fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ankara Düşün Okulları Ortaokulu

Özel Ankara Düşün Okulları Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Ankara Düşün Okulları Ortaokulu Hakkında

Özel Ankara Düşün Okulları Ortaokulu, Ankara Etimesgut'da bulunan bir eğitim - öğretim kurumudur. Bu kurum, liseye hazırlık sürecinde öğrencilerine her anlamda destek olmaktadır. 16 kişilik gruplarla ders işleyen bu kurum, öğrencileriyle bire bir ilgilenme şansı bulmaktadır. Tam öğrenme amaçlanan derslerde, öğrencilere somut hale getirerek kavrama ve gözlemleme imkanı verilmektedir. Ortaokul düzeyindeki öğrencilere seviye tespit sınavları ve konu tarama testleri düzenli olarak yapılmaktadır. Sonuçlara göre akademik ilgi alanı belirlenen öğrenciler, psikolojik danışmanlar yardımıyla kariyer hedefi koymaktadır. Bu kariyer hedefi doğrultusunda kariyer yolculuğuna emin adımlarla ilerleyen öğrenciler başarıyı yakalamaktadır.
Özel Ankara Düşün Okulları Ortaokulu, bünyesinde birçok imkan bulundurmakta ve bu imkanlar dahilinde öğrencilerini çok yönlü olarak yetiştirmeyi planlamaktadır. Okulun fiziksel imkanları içerisinde; kapalı spor salonu, futbol sahası, havuz, konferans salonu, sanat atölyesi, bahçe, müzik odası, oyun ve spor alanları bulunmaktadır. Bu alanlarda yapılan sportif ve kültürel etkinliklerle öğrenciler kendilerine en az bir hobi edinmektedir. Bu etkinlik ve aktivitelerle öğrenciler, üretkenlik, yaratıcılık, öz güven, liderlik ve özgün fikir üretebilme gibi yetkinlikler kazanmaktadır.
Özel Ankara Düşün Okulları Ortaokulu, öğrenci merkezli yaklaşımıyla, onların Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerini benimseyen, çağdaş ve modern bireyler olarak geleceğe taşınmasını amaçlamaktadır. Dünya standartlarında bireyler olmalarını amaçlayan bu kurum, öğrencilerinin yabancı dil eğitimini oldukça önemsemektedir. Bu bağlamda ders programlarında yoğunlaştırılmış şekilde İngilizce dersi bulunmaktadır. İngilizce derslerinde öğrenciler yalnızca gramer yapısı öğrenerek ve kelime ezberleyerek öğrenme gerçekleştirmezler. Öğrencilerin, öğrendikleri kelimeleri ve gramerleri kullanabilecekleri, diyaloglar, dramalar ve tiyatro gösterileri düzenlenmektedir. Münazara etkinlikleri düzenlenmekte ve öğrenciler yabancı dilde belirli bir konu üzerine tartışabilir hale gelmektedir. Liseden mezun olan öğrenciler İngilizceyi en az B1 seviyesinde biliyor olarak mezun olmaktadır. Aynı zamanda uluslararası düzeyde geçerliliği olan dil yetkinlik belgelerini kolayca almaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ankara Düşün Okulları Ortaokulu İletişim Bilgileri

Eryaman Cad. Şehit Osman Avcı Mah. 47. Sk. No:10 Etimesgut/ankara
0 312 963 1721
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum