fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ankara Düşün Okulları Anadolu Lisesi

Özel Ankara Düşün Okulları Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00
Eğitim Türü: Karma

Özel Ankara Düşün Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Ankara Düşün Okulları Anadolu Lisesi, Etimesgut'ta bulunan uzun yıllara dayanan eğitim tecrübesine sahip özel okuldur. Öğrenciyi merkeze alan bu kurum, ezberci eğitimden uzak bir anlayış benimsemektedir. Öğrencilerinin kalıcı öğrenme sağlaması amacıyla birçok yöntem ve eğitim modeli uygulamaktadır. Öğrencilerinin görerek, kendi araştırarak ve deney yaparak öğrendiği bilgiler kalıcı hale gelmektedir. Bu nedenle öğrencilere proje tabanlı yaklaşımlarla ve ödev sistemiyle araştırmaya ve üretmeye yönlendirmektedir. Bu kurum, öğrencilerini üniversite sınavına hazırlarken oldukça sağlam adımlar atarak ilerlemektedir. Bir konu tüm öğrenciler tarafından tam olarak öğrenilmeden diğer konuya geçiş yapılmamaktadır. Müfredat kayması olmaması açısından öğrencilere ek ders ve etütler ayarlanmakta ve öğrencilerin burada sorularını sorması ve konuyu pekiştirmesi beklenmektedir.
Özel Ankara Düşün Okulları Anadolu Lisesi, mezun ettiği öğrencilerle üniversite sınavlarındaki başarısını kanıtlamıştır. Eğitime önem veren bu kurum, yalnızca akademik eğitimle kalmayıp; sosyal ve kültürel alanlarda öğrencilerinin gelişimi için öğrencilerini her alanda desteklemektedir. Bu bağlamda okuldaki imkanlardan yararlanan öğrenciler, voleybol, futbol ve basketbol gibi bilinen aktiviteler dışında; buz pateni, eskrim, okçuluk, izcilik, yüzme ve jimnastik gibi aktivitelerde bulunabilmektedir. Müzik alanında ise; perküsyon, koro ve orkestra dersleri yapılmaktadır. Diğer sanat alanlarında; görsel sanatlar, el sanatları, ebru, fotoğrafçılık, dans, heykel ve seramik gibi birçok etkinlik yapılmaktadır. Tüm bu imkanlar dahilinde her öğrencinin en az bir sanat veya spor alanında aktif olarak rol göstererek, öğrencilerin bundan sonraki hayatında o etkinliği hobi olarak belirlemesi amaçlanmaktadır.
Özel Ankara Düşün Okulları Anadolu Lisesi, öğrencilerine İngilizce dil eğitimini yoğunlaştırılmış şekilde vermektedir. Aynı zamanda öğrencilerin İngilizce roman okuması desteklenerek, dili ezbere olarak değil, kültürüyle birlikte öğrenmesini sağlamak amaçlanmaktadır. İngilizce derslerinde öğrenciler, uluslararası yabancı dil belgelerini alındığı sınavlara hazırlanmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ankara Düşün Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Eryaman Cad. Şehit Osman Avcı Mah. 47. Sk. No:10 Etimesgut/ankara
0 312 963 1160
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum