fb

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği

Görüntülenme Sayısı: 2644

Ve beklenen bahar geldi. Artık çocukları alıp doğada etkinlikler yapma vakti gelmiştir sevgili anne-babalar. İşte sizlere birkaç eğlenceli etkinlik önerisi. Bu etkinliklerle hem eğlenecek hem de beraber olmanın keyfini çıkaracaksınız. Şimdiden iyi eğlenceler.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-0

Uçurtma Yapın

Yaşasın Google diyor ve hemen arama bölümüne “uçurtma nasıl yapılır” yazıyoruz. Uçurtma yapımında neler gereklidir öğreniyor ve çocuğumuzla koşarak gidiyor bir gün öncesinden malzemelerimizi alıyoruz. Bakalım ne kadar yaratıcısınız? Uçurtmanızı tasarlayıp yapıyor ve ertesi gün güzel bir piknik eşliğinde havada salınmasını izliyorsunuz.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-1

Doğayı Keşfedin

Sırt çantanıza bir büyüteç, bir kilitli poşet, bir resim defteri, boyalar ve 2 tane sandviç atıyorsunuz. Çocuğunuzu da alıp en yakın ormana gidiyorsunuz. Artık böcek mi incelersiniz, çiçeklerin çeşitliliğini mi araştırırsınız, oturup bir yere ağaçların resmini mi yaparsınız bilemeyiz ama doğada çocuğunuzla geçireceğiniz o günün çocuğunuzun hatıralarından çıkmayacağına garanti verebiliriz.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-2

Bisiklet Sürün

Bisikletlerinizi alıp en yakın sahilde bisiklet yolunda gezintiye çıkmak için bahardan daha güzel bir mevsim olamaz. Hem spor yapmak, hem eğlenmek hem de güzel havanın tadını çıkarmak için de bisikletten daha iyi bir seçim olamaz. Ufak bir hatırlatma; çocuğunuz bisiklete binerken kaskını ve dizliklerini takmayı unutmayınız lütfen.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-3

Kirlenin

Bir gününüzü doğada kirlenmeye ayırın. Bir göl kenarı ya da orman farketmez çamur bulup mümkün olduğunca kirlenebileceğiniz bir alan bulmanız yeterli. Kural gayet açık; kirlenebildiğiniz kadar kirlenin.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-4

Çiçek Dikin

Bunun için gerekli malzemeler; 1 adet saksı, bir poşet toprak, çiçek tohumu, 1 adet anne ve 1 adet çocuk. Anne yerine babayı da isteğe göre tercih edebilirsiniz. İşlem basit; tohumları birlikte ekeceksiniz ve çocuğunuz bir canlının mucizevi büyümesine şahit olacak.

Çocuğunuzla Beraber Yapabileceğiniz 6 Bahar Etkinliği-5

Taş Toplayın

En yakın sahile gidip bir koca sepet dolusu taş toplayın. Taşlarınızı rengarenk boyayın. Bakalım evin en yaratıcısı kim?

Bu makale Esin Acartürk tarafından 29 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Gerçekleşmesi İmkansız Anne Tehditleri Annelerin gerçekleşmesi zor olan tehditleri nelerdir ? Annelerin bize yönelttiği tehditkar cümleler nedir ? Annelerin çocuk eğitiminde kullandığı tehditkar konuşmalar nelerdir ? Tehditle büyütülen bireyler annelerin sözlerini neden unutmaz ?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Adakent Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Adakent Koleji İlkokulu

ilkokul için çok tecrübeli bir öğretmenleri var. Muhsin bey çocuklara hem özveri gösteriyor hemde çocukları çok sevdiğin...

Mev Koleji Özel Basınköy İlkokulu Özel Okul
Mev Koleji Özel Basınköy İlkokulu

Çevremden duyduğum yorumlar beni buraya yöneltmişti. Doğru bir seçim yapmışım.

Özel Bir Dünya Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Bir Dünya Koleji İlkokulu

Samimiyetleri kaliteli eğitimi, eğitimci kurucuları ve çocuğumda gördüğüm gelişim doğrultusunda harika bir okul.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum