fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Balgat Tema Koleji Ortaokulu

Özel Balgat Tema Koleji Ortaokulu verified

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Özel Balgat Tema Koleji Ortaokulu Hakkında

Ortaokul çağında çocuklarımız, zihinsel gelişimlerinin en verimli zamanlarını yaşarlar. Birçok beceri, etik değerler ve fiziksel yetkinlikler bu çağlarda olgunlaşır. TEMA Ortaokulu, gelişim çağındaki öğrencilerinin bilişsel, duygusal ve bedensel özelliklerini dikkate alarak, onların sağlıklı gelişmeleri için gerekli tüm eğitim öğretim ve danışmanlık çalışmalarını planlar ve uygular. Deneyimli ve eğitimli öğretmenlerimizin yönlendiriciliğinde, her öğrencimizin kendi performansının en üst seviyesini yakalamasını hedefliyoruz.

Ortaokul sürecinde öğrencilerimizin “sosyal-kültürel-akademik” yetkinliklerinin geliştirilebilmesi için “Tam Öğrenme Kuramı” ve öğrenme yöntemlerinin uygulamaları ile zenginleştirilmiş doğrudan öğretim yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem aracılığıyla öğrencilerimizin çeşitli zeka alanları uyarılmakta, bireysel öğrenme stilleri dikkate alınmakta, rehberli ve bağımsız uygulamalar ile de öğrencilerimiz öğrenme sürecine daha etkin bir şekilde dahil olmaktadır.

Bu öğrenme sürecinde Atatürk’ün İlke ve İnkılaplarına bağlı, varlığının temeli olan bayrağına ve vatanına sahip çıkan; 21.yüz yıl becerileri ile kendi becerilerini fark eden, akademik açıdan kendini geliştirmiş bireyler yetiştirmek en önemli hedefimizdir.

“Bizleri yücelten değerlerimizdir.” Düşüncesinden hareketle yaşanabilir yarınlar için insanda bulunması gereken evrensel değerlerimizi sosyal ortam içerisinde öğrencilerimize kazandırmaktayız.

TEMA Ortaokulunda öğrencilerimiz birinci yabancı dil olarak İngilizce ve ikinci yabancı dil olarak İspanyolca veya Fransızca eğitimi alırlar.

Ortaokul Yabancı Diller Bölümü olarak hedefimiz, öğrencilerimizin İngilizceyi ( B1-B2 düzeyinde) en etkin şekilde kullanmalarını, yaşam boyu öğrenme süreci içinde sözlü ve yazılı becerilerini geliştirmeye devam edebilmelerini, iyi birer iletişimci olup dengeli bireyler olmalarını sağlamaktır.

Çok yönlü, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, en az iki yabancı dili ve anadilini en etkin şekilde kullanabilen, kişi haklarına ve akademik değerlere saygılı, sanat ve spora hayatında yer ayırabilen bireyler olmalarını hedeflediğimiz öğrencilerimiz, eğitim hayatlarının üst basamaklarına hazırlanırken TEMA Ortaokulu onların en büyük destekçisidir. Öğrencilerimiz, öğretmen ve çalışanlarımız ve velilerimizle büyük bir aile olduğumuz gerçeğiyle, sorumluluğumuzu yüreğimizde hissediyoruz.

Yorumlar (1)

  • KA

    Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine arastirmistim, cozum odaklı insanlarla birlikte olmak bizi cok mutlu ediyor. Emeklerinize sağlık hocalarim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Balgat Tema Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Ehlibeyt Mah. Tekstilciler Cad. No:13, Balgat, Çankaya / Ankara
0 312 474 05** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum