fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021-2022 Eğitim Takvimi

Görüntülenme Sayısı: 890

2021-2022 eğitim döneminde okullar ne zaman açılıyor? Yüz yüze eğitim başlıyor mu? Tüm bu sorularınızın cevabı makalemizde.

MEB Eğitim Takvimi

2021 – 2022 eğitim-öğretim takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Öğrenciler 6 Eylül 2021’de büyük bir aradan sonra okullarına ve arkadaşlarına kavuşacak. Öğretmenler için ise süreç 31 Ağustos 2021’de başlıyor. Covid-19 kapsamında okulların kapatılmasıyla arkadaşlarından uzak kalan, okulunu ve öğretmenlerini özleyen öğrenciler, dezenfekte edilmiş sınıflarda derse girecek.

Ortaokul 5. sınıf öğrencileri, lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri yeni girdikleri eğitim ortamına adaptasyon sağlamaları açısından bilgilendirilecek. Tüm eğitim seviyelerine Covid-19 kapsamında okulda alınması gereken önlemler hakkında eğitim verilecek. Sağlıklı ve hijyenik koşullarda eğitim-öğretim görecek olan öğrenciler, dönem kapanışını 21 Ocak 2022 Cuma günü yapacak.

2021-2022 Ara Tatil ve Yarıyıl Tatili Tarihleri

Anaokulu ve ilkokula başlayan öğrenciler, 31 Ağustos-3 Eylül 2021 tarihlerinde eğitim hayatına “merhaba” diyecek. Ara tatil tarihleri, 15-19 Kasım 2021 günleri arasındaki 1 haftalık süreci kapsayacak. Yarıyıl tatili ise 24 Ocak 2022 tarihinde başlayarak 4 Şubat 2022 tarihinde sona erecek.

2022 Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak?

İkinci dönem, 7 Şubat 2022’de tekrar ders zili çalacak. 17 Haziran 2022 Cuma günü öğrenciler karnelerini alarak yaz tatiline girecek.

Bu makale Zehra Yeşilmen tarafından 07 Ekim 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Erken Çocukluk Döneminde Sınırlar Erken çocukluk döneminde koyulan sınırlar neden önemlidir? Çocuklara sınırlar koyarken nelere dikkat edilmelidir? Bu gibi sorularınızın cevapları makalemizde.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Maltepe Oyun Anaokulu Özel Okul
Özel Maltepe Oyun Anaokulu

Çocuklarla sürekli olarak görüşme yapan öğretmenler var ve çocukların sorunlarıyla hep ilgileniyorlar

Özel Tuzla Ora Bilim Anaokulu Özel Okul
Özel Tuzla Ora Bilim Anaokulu

Bu kadar ilgili bir okul daha önce görmemiştim. Kadrosu, müdürü, yemekleri ve çocuklara ilgisiyle mükemmel bir okul olmu...

Özel Firuzköy Şirin Kalpliler Yuvası Anaokulu Özel Okul
Özel Firuzköy Şirin Kalpliler Yuvası Anaokulu

Çocuğumuzu, gözümüz arkada kalmadan, emin ellerde olması ve çocuklara olan sevginiz, tutumunuz eğitimdeki özveriniz ile...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum