fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İlgi Fen Lisesi

Özel İlgi Fen Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:10/16:00

Özel İlgi Fen Lisesi Hakkında

Özel İlgi Fen Lisesi, öğrencilerinin akademik anlamda öncü bireyler olmalarını hedeflemektedir. Kurum akademik başarı kadar yabancı dil, sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlere önem vermektedir. Bu sebeple okulda çok geniş yelpazede sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Okulda beden eğitimi, masa tenisi, futbol, basketbol, voleybol ve jimnastik aktivitelerinin yanı sıra judo, izcilik, kaya tırmanışı ve binicilik kulübü gibi sportif faaliyetler de düzenlenmektedir. Böylece öğrencilerin birçok spor dalını görerek yeteneklerini keşfetmeleri sağlanmaktadır. Okulda ayrıca dans, seramik kulübü, gazetecilik, tiyatro, halk oyunları, gezi kulübü gibi aktivitelerin dışında gök bilimi ve drama faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Özel İlgi Fen Lisesi, bu aktivitelerle öğrencilerinin entelektüel birikimlerini artırmakta ve onları çok yönlü bireyler haline getirmektedir. Okulda bunlara ek olarak akıl ve zeka oyunları, robotik ve kodlama, bilişim kulübü ve satranç aktiviteleri de yapılmaktadır. Bu aktiviteler öğrencilerin zihinsel gelişimlerine önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır. Öğrenciler farklı düşünme ve problem çözme yetenekleri kazanırken aynı zamanda teknolojik gelişmelere hakim ve teknolojiyi yöneten bireyler haline gelmektedir.
Okul, öğrencilerinin üniversiteye geçiş dönemindeki başarısını artırmak adına birçok çalışma yürütmektedir. Öğretmenler, mevcudu sınırlı tutulan sınıflar sayesinde öğrencilerin her birini tanıma ve karakterlerine göre özelleştirilmiş eğitim verme fırsatı yakalamaktadır. Özel İlgi Fen Lisesi'nin psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi ise öğrencilerin sınavlara hazırlandığı dönemde kritik rol oynamaktadır. Servis, öğrencilere yönelik düzenli olarak bilgilendirici ve motivasyon artırıcı faaliyetler yürütmektedir. Bu aktiviteler öğrencilerin sınav dönemindeki başarısını ve okuldan aldıkları faydayı en üst seviyeye çıkarmaktadır. Okul, sınavlara hazırlığa olduğu kadar yabancı dil eğitimine de önem vermektedir. Branşında uzman eğitimciler, öğrencilere yoğun olarak İngilizce ve Almanca dil eğitimi vermektedir. Kurumun yabancı dil kulübü ise bu eğitimin uygulamalı, eğlenceli ve kalıcı hale gelmesi için çalışmalar yürütmektedir. Okul, bu sayede öğrencilerinin mezun olduklarında birden fazla dili etkin olarak kullanmalarını amaçlamaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İlgi Fen Lisesi İletişim Bilgileri

Bostanlı Mahallesi, 6345. Sokak, No:35, Karşıyaka/izmir
0 232 335 1827
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum