fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çankaya Bilişim Koleji Ortaokulu

Özel Çankaya Bilişim Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:15

Özel Çankaya Bilişim Koleji Ortaokulu Hakkında

Öğrencilerimize akademik mükemmeliyetin önemini öğretirken aynı zamanda yaşam boyu devam eden evrensel değerleri, ahlakı, disiplini, yaratıcılığı ve kişilik gelişimini tamamlamalarını sağlamaktayız. Benimsediğimiz bütünsel eğitim ile birlikte öğrencilerimize sadece sınıf bilgisinden ziyade bu bilgiyi günlük hayatta nasıl kullanabileceklerini öğretmekteyiz. Derslerimizi; öğrencilerimizi derslerden soğutmadan, eğlenceli ve onları aktif tutacak şekilde işlemekteyiz. Modern ve yenilikçi eğitim anlayışımızla eğitim sistemimizi toplamda 4 periyottan oluşturmaktayız. Öğrencilerimizin motivasyonunun yüksek olmasının başarıyla eşdeğer olduğunun bilinciyle de her periyot sonunda bir haftalık ara vermekteyiz. Öğrencilerimizin öz güvenlerinin yüksek olmasını ve kendilerini net bir şekilde ifade edebilmelerini önemsemekteyiz. Bu nedenle İngilizce dışında ikinci bir yabancı dil desteği sunmaktayız. Derslerimizde Türkçe konuşma yasağı uygulayarak yabancı dilde okuma, konuşma ve yazma konusunda gelişimlerini çok yönlü olarak desteklemekteyiz. Mevcut sınav sistemlerinin adı her ne olursa olsun profesyonel kadromuzla birlikte akademik, rehberlik ve takip anlamında hazırlanmaktayız. Öğrencilerimizin, 8. sınıftan mezun olurlarken ileride problem yaşamamalarını ve üniversite sınavına hazırlanırken zorlanmayacakları temellere sahip olmalarını amaçlamaktayız. Bunu ise alanında uzman, kitap yazarı, tecrübeli branş öğretmenlerimizin ve rehberlik öğretmenlerimizin yoğun takibiyle sağlamaktayız. Kurulduğumuz günden bugüne; eğitim sistemine kattığımız yeniliklerle, bilimin ve teknolojinin öncüsü olacak nesiller yetiştirmeye devam ediyoruz.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Mesleki Rehberlik

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Mezun olan öğrencilerinizin bir anadolu lisesine yerleşme oranı nedir?

- %81-90

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

- Eklektik Yaklaşım

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

Yorumlar

 • yg

  Kızımın her zaman müziğe yatkın biri olduğunu düşünmüştüm. 5 yaşındayken evdeki eşyalarla kendi kendine ritim tutmaya başlamıştı. İlkokul için okul arayışına girdiğimizde Bilişim Koleji ile karşılaştık. Üç senedir kızım burada eğitim görüyor. Okulumuzun sunduğu imkanlar ve müzik öğretmenimizin ilgisi sayesinde kızım şu an çok güzel gitar çalabiliyor. Böyle bir yeteneği olduğu için çok mutluyum.

 • SK

  Çankaya Bilişim Koleji gönül rahatlığıyla çocuğunuzu gönderebileceğiniz, profesyonel bir kadronun size her konuda destek verdiği bir okul.

 • FK

  Çankaya Bilişim Kolejinde 5.senemiz başarıyı hedefleyerek akademik çalışmalarını sürdüren, etkinlikleriyle öğrencilerin zamanlarını en verimli şekilde geçirmelerini sağlayan mükemmel bir kurum.

 • ES

  Eğitim ve öğretimin kaliteli bir şekilde verilmesi için oldukça özveri ile çalışan bir eğitim kurumu. İngilizce eğitimi ise son derece profesyonel bir sistem ile verilmekte ve bu okulda eğitimini tamamlayan bir öğrenci gerçekten iyi bir temel ve donanımla eğitimine devam edebileceğini düşünüyorum. Bütün öğretmenler öğrencilerini biricik gibi görüp onlara kaliteli bir hizmet sunmaktadır . Zaten butik okullarda olması gereken bu özelliği Bilişim Koleji başarı ile yerine getirmektedir . Bilişim Kolejini gerçekten düşünenlere tavsiye ederim...

 • MK

  Kızım bu sene 8.sınıfa gidiyor. Ortaokula başladığından beri bilişim kolejindeyiz içine kapanık ve oldukça heyecanlı biriydi. lise sınavına hazırlanırken bu heyecanın onu etkilemesinden korkuyorduk ancak eşimle birlikte uzun araştırmalarımızdan sonra bilişim kolejine kızımı kaydettirmeye karar verdik şu an geldiğimiz noktada lise sınavına stressiz bir şekilde hazrılanmaktayız. rehberlik öğretmenlerin ilgisine ve çalışmalarına bunu borçluyuz. Bilişim kolejini seçerek çok doğru bir karar vermişiz,

 • ŞE

  4.Sınıfta okumakta olan oğlumun basketbola yeteneği var bilişim koleji sayesinde okuldaki dersleri ve spordaki başarısı artarak devam ediyor. ikisini bir arada götürebilmesi öğretmenlerin destekleri sayesinde oluyor. Teşekkürler bilişim koleji,

 • Ea

  Bu zamanda okul için aradığım en önemli özellik güvenli ortam. Gerçekten tam bir güvenli aile ortamını bulabildik. Öğretmenlerimiz her konuda ilgili ve anlayışlılar. Eğitim yönünden de bi eksikliklerini görmedim. Zaten kızım okulu ve öğretmenleri çok sevdiği için derslerine de severek çalışıyor. Velilere kesinlikle öneririm.

 • TA

  Kızımı bu sene 1. sınıfa kayıt ettirdim. Hem heyecanlı hem de stresliydik. özellikle okul arama sürecimizde büyük sıkıntılar yaşadık. ancak bugün kızım ilk karnesini aldı. Bilişim Kolejiinden çok memnunuz. Kızım hiç zorlanamadan, öğretmenlerinin de sayesiyle okula alıştı. iyi ki burayı tercih etmişiz.

 • 6 yıl yurtdışında eğitimim için kaldım, Türkiye'ye dönünce Türkiyede doğan çocuğumu Bilişim Koleji 1. sınıfına yazdırdım ve Okulda çocuğum 4 yıldır eğitim görüyor. 4 yıllık süreçte İngilizce eğitimini gözlemleme şansım oldu ve şu anda çocuğumla rahatlıkla evde İngilizce iletişim kurabiliyoruz. Okulun eğitiminde klasik MEB anlayışı yok ve tamamen konuşmaya ve pratiğe dayalı bir eğitim veriyorlar. Bu da öğrenciler için çok faydalı oluyor

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çankaya Bilişim Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

İşçi Blok. M. 1508. Sk. No:12 Yüzüncüyıl Çankaya/ankara
0 312 963 0926
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum