fb

Bill Gates 14 Yaşına Kadar Çocuklarına Telefonu Yasakladı

Görüntülenme Sayısı: 1987

Çoğu genç çocuk ve genç, tablet ve akıllı telefonlara saatlerce vakit geçirirken, Bill Gates'in çocuklarının diğerlerinden farklı bir tecrübeleri vardı. Mirror ile yakın tarihli bir röportaj sırasında eski Microsoft CEO'su, çocukları büyüdüklerinde dijital ekranların maruz kalmalarını sınırladığını söyledi.

Bill Gates 14 Yaşına Kadar Çocuklarına Telefonu Yasakladı

Dijital Ekran Yasağı da Uyguluyor

Gates, "Genellikle dijital ekran yasağının olduğu bir zaman belirledik ve bu sayede makul bir saatte uyuma fırsatı yaratıyoruz" dedi. Ayrıca çocuklarının yaşı 14 ila 20 arasında değişen Gates'in çocuklarına cep telefonuna erişimine 14 yaşına kadar izin vermediğini söyledi. Çocuklarının telefonu olmamasının yanında aileden telefon sahibi herhangi birinin akşam yemeğine cep telefonlarını kullanması kesinlikle yasaklandı.

Gates, "Akıllı telefonların nasıl harika bir şekilde kullanılabileceğinin (ev ödevi, araştırma ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalma) yanında ayrıca ne kadar aşırıya kaçtığını görebiliyorsunuz" dedi.

Bill Gates 14 Yaşına Kadar Çocuklarına Telefonu Yasakladı

Apple Ürünleri de Yasak

Çocuklarının Apple ürünü isteyip istemediklerine dair sorulan soruya Gates, "Elbette Apple ürünlerini soruyorlar" diyordu, "ancak Windows teknolojisi alabiliyorlar. Ailemizin serveti Microsoft'tan geldi, o zaman neden bir rakibe yatırım yapalım" dedi. Gates, birkaç yıl önce, Vogue ile yaptığı röportajda, çocuklarının iPhone'ları veya iPod'ları kullanmasına izin verilmediğini belirtmişti.

Düşündüğünüzde aslında parlak bir ebeveynlik stratejisidir. 14 yaşına kadar bir akıllı telefonunuza sahip olmama hakkınız yoksa ve nihayet bir tane aldığınızda cihazdaki saatiniz sınırlıysa, elinizin altında tutabileceğiniz cihaz sizin belirlediğiniz kurallara sahipse çocuğunuzun denetimini sağlamak daha kolaydır. Çocuğunuza teknolojik bir alet alacağınız zaman şahsen kullandığınız bir markayı tercih etmeniz doğru olacaktır.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 06 Şubat 2018 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla
Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
Sonraki Makaleye Göz Atın
Birçok Ülkenin Gıpta Ettiği Japon Eğitim Sistemi'nin Farkları Japon eğitim sistemi birçok ülkede ilgiyle izleniyor ve benzerlik yaratılmaya çalışıyor. Peki bu sistemi farklı yapan özellikler ne?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Bil Okulları Güneşli İlkokulu Özel Okul
Bil Okulları Güneşli İlkokulu

Eğitim düzeyi süper. Aile gibi bir okul. Fiyatıda koleje göre süper

Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu Özel Okul
Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu

Çocuğumu bu okula yolluyorum ve çok memnunum okulda aile ortamı var öğretmenler hem deneyimli hem de çok ilgili. Öğretme...

Özel Bahçelievler Bil Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Bahçelievler Bil Koleji İlkokulu

okul yetişmeyecek diye düşünüyordum.fakat verdikleri sözü tuttular kısa zamanda bitirdiler.özellikle inşaat halindeyken...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum