçok seçenek sunmaktadır. Bu imkanlar dahilinde öğrencileri sosyal ve kültürel alanlardaki gelişimini gözetmektedir. Öğrenci kulüpleriyle birçok etkinlik ve aktivite düzenlenerek öğrencilerin çok yönlü gelişimi sağlanmaktadır.


Anaokulundan Ortaokula kadar öğrencilerinin hem akademik hem de sosyal olarak gelişmesine ön ayak olan Yeni Nesil 2000 Okulları, geleceğe güçlü bir nesil hazırlamaktadır. Ailelerin gözleri kapalı şekilde çocuklarını emanet ettiği bu kurum, yıllardan beri süregelen tecrübesiyle, öğrencilerin de severek ve heyecanla gittiği bir yuva olmaktadır.


YENİ NESİL 2000 OKULLARI ANAOKULU

Yeni Nesil 2000 Okulları Anaokulu, 3,4 ve 5 yaşlarındaki öğrencilere eğitim vermektedir. Bu anaokulu, sevgiyle başlayan ve sevgiyle bütünleşen eğitimde çocuklara sıcak bir yuva olmaktadır. Öğrencilere barış içinde yaşamanın güveni ve huzuru verilmekle beraber bu kavramların önemi sürekli olarak vurgulanmaktadır. Yeni Nesil 2000 Okulları Anaokulu; öğrencilerinin fiziksel, zihinsel ve bilişsel gelişimi için çeşitli eğitim modelleriyle öğrencilerine yaklaşmaktadır. Çocukların tüm gelişimleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetiyle düzenli aralıklara incelenmektedir. Tüm bu gözlemler ailelerle paylaşılarak, ailede farkındalık yaratılmaktadır. Aile - çocuk ilişkisi bakımından, çocuğun ilgi ve yetenekleri doğrultusunda geliştirilmesi konusunda birçok bilgilendirme yapılmaktadır.


Yeni Nesil 2000 Okulları, “Çocuklar oynayarak öğrenir; oyun onların işidir.” sözünden yola çıkarak, iç ve dış alandaki oyun alanlarını sürekli olarak kullanmaktadır. Çocuklara öğrenme sevgisi aşılanmakta ve bu yolda en eğlenceli yollara başvurulmaktadır. Bu kurum, çocukları ilköğretim seviyesine hazırlamakta ve okuma - yazma çalışmalarıyla öğrencilerin eğitim hayatlarının ilk aşamasında zorlanmasını engellemektedir.


YENİ NESİL 2000 OKULLARI İLKOKULU

Yeni Nesil 2000 Okulları İlkokulu, eğitim hayatının ilk basamaklarının atıldığı bu süreçte temeli sağlama dayanan ve adımlarını emin olarak atan öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu kurum, öğrencilerine temel matematik kavramlarını, ana dilini en iyi şekilde kullanabilmeyi, teknolojiyi tekip edebilmeyi ve doğru bilgiye doğru kaynaklardan ulaşabilmeyi öğretmektedir. Yeni Nesil 2000 Okulları İlkokulu, öğrencilerini; Atatürk’ün izinde, cumhuriyetin laik ve demokratik yapısını benimsemiş bireyler olarak yetiştirmektedir. Bu bağlamda okulda, öğrenci meclisi kurulmakta ve her sene gerçeğe uygun uygulamalarla meclis başkanı ve üyeleri sandıkta seçilmektedir. Seçim öncesi yapılan propaganda ve afiş etkinlikleriyle tatlı bir rekabette olan öğrenciler, demokratik yaşamın ilk adımlarını atmaktadır.


Yeni Nesil 2000 Okulları İlkokulu, bünyesinde birçok öğrenci kulübü bulundurmaktadır. Kulüpler aracılığıyla öğrencilere eğitsel, kültürel ve sosyal çalışmalarda bulunulmaktadır. 2. sınıftan başlayarak öğrenciler; oyun ve spor, masal anlatımlı felsefe, Mine Craft, akıl oyunları, masa tenisi, sihirli eller, sihirli dokunuşlar, arts plastiques, satranç ve dans kulüpleriyle farklı etkinliklere katılabilmektedir. Aynı zamanda kurumda nitelikli Fransızca eğitimi, etkin İngilizce kazanımı ve kod yazabilme gibi 3 dildeki eğitim oldukça önemsenmektedir. Le Club de musique en français ve Fransızca Masal Kulübü ile öğrenciler Fransızca, şarkılar ve masallar öğrenerek ve Fransız kültürüne aşinalık kazanmaktadır. Jr. Robotik ve Kodlama Kulübü bulunan Yeni Nesil 2000 Okulları İlkokulu, öğrencilerine teknolojinin getirdiği gelişmeleri takip ederek, çağa ayak uydurabilen ve üretebilen bireyler olmasını hedeflemektedir.


YENİ NESİL 2000 OKULLARI ORTAOKULU

Yeni Nesil 2000 Okulları Ortaokulu, öğrencilerinin nitelikli ve kaliteli eğitim almasına önem vermektedir. Bu bağlamda seçkin öğretmen kadrosuyla öne çıkan bu kurum, her öğrencinin özel olduğu bilinciyle eğitim vermektedir. Öğrencilerinin içindeki cevherleri ortaya çıkararak, onları işlemeyi hedef olarak belirlemektedir. Bu kurum, öğrencilerine Fransızca eğitiminin yanı sıra İngilizce ve bilgisayar dili eğitimi vermektedir. Aynı zamanda öğrencilerinin sanat ve spor alanındaki gelişmelerini de oldukça önemseyerek vizyon sahibi bireyler olmalarını amaçlamaktadır. Öğrenci kulüpleri, ortaokul seviyesinde farklılaşma göstermektedir. Evsel deneyler, destination imagination, yaratıcı yazarlık, e-tarih, basketbol, gitar, dans, yan flüt, fotoğraflarla hikaye anlatımı, world capital cities, gazetecilik ve Fransızca drama kulübü bulunmaktadır. Öğrencilerin en az bir kulüpte aktif rol alarak kendilerine farklı kazanımlar sağlayabilmektedir.


Yeni Nesil 2000 Okulları, öğrencilerini liseye hazırlık sürecinde daima desteklemektedir. Öğrenciler, lise giriş sınavlarına hazırlık yaparken, tam öğrenme sağlayarak hiç konu eksiği olmadan ortaöğretim sürecini tamamlamaktadır. Ek ders ve etütlerle öğrencilerin farklı bir kurs veya dershaneye ihtiyaç duymadan mezun olmaları sağlanmaktadır.


Yeni Nesil 2000 Okulları, öğrencilerine yemekhane, kütüphane ve servis hizmeti vermektedir. Yemekhane hizmetiyle öğrencilere, sabah, öğlen ve ikindi kahvaltısı öğünleri sağlanmaktadır. Gıda mühendisleri tarafından denetlenen ve gerekli ISO belgelerinin hepsine sahip olan bu yemekhanede öğrencilere ağırlıklı olarak organik besin sunulmaktadır. Servis imkanıyla öğrenciler güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlamaktadır. Yeni Nesil 2000 Okulları Ortaokulu, öğrenciler ve aileler tarafından tercih edilen okullardan biridir.

Yeni Nesil 2000 Okulları Tanıtım Filmi
Yeni Nesil 2000 Okulları İndirimleri
Yeni Nesil 2000 Okulları Yorumları
Devamını Gör
Yeni Nesil 2000 Okulları'nda Eğitim
Yeni Nesil 2000 Okulları Tanıtım Filmi
Yeni Nesil 2000 Okulları Galeriler

Yeni Nesil 2000 Okulları Kampüsleri

Yeni Nesil 2000 Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Sarıyer Yeni Nesil 2000 Bahçeköy Kampüsü
İstanbul / Sarıyer
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Yeni Nesil 2000 Bahçeköy Anaokulu 2000 yılında Sainte Pulchérie mezunlarının girişimcileri tarafından kurulmuş bir...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Yeni Nesil 2000 Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum