fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Yücetepe Koleji Fen Lisesi

Özel Yücetepe Koleji Fen Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/18:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Yücetepe Koleji Fen Lisesi Hakkında

Özel Yücetepe Koleji Fen Lisesi, 21.Yüzyıl teknolojisini kullanarak 21.Yüzyılın getirdiği gereksinimleri öğrencilerine aktarmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Okulda öğrenciler okula başladıkları günden itibaren düzenli ve programlı bir şekilde eğitim görmektedirler. Okul öğrencilerini 9. sınıftan itibaren 12.sınıf sonunda üniversite sınavı olan YKS sınavına hazır duruma getirmek amacıyla program uygulamaktadır. Okul öğrencilerin; girişimci, yönetici, proje hazırlama konusunda bilgili, sanatsal faaliyet ve etkinliklerde başarılı, sosyal sorumluluk projelerine ilgili, dünya kültürü ve evrensel değerler kulüplerindeki çalışmalarıyla hak ve sorumluluklarını bilen, vicdanlı, ahlaklı, bilinçli bireyler olmalarını amaçlayan eğitim hizmeti sunmaktadır. Okul, öğrencilerin üniversiteye hazırlık döneminde başarılı bireyler olmalarını sağlamak amacıyla onlara yönelik yoğun, düzenli ve sistemli bir şekilde hafta içi ve hafta sonu ders + etüt + birebir dersler, zengin kaynaklar ve uygulamalarla yardımcı olmaktadır. Özel Yücetepe Koleji Fen Lisesi yurt dışında okuyacak öğrenciler için SAT, TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlıklarını da sağlamaktadırlar. Okulda yoğun olarak üniversiteye hazırlık yapıldığı için öğrencileri meslekler ve üniversite tanımlamaları yapılarak onları bu konularda da bilgilendirmeyi hedeflemektedir. Okul zengin içerikli kütüphanesi ile öğrenciler üstünde oluşturduğu merakı gidermek amacıyla onlara destek vermektedir. Okuyan, merak eden, araştıran öğrenciler için kütüphane desteği büyük bir önem arz etmekte ve okul bu önemin bilincindedir.

Yorumlar (3)

  • Öğretmenlerin ve kurucuların ciddiyeti gerçekten takdire şayan çocuğumu bu okula gönderdiğim için çok mutluyum teşekkürler

  • Yücetepe Ailesinin bir ferdi olarak, kurucuları ve eğitim kadrosuna teşekkür ederiz. Gerçek eğitim manevi değerler ile beraber sunulduğunda yerini buluyor. Bu öngörü ile sunulan emeğe saygı ve selam olsun. *Reklamını öğrenciye yatırım yaparak yapması da bir tercih sebebidir.

  • ŞB

    İkinci dönemde çocuğumu Yücetepe Koleji Fen Lisesi'ne kaydettirdim.Önceki okulumuzda derslere ve etütlere stajyer öğretmenin girdiğini fark etmem bu kararı almama sebep oldu. Bu okulda kıdemli ve genç öğretmenlerin bir arada olması şu kısa zamanda çocuğumu daha istekli hale getirdi ve başarılı kıldı. Teşekkürler Yücetepe AilesiMalesef böyle bir okulun tanıtımı yetirli değil. Bir komşumun tavsiyesi üzerine bu okulu bulduk.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yücetepe Koleji Fen Lisesi İletişim Bilgileri

Şeker Mah. 1429. Cad. No:25/a-B Eryaman
0 312 963 1720
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum