fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Buca İTÜ ETA VAkfı Doğa Koleji Ortaokulu

Özel Buca İTÜ ETA VAkfı Doğa Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:10/16:05

Özel Buca İTÜ ETA VAkfı Doğa Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Buca İTÜ ETA VAkfı Doğa Koleji Ortaokulu, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kurum, bu hedef doğrultusunda öğrencilerine oldukça teknolojik bir eğitim ortamı sunmaktadır. Okulun bilişim teknolojileri ve yazılım sınıflarında öğrencilerin teknolojiyi üreten bireyler olmasını amaçlayan aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Robotik ve kodlama ve bilişim kulübü faaliyetleriyle öğrencilerin eğitim hayatının teknolojiyle iç içe olması sağlanmaktadır. Öğrenciler bu sayede teknolojiyi sadece tüketen değil aynı zamanda üreten ve yöneten bireyler olma şansı yakalamaktadır. Okulda bu alanların yanı sıra kapalı spor salonu, havuz ve futbol sahası da bulunmaktadır. Bu alanlarda basketbol, atletizm, futbol, yüzme, judo, tenis, hentbol ve kaya tırmanışı gibi sportif aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Bu aktivitelerle öğrencilerin fiziksel gelişimleri en üst seviyeye çıkarılarak okuldan aldıkları fayda artırılmaktadır. Okulda görsel sanatlar dersliği, ekoloji dersliği, dil dersliği, sanat atölyesi ve müzik odası da bulunmaktadır. Özel Buca İTÜ ETA VAkfı Doğa Koleji Ortaokulu, bu alanlarda ebru, drama görsel sanatlar ve seramik kulübü gibi sanatsal faaliyetler yürütmektedir. Böylece öğrencilerin ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerinin önü açılarak çok yönlü bireyler olmaları sağlanmaktadır. Kurumda bu alanların yanı sıra fen ve bilgisayar laboratuvarlarının yanı sıra sınıflarda akıllı tahtalar da bulunmaktadır. Bu fiziksel imkanlar sayesinde öğretmenler derslerde işlenen konuları ilgi çekici ve uygulamalı hale getirme fırsatı bulmaktadır. Böylece öğrencilerin öğrendikleri bilgilerin kalıcı olması ve okuldan aldıkları faydanın artması sağlanmaktadır.
Kurum, öğrencilerinin üniversiteye giriş sınavlarındaki başarılarını en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemektedir. Branşında uzman eğitimci kadrosu, öğrencilere donanımlı ve kapsamlı bir eğitim programı uygulamaktadır. Özel Buca İTÜ ETA VAkfı Doğa Koleji Ortaokulu'nun rehberlik servisi de bu süreçte önemli ölçüde fayda sağlamaktadır. Rehberlik servisi, sınav sürecinde öğrencilere yönelik bilgilendirici ve motivasyon verici aktiviteler düzenleyerek destek vermektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Buca İTÜ ETA VAkfı Doğa Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Aydoğdu Mahallesi, 1263. Sokak, No:7, Buca / İzmir
0 232 335 1618
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum