fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ankara Düşün Okulları Fen Lisesi

Özel Ankara Düşün Okulları Fen Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00
Eğitim Türü: Karma

Özel Ankara Düşün Okulları Fen Lisesi Hakkında

Özel Ankara Düşün Okulları Fen Lisesi, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde bulunan özel bir kurumdur. Kampüs içinde yer alan bu okul, fen lisesi başlığıyla öğrencilerine fen ve matematik ağırlıklı olarak eğitim vermektedir. Bu kurum, öğrencilerini üniversite sınavına hazırlarken büyük bir titizlik göstermektedir. Öğrencilerini 9. sınıftan son sınıfa kadar üniversite giriş sınavına tam teşekkülü şekilde hazırlamaktadır. Aynı zamanda öğrenci takip sistemiyle, öğrencilerin deneme sınavlarında yaptıkları netlerle akademik durumunu analiz etmektedir. Bu analiz sonuçlarına göre Özel Ankara Düşün Okulları Fen Lisesi, öğrencilerin noksan oldukları konuları belirleyerek birebir derler ve etütlerle öğrenciye destek sağlamaktadır. Daha sonra konu tarama testleriyle öğrencilerin konuyu pekiştirmesi sağlandıktan sonra soru çözümü dersleri yapılmaktadır.
Özel Ankara Düşün Okulları Fen Lisesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerini benimsemiş ve onun yolundan ilerleyen, onun fikirlerini benimseyip, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan öğrenciler yetiştirmektedir. Öğrenciler, teknolojiyi takip eden, teknolojinin faydalarından yararlanarak doğru bilgiye ulaşabilen bireyler olarak yetiştirilmektedir. Aynı zamanda bu kurumun öğrencileri, sosyal ve kültürel alanlarda da en az akademik alandaki kadar başarı göstermektedir. Öğrencilerinin çok yönlü gelişiminin en verimli eğitim modeli olduğunu benimseyen bu kurum, onların sanat ve spor alanlarında da etkinliklere katılabilmesi açısından okulu buna göre dizayn etmiştir. Okul fiziki açıdan öğrenciler için yeterli alanlara sahiptir. Öğrenciler ders dışındaki zamanlarda kapalı spor salonu, kütüphane, oyun ve spor alanlarında vakit geçirebilirken aynı zamanda okulun sosyal öğrenci kulüplerinde aktif yer alarak, sosyalleşebilirler.
Özel Ankara Düşün Okulları Fen Lisesi, psikolojik danışmanlarıyla öğrencilerin problemlerine, problem öğrencide sorun haline gelmeden çözüm bulmaktadır. Aynı zamanda sınava hazırlık döneminde yaşanan stres ve gelecek kaygısı gibi sorunlara, motivasyon kaynaklı çalışmalarla destek olmaktadır.
Özel Ankara Düşün Okulları Fen Lisesi, yabancı dil öğrenimine büyük önem vermekte ve dilin yaşanarak öğreneceğine inanmaktadır. Bu nedenle birçok görsel ve dinletilerle öğrencilerin duyarak ve görerek öğrenmesini sağlamaktadır. Öğrenciler, ezbere dil öğreniminden daha çok konuşarak ve sunum yaparak, İngilizceyi öğrenmesi hedeflenmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ankara Düşün Okulları Fen Lisesi İletişim Bilgileri

Eryaman Cad. Şehit Osman Avcı Mah. 47. Sk. No:10 Etimesgut/ankara
0 312 963 1326
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum