fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bilgiseli Çocukevi Anaokulu

Özel Bilgiseli Çocukevi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 1-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Bilgiseli Çocukevi Anaokulu Hakkında

1-6 yaş arasındaki çocuklara 07:30 – 19:00 saatleri arasında hizmet veren Özel Bilgiseli Çocukevi Anaokulu, Ankara Yenimahalle semtinde bulunmaktadır.Sorun değil çözüm odaklı, katı disiplinden uzak, emekle ve önemseyerek, bilgi-ahlak-sevgi anlamında öncü ve pedagojik eğitime önem veren kadrosuyla "Her çocuk özeldir" ilkesinden yola çıkarak bireylerin içlerinde saklı cevherleri keşfetmek, o küçücük kalplere pozitif bilgiler ve manevi değerlerle kalıcı dokunuşlar yapabilmek, öz güveni tam, sorgulayan, davranışlarını kontrol edebilen, kendisiyle barışık, toplumsal erdemi yakalamış, ahlak kurallarını benimsemiş, inançlı, kararlı ve saygılı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir kurumdur. 8 farklı zeka alanında gelişimin desteklenmesi hedeflenmektedir. Bu bağlamda çocuk tabiatı dikkate alınarak davranış kazanım merkezli plan uygulamaları ve proje tabanlı eğitim benimsenmiştir. Öğrencilerin zihinsel, psikolojik ve bedensel eğitimini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan Özel Bilgiseli Çocukevi Anaokulu görsel, işitsel ve kinestetik (dokunma, tad alma duyuları ve beden ile ilgili) etkinlikler yoluyla eğitimin önemine inanmaktadır. Her çocuğun her alanda üstünlük gösteremeyeceği gerçeğine dayanarak çocukları gözlemliyor ve yetenekleri doğrultusunda yönlendiriyor. Okulda eğitimde hedeflenen gelişimleri sağlamak amacıyla "Öğrenci Gelişimini İzleme Programı" uygulanmaktadır. Bu programda her öğrenci için bilginin hatırlanması değil bilginin kazanıma dönüşmesini hedefleyen ölçümler yapılmaktadır. Çocuklara iç disiplin kazandırarak “Doğru Çalışma Alışkanlığı” edinmeleri ve bu edinimleri geliştirmeleri için fırsat tanıyor. Ayrıca bireysel gelişimlerin takip edildiği, kişisel testler ile eğitimin desteklendiği, birey olarak öğrencinin tanındığı portfolyo çalışmaları ile öğrencileri tanıyor ve gelişim aşamalarını gözlemleyebiliyor.

Yorumlar

 • my

  İki çocuğumda oraya gitti. Çevremdeki herkesi bilgiseline yönlendirdim. Ankara'daki en iyi anaokuludur. Butik bir okuldur. Çocukları bir anne gibi şefkatli ve merhametli davranıyorlar. Hele bir Fatma teyzeleri var ki annelerinin yemeklerini kıyaslayacak kadar güzel yemek yapıyor. Çocuklarımın hem fiziki hem de manevi yönden gelişimine inanılmaz fayda sağladı. Fiyatları verilen hizmete göre makuldür. Gözünüz arkada kalmaz. Çocuklarım hafta sonları keşke bugün de okul olsa diyorlardı. Öğretmenleri çok kaliteliler. Yönetim uzun süredir aynı ve kendilerini bu işe adamış insanlar. Sorunlara hep çözüm odaklı bakıyorlar. Herkese tavsiye ederim. Dürüst, samimi ve hijyenik bir okuldur. Montessori eğitimi uygulamakta ve bu konuda çok başarılılar.

 • Veli

  Kreşinize başlayalı 2 sene oldu. Bu süreçte kattettiğimiz yol ve verdiğiniz emeklerin hakkı ödenmez.

 • Veli

  Aile gibi bir eğitim ortamında tüm çocuklardaki değişimler inanılmaz. Başarılarınızın devamını dilerim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bilgiseli Çocukevi Anaokulu İletişim Bilgileri

Yeni Batı Mahallesi 2386. Sokak No:106 Batıkent Yenimahalle / Ankara
0 312 963 1816
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum