fb

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği

Görüntülenme Sayısı: 920

Ve beklenen bahar geldi. Artık çocukları alıp doğada etkinlikler yapma vakti gelmiştir sevgili anne-babalar. İşte sizlere birkaç eğlenceli etkinlik önerisi. Bu etkinliklerle hem eğlenecek hem de beraber olmanın keyfini çıkaracaksınız. Şimdiden iyi eğlenceler.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-0

UÇURTMA YAPIN

Yaşasın Google diyor ve hemen arama bölümüne “uçurtma nasıl yapılır” yazıyoruz. Uçurtma yapımında neler gereklidir öğreniyor ve çocuğumuzla koşarak gidiyor bir gün öncesinden malzemelerimizi alıyoruz. Bakalım ne kadar yaratıcısınız? Uçurtmanızı tasarlayıp yapıyor ve ertesi gün güzel bir piknik eşliğinde havada salınmasını izliyorsunuz.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-1

DOĞAYI KEŞFEDİN

Sırt çantanıza bir büyüteç, bir kilitli poşet, bir resim defteri, boyalar ve 2 tane sandviç atıyorsunuz. Çocuğunuzu da alıp en yakın ormana gidiyorsunuz. Artık böcek mi incelersiniz, çiçeklerin çeşitliliğini mi araştırırsınız, oturup bir yere ağaçların resmini mi yaparsınız bilemeyiz ama doğada çocuğunuzla geçireceğiniz o günün çocuğunuzun hatıralarından çıkmayacağına garanti verebiliriz.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-2

BİSİKLET SÜRÜN

Bisikletlerinizi alıp en yakın sahilde bisiklet yolunda gezintiye çıkmak için bahardan daha güzel bir mevsim olamaz. Hem spor yapmak, hem eğlenmek hem de güzel havanın tadını çıkarmak için de bisikletten daha iyi bir seçim olamaz. Ufak bir hatırlatma; çocuğunuz bisiklete binerken kaskını ve dizliklerini takmayı unutmayınız lütfen.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-3

KİRLENİN

Bir gününüzü doğada kirlenmeye ayırın. Bir göl kenarı ya da orman farketmez çamur bulup mümkün olduğunca kirlenebileceğiniz bir alan bulmanız yeterli. Kural gayet açık; kirlenebildiğiniz kadar kirlenin.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-4

ÇİÇEK DİKİN

Bunun için gerekli malzemeler; 1 adet saksı, bir poşet toprak, çiçek tohumu, 1 adet anne ve 1 adet çocuk. Anne yerine babayı da isteğe göre tercih edebilirsiniz. İşlem basit; tohumları birlikte ekeceksiniz ve çocuğunuz bir canlının mucizevi büyümesine şahit olacak.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-5

TAŞ TOPLAYIN

En yakın sahile gidip bir koca sepet dolusu taş toplayın. Taşlarınızı rengarenk boyayın. Bakalım evin en yaratıcısı kim?

Bu makale Esin Acartürk tarafından 29 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
Sonraki Makaleye Göz Atın
Gerçekleşmesi İmkansız Anne Tehditleri Yıllar geçtikçe annelerimizden duyduğumuz tehditlerin asla gerçekleşmeyeceğini unutmayız.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Erkan Ulu İlkokulu Özel Okul
Özel Erkan Ulu İlkokulu

Erkan Ulu, harika bir eğitim vermesinin yanında çocuklarımıza her türlü olanağı sağlıyor. Çok başarılı bir okul.

Özel Anaşehir İlkokulu Özel Okul
Özel Anaşehir İlkokulu

Başarılı, eğitime gönül vermiş insanların çabası ile açılmış, tüm her şeyini eğitimine adamış bir okul.

11400 Farklı Okuldan
Uygun Olanı
Bul!