fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu

Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 07:00/13:00
Öğlenci: 13:00/19:00

Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu Hakkında

Ankara Etimesgut Ahimesut (Bağlıca) Bulvarında bulunan Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu güne saat 07:00 de başlar. Nöbetçi öğretmenimiz sabahın ilk saatlerinde gelen çocuklarımızı güne huzurlu ve mutlu başlamaları için sıcacık gülümsemesi ile karşılar. “Bir Çocuk Güler Tüm Dünya Güler” sloganını benimseyen okulumuzun tüm çalışanları güler yüzlü ve mutludur.

Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu sınıflarımız yaş gruplarına göre dizayn edilmiştir ve sayılar ona göre belirlenmiştir. Gruplarımız: 10 maksimum 15 kişiliktir. Sınıflarımız oldukça geniş ve ferahtır. Kurum olarak sınıf sayıları özellikle az tutularak öğretmenlerin her çocukla birebir ilgilenmesi imkanı sunulmaktadır. Grup sorumlusu öğretmenlerimiz üniversitenin Çocuk Gelişimi veya okul öncesi bölümünden mezunlardır. Çalışanlarımız da aradığımız kriterlerin başında vicdanlı , sevgi dolu ,sabırlı olmaları ve tabi ki çocukları çok sevmeleri gelmektedir. Öğretmenlerimiz ne kadar alan mezunu da olsalar kurumumuza başlamadan önce kurumun vizyonunu öğrenmek ,çocuklarımıza doğru rehber olabilmeleri adına hizmet içi eğitimden geçmektedirler ve yıl içinde hizmet içi eğitimleri devam etmektedir.

Bağlıca Güler Çocuk Kreş ve Anaokulu’nda tam zamanlı okul psikoloğu bulunmaktadır. Psikoloğumuz öğrencilerimizin tüm gelişimlerini yakından takip etmekte, aylık ölçme değerlendirme yapmaktadır. Velilerimizle bireysel görüşmelerle ailelerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti ve anne-baba okulu uygulamamız bulunmaktadır. Haftalık psikolog saatlerimizde Psiko-drama tekniği ile davranışsal beceriler kazandırılmaktadır. Bağlıca Güler Çocuk Kreş ve Anaokulu’nda güvenlik, hijyen ve temizlik eğitim kadar önem arz etmektedir. Okulumuza girdiğiniz zaman ferah, temiz bir ortam ve güleryüzlü ekip sizi karşılar.
Bağlıca Güler Çocuk Kreş ve Anaokulu güzel konuşma becerilerinin kazandırıldığı Türkçe dil eğitiminin yanı sıra yabancı dile de önem vermektedir. Çocuklarımız tam zamanlı çalışan İngilizce öğretmeni ile küçük yaşta dil eğitimi almaktadır. Aylık programlar velilere mobil uygulamadan gönderilerek evde de desteklemeleri sağlanmaktadır. Kodlama eğitimi ile analitik düşünebilme, drama ile özgüvenlerini arttırma, bale-dans ile estetik duruş ve fiziksel beceri kazandırılmakta, tiyatro eğitimi ile yetenekleri gelişmekte, müzik eğitimi ile ritim duyguları gelişmektedir.
Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu’nda çocuklarımız okulun merkezindedir. Öğretmen tamamen bir rehberdir. Onların düşünmesi, çözüm bulması, üretmesi için fırsatlar verilir.
Her yaş grubu öğrenciye yapabileceği becerileri yapabilme imkanı tanır. Sofra adabı- Nezaket kuralları-birbirine saygı duyma, birbirini sevme-hayvan sevgisi-vatan sevgisi-hoşgörü vb. değerler eğitimine önem vermektedir.
Sosyal Sorumluluk Projelerinde yer alan okulumuz; sokak hayvanlarına yardım ve düzenlediği kermes ile bir okulun anasınıfının tüm ekipmanları kurumumuz tarafından karşılanmıştır .

Okulumuzda üç öğün beslenme vardır. Sabah kahvaltısı oldukça zengin bir menüye sahip olup,. Çocuklar öğünlerde istedikleri kadar servislerini kendileri yapabilmektedir.
Yemeklerimiz hijyen kurallarına uygun kendi mutfağımızda pişirilmektedir.
Doğal, katkı maddesi olmayan ürünler soframızda bulunmaktadır. Yazın kış için hazırlıklar çocuklarımızla birlikte yapılmaktadır. Küçük yaş guruplarımızda uyku saati bulunmaktadır. Günün sonunda öğretmenlerimiz öğrencilerinin gün içinde yaptıklarını çektiği fotoğraflarla birlikte anne-babalara mobil uygulamadan gün sonu değerlendirmesi yapılarak gönderilmektedir.

Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu; Her çocuk “ÖZEL” dir düşüncesinden ve her çocuğun bireysel farklılıkları olduğunun bilincinde olan; Velinin “iyi” ki kurumunuza çocuğumu verdim diyebileceği gözünün arkada kalmadan bırakabileceği, en önemlisi güven duyabileceği nadir kurumlardan biridir. “Bir çocuk güler tüm dünya güler” sloganıyla eğitim yolculuğumuza devam etmekteyiz.

Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Waldorf Pedagojisi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Montessori Materyalleri

Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  12
 • Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:00 - 19:00 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 07:00 - 13:00 saatleri arası eğitim görmektedir. Öğlenci grup 13:00 - 19:00 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu Yorumları (29)

 • M

  Güler Akademi de olmaktan çok mutluyuz. Bu sene tanıştık fakat oğluma çok iyi geldi. Tekrar teşekkür ederiz.

 • Oğlum başlayalı neredeyse 1 yıl olacak. Okuldayken asla aklım kalmıyor. Biz Pınar öğretmenimizden ve oğlumuza yaklaşımından çok çok memnunuz. Benim gibi endişeli ve kılı kırk yaran anneleri saatlerce sabırla dinleyip, sorunlara çözüm üretmeye uğraşan bir öğretmen kendisi. Vesile hanım da çok profesyonel bir idareci. Yaşları genç olmasına rağmen her durumu tecrübe etmişler ve size doğru çözümlerle geliyorlar.Okulun bir spor veya cimnastik salonu mevcut değil. Çocuklar hareketlerini hava güzelse bahçede, değilse sınıfta yapıyorlar.

 • Kesinlikle gözümüzün arkada kalmayacağı bir ortam 2 bucuk yasinda oglum kısa zamanda çok alıştı ve sevdi

 • Ak

  Değişimi gün geçtikçe çocuğunuzda hissediyorsunuz..çok memnunuz..Güler ailesine teşekkür ederiz

 • DU

  Çocuğum çok mutlu, eğitim programları çok başarılı. Bütün çalışan personel çok ilgili. Gayet memnunuz.

 • CD

  Okulun eğitim imkanları oldukça iyi. Bahçesinin olması çok güzel, çocukların özgür, doğa ile iç içe olduğunu görebiliyorum. Mutlu çocuklar yetiştiren kaliteli bir eğitim yuvası.

 • Okulun konumunu ve bahçesini çok beğendim. Personel çok güler yüzlü ve ilgili. Çocuk odaklı bir kurum.

 • kesinlikle cok kaliteli bir kreş a dan z ye ögretmenleri personeli yönetim sizi dinliyorlar görüşlerimizi cok önemsiyorlar bir aile gbler o sıcaklığı gerçekten hissediyorsunuz ögretmenimiz bizim için cok özel nasıl mükemmel bir insan iyiki buraya gelmişiz cok büyük bir sanş bizim için cocuğum cok mutlu okulunu cok seviyor yemeklerimiz cok güzel bayılıyor bizim kız etkinliklerimiz eğitim cok iyi iyiki varlar iyiki yollarımız keşişmiş özgüveni yüksek mutlu cocuklar

 • MD

  Kurum da bulunan ogretmenler ve calisanlar cok ilgili ve guler yüzlüler.Cocuklara yaklaşımları sabırlı ve ılımlıDaha çok disarida aktivite yapilabilinir

 • BK

  Çocuğunuz okuldan her gün çok mutlu çıkacak tecrübe ile sabit bir tespittir.Her şeyden memnunuz

 • DK

  Sevgi ve çocuk odaklı , hassasiyetlerinize saygı gösterip önem veren bir okul kesinlikle tavsiye ederim

 • Ak

  Öğretmenlerin çocuklara yaklaşımını ve çocuğunuza kattıklarını evde görebiliyorsunuz..(yemek yeme alışkanlığı, kendine olan özgüveni gibi)Şu ana kadar herhangi bir olumsuz yön görülmemiştir.

 • YK

  Kızım kreşine ve öğretmenine her sabah isteyerek gidiyor. Herkes ilgili ve alakalı hepsine teşekkür ederiz

 • İ

  Oryantasyon süreci bizim için çok önemli çünkü daha önce bir kötü deneyimimiz olmuştu. Biz Güler Akademi sayesinde okulu sevdik. Kademeli alıştırma sistemi var önce 1 er saat okula gittik. Ardından öğlen yemeği ve sonra sınıfa çıktık. Çocuğum beni ne zaman görmek istese yanıma gelebildi. Ben kameradan izledim. Çocuğumun her anında yanındaydım. Öncelikle bir ebeveyn olarak benim okula güvenmem gerekiyor. Çocuğumu gönül rahatlığı ile bırakabilmem için. Çocuğumdan ayrıldıktan sonra sürekli telefon ile bilgilendirildim. Biz bu süreci çok sağlıklı atlattık. Şimdi çok severek gidiyoruz. İkinci bir nokta da temizlik. Okul yeterince temiz, içeriye girdiğinizde hissedebiliyorsunuz. İlk günlerimiz olmasına rağmen çocuğum yemeklerini çok seviyor. Her şey çok güzel gidiyor.

 • D

  Güler Çocuk Akademi'ye bu sene başladık. Başta tabi ki endişelerimiz vardı, Pandemi nedeniyle. Fakat okulumuz, bu konuda gerekli tedbirleri aldı. O sebeple gönül rahatlığı ile çocuğumu bırakıyorum. Kapıda güler yüzlü karşılama, tertemiz bir okul. Bizim için öncelikli sebep çocuğumun sağlığı ve güler yüzlü davranmaları. Çocuğuma karşı olan sevgi ilgi ve alaka benim için yeterli. Teşekkür ediyoruz bu sebeple Güler Akademi'ye...

 • D

  Ahimesut'ta oturan biri olarak kime sorsanız Güler Akademi'yi tavsiye eder. Aynı şekilde ben de. Biz çok memnunuz. Eğitimi, hijyen ve en önemlisi yemekleri. Kızım yemeklerini çok seviyor. Nezaket teyzemize buradan da teşekkür etmek isteriz. Öğretmenimizin ilgi alakası yönünden de çok şanslıyız. Kızım Güler Akademi'de mutlu büyüyor. Daha ne söyleyebilirim ki, sonsuz teşekkürler...

 • S

  Oğlum 18 aylıktan itibaren bu okulda. Bu sene mezun oldu. Biz çok memnunuz. Yemek ve temizlik konusunda her zaman çok dikkat ettiler. Öğretmenimizden de çok memnunduk. Ne zaman bir sorumuz olsa bizi anında aydınlattılar. İstediğimiz zaman okul kamerasından izleyebiliyoruz. Bu çok önemli, güvenlik açısından. her zaman şeffaf oldular. Tekrar Güler Akademi'ye çok teşekkür ederiz.

 • A

  Kreşin imkanlarını beğeniyorum. Parkının olması çok güzel. Aynı zamanda sınıf düzenlemesi bizim için önemliydi. İç dekorasyonu ahşap. Çocuk sağlığı için. Öğretmenleri ve idarenin ilgi alakasından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

 • K

  Benim kızım 3.5 yaşından beri Güler Akademi'de. Bu sene mezun olduk. Öğretmenimiz Vesile Hanım'a sonsuz teşekkürler. Sevgisi, ilgisi, alakası ve verdiği eğitimle. Ayrıca kurumun branş eğitimleri bizim öncelikli tercihimizdi. İngilizce eğitimini yabancı öğretmenlerden alıyorlar. Kurumun temizliğine dikkat ediliyor. Kızım okulun yemeklerini çok beğeniyor:) Tekrar her şey için Güler Akademi Ailesine Teşekkür ederiz.

 • Çocuğumuz 2 senedir bu okula gidiyor. Hem profesyonel hem de çok sıcak bir yaklaşımları var. Çocuk severek gittiği kadar iyi bir eğitim alıyor ve birçok beceri kazanıyor. Sosyal kazanımlar bu yaşlarda özellikle çok önemli.Spor olanakları artırılabilirse daha iyi olur.

 • HA

  Yönetim olsun, öğretmenler olsun, çalışanlar olsun herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Rahatlıkla güvenebileceğiniz bir okul.

 • ak

  Bu kuruma tavsiye üzerine geldim bahcen konutlarında oturuyorum bu siteye taşındığımızda çocugu olan kime sorsam güler çocuk akademisi ni tavsiye ettiler önce biraz abarttıklarını sanmıştım ama az bile söylemişler kurucusun dan yöneticisine ögretmenleri mutfak ekibi yardımcıları hepsi çok ilgili bir yıl dan fazla oldu buraya başlayalı iyiki tanışmışız iyiki bu siteye taşınmışız hiç gözüm arkada kalmıyor eğitimi yemekleri özelliklede şu içinde bulundugumuz dönemde daha da önem kazandı hijyeni çok ama çok önemli çok temiz güzel butik bir kurum

 • SA

  Tüm öğretmenler çocuklar ile ilgili ve bol aktiviteli bir anaokulu. Verdikleri eğitim ve yaptıkları aktiviteler oğluma çok şey kattı. Okula severek ve isteyerek gidiyor.

 • BB

  İki oğlumu da güler çocuk akademiye gönderiyorum ve çok memnunum. Öğretmenlerimizin ilgisi , sevgisi takdire şayan.Okulun fiziki imkanları çok güzel, yapılan etkinlikler eğitici ve çocukların keyif aldığı etkinlikler. Yemek konusunda seçici olan çocuklarım dahi okulun yemeklerini çok seviyorlar. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 • ZT

  İki evladımızı da güvenle teslim ettiğimiz, gelişimlerindeki olumlu etkisini sürekli hissettiğimiz bir kurum. Ailemizin önemli bir parçası.

 • ÖÇ

  Okulumuzdan memnunuz ortamı temiz ve hijyen kurallarına dikkat ediliyor Öğretmenimiz ilgili ve kızımız öğretmenini çok seviyor. Yönetimin ve öğretmenin sorduğumuz sorulara kısa zamanda ve tatmin edici cevaplar vermesi bizleri mutlu ediyor. En önemlisi kızımızın severek okula gitmesi. Bunları sağlayan öğretmen ve yönetim ekibini tebrik ediyorum.

 • RU

  Çocuğumu gözüm kapalı emanet ettiğim ve çok iyi bir eğitim aldığını düşündüğüm Güler çocuk ailesi iyiki varsınız.

 • S

  Kurumsal kaliteli bir okul bahçesi küçük ama kullanışlı,yönetim oldukça ilgili

 • Veli

  Güleryüzlü kadrosuyla ve tertemiz ortamıyla çok iyi bir anaokulu. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bağlıca Güler Çocuk Akademisi Anaokulu İletişim Bilgileri

Ahi Mesut Mahallesi 1865-1 Sk. 3/B 1-2 Etimesgut/Ankara
0 312 963 1209
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum