fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İzmir Amerikan Koleji Lisesi

Özel İzmir Amerikan Koleji Lisesi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 22
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:00

Özel İzmir Amerikan Koleji Lisesi Hakkında

Özel İzmir Amerikan Koleji Lisesi 1878 tarihine dayanan tecrübeleri ile 21. yüzyıl seviyesinin ilerisinde eğitim veren bir kurumdur. Hazırlık sınıfıyla beraber 5 yıl süreli bir eğitim hizmeti vermektedir. Okulda hazırlık sınıfı zorunlu eğitim olarak verilmektedir. 805 öğrenci kapasitesi bulunan okulun 55 kız ve 57 erkek yatılı öğrenci kapasitesi de bulunmaktadır. İzmir Amerikan Koleji, okulda IB Diploma Programı uygulamaktadır.
Amerikan Koleji İzmir öğrenciler için hazırladığı branş dersleri İngilizce, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Sosyal Bilimler, İkinci Yabancı Diller, Beden Eğitimi, Fen Bilimleri, Bilgisayar, Sanat dersleridir. Bu derslerde öğrencilere branşında uzman eğitmenler eşlik etmektedir. İkinci yabancı dil olarak Almanca, İspanyolca ve Fransızca verilmektedir. Amerikan Koleji İzmir'deki şubesi ile hazırlık sınıfına, Merkezi Sınav Sistemi ile öğrenciler kabul etmektedir. Bir çok öğrenci kulübü bulunan okulda öğrencilere her sene bir kulübe katılmak ve mezuniyetine kadar en az bir sosyal servis kulübünde yer almak zorunlu tutulmaktadır. Zorunlu tutulan kulüpler üyeliği öğrenciye dayatılma yöntemi ile değil yüzlerce seçenekten seveceği kendine uygun kulübü seçmesi şeklinde ilerlemektedir. Okul öğrencilerin insani değerleri kazanmasını ve başarma duygusunun verdiği hissi tadabilmelerini amaçlamaktadır.
Özel İzmir Amerikan Koleji Lisesi'nde sağlık hizmetleri kapsamında tüm gün görevli bir uzman doktor ve bir hemşire bulunmaktadır. Öğrencilerin beslenme ihtiyaçlarını giderebilmeleri amacıyla kampüste bir kafeterya ve kantin bulunmaktadır. Okulda ki mutfakların hijyen standartlarına uygunluğu düzenli olarak Ege Üniversitesi tarafından kontrol edilmektedir.
Özel İzmir Amerikan Koleji Lisesi temizlik ve güvenlik hizmetleri bağlamında titiz bir tutum sergilemektedir. Amerikan Koleji İzmir şubesi öğrencilerine servis imkanı sunmaktadır. Verilen servis hizmeti okul aile birliği tarafından seçilen firma ile yapılmakta ve öğrencilerin güvenliği düşünülerek evlerine kadar teslim edilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- (DP) Diploma Programme - Diploma Programı

- (IB) International Baccalaureate - Uluslararası Bakalorya

Yorumlar (5)

 • HT

  İzmirdeki en iyi okul. Hem verilen hizmetler hem eğitim kalitesi dört dörtlük. eğitimi sadece branş dersleri ve üniversite sınavı odaklı değil öğrencilerin çok yönlü gelişmesi, kültürel birikim elde edip yeteneklerini keşfetmeleri sağlanıyor. Sosyal sorumluluk projeleri de takdir edilesi. Sadece üniversiteye değil hayat hazırlıyorlar.

 • SA

  Oğlumu bu okula gönderiyorum henüz 1. sınıfta hazırlıkta çok iyi bir dil eğitimi aldı okula başladığında İngilizcesi pek iyi değildi hatta çoğu arkadaşından gerideydi diyebilirim. okulda her öğrenciyi düşünerek temelden dil öğretiyorlar. Eğitiminin yanı sıra verilen hizmetler de oldukça iyi yemekler sağlıklı ve mutfaklar hijyenik.

 • FA

  Okulda yatılı öğrenciler de alıyorlar evimiz şehre uzak olduğu için ve iş nedeniyle değiştiremediğimiz için çocuğumu yatılı olarak gönderdim bu okula. Yurtlarda ve tüm okulda temizlik ve güvenlik çok iyi. Ayrıca öğrencilerin sağlığı için de okulda hemşire ve doktor bulunuyor. Oğlum okuldayken içim rahat ediyor. Eğitim kalitesi de oldukça iyi.

 • ŞÖ

  Yıllardır kaliteli bir eğitim hizmeti veren ve başarılı, topluma faydalı bireyler yetiştiren bir okul. Dil eğitimi oldukça iyi. Branş derslerde ve sosyal kulüplerde alanında uzman eğitmenler ilgileniyor çocuklarla. Oğlum bu okuldan mezun okulda kendisini geliştirdi. Şimdi iyi bir üniversitede istediği bölümü okuyor.

 • Kızım İzmir Amerikan Kolejine gidiyor. Alanında uzman eğitmenlerle çalışıyorlar disiplinli bir okul. sosyal kulüpleri aktif zaten öğrencilerin her sene bir kulübe katılması isteniyor. kızım spora meraklı olduğu için ilgili kulüplere severek gidiyor. Okulun imkanları ve eğitimi çok iyi.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İzmir Amerikan Koleji Lisesi İletişim Bilgileri

İnönü Cad.no:476 Göztepe-İzmir
0 232 335 1591
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum