fb

Bill Gates 14 Yaşına Kadar Çocuklarına Telefonu Yasakladı

Görüntülenme Sayısı: 4747

Çoğu genç çocuk ve genç, tablet ve akıllı telefonlara saatlerce vakit geçirirken, Bill Gates'in çocuklarının diğerlerinden farklı bir tecrübeleri vardı. Mirror ile yakın tarihli bir röportaj sırasında eski Microsoft CEO'su, çocukları büyüdüklerinde dijital ekranların maruz kalmalarını sınırladığını söyledi.

Bill Gates 14 Yaşına Kadar Çocuklarına Telefonu Yasakladı

Dijital Ekran Yasağı da Uyguluyor

Gates, "Genellikle dijital ekran yasağının olduğu bir zaman belirledik ve bu sayede makul bir saatte uyuma fırsatı yaratıyoruz" dedi. Ayrıca çocuklarının yaşı 14 ila 20 arasında değişen Gates'in çocuklarına cep telefonuna erişimine 14 yaşına kadar izin vermediğini söyledi. Çocuklarının telefonu olmamasının yanında aileden telefon sahibi herhangi birinin akşam yemeğine cep telefonlarını kullanması kesinlikle yasaklandı.

Gates, "Akıllı telefonların nasıl harika bir şekilde kullanılabileceğinin (ev ödevi, araştırma ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalma) yanında ayrıca ne kadar aşırıya kaçtığını görebiliyorsunuz" dedi.

Bill Gates 14 Yaşına Kadar Çocuklarına Telefonu Yasakladı

Apple Ürünleri de Yasak

Çocuklarının Apple ürünü isteyip istemediklerine dair sorulan soruya Gates, "Elbette Apple ürünlerini soruyorlar" diyordu, "ancak Windows teknolojisi alabiliyorlar. Ailemizin serveti Microsoft'tan geldi, o zaman neden bir rakibe yatırım yapalım" dedi. Gates, birkaç yıl önce, Vogue ile yaptığı röportajda, çocuklarının iPhone'ları veya iPod'ları kullanmasına izin verilmediğini belirtmişti.

Düşündüğünüzde aslında parlak bir ebeveynlik stratejisidir. 14 yaşına kadar bir akıllı telefonunuza sahip olmama hakkınız yoksa ve nihayet bir tane aldığınızda cihazdaki saatiniz sınırlıysa, elinizin altında tutabileceğiniz cihaz sizin belirlediğiniz kurallara sahipse çocuğunuzun denetimini sağlamak daha kolaydır. Çocuğunuza teknolojik bir alet alacağınız zaman şahsen kullandığınız bir markayı tercih etmeniz doğru olacaktır.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 06 Şubat 2018 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Birçok Ülkenin Gıpta Ettiği Japon Eğitim Sistemi'nin Farkları Japon eğitim sistemi birçok ülkede ilgiyle izleniyor ve benzerlik yaratılmaya çalışıyor. Peki bu sistemi farklı yapan özellikler ne?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Bir Dünya Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Bir Dünya Koleji İlkokulu

Samimiyetleri kaliteli eğitimi, eğitimci kurucuları ve çocuğumda gördüğüm gelişim doğrultusunda harika bir okul.

Özel Envar Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Envar Okulları İlkokulu

Kişisel gelişime büyük önem veriyorlar. Okul başarısından çok hayattaki başarıyı 1. plana koyuyorlar ki bu bence en doğr...

Özel Çekmeköy Bil Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Çekmeköy Bil Koleji İlkokulu

İki çocuğumda Çekmeköy Bil Kolejine gidiyor.Biz çok memnunuz.Tavsiye ederim.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum