fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Buse Çocuk Akademisi Kreş ve Anaokulu

Özel Buse Çocuk Akademisi Kreş ve Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Buse Çocuk Akademisi Kreş ve Anaokulu Hakkında

Hakkımızda

NİTELİKLİ BİR EĞİTİM İÇİN KALİTELİ BİR OKUL

Zirveyi Hedefleyenlerin Tercihi Buse Eğitim Kurumları
1999'dan bu yana eğitimde özveri ve kararlılıkla büyüttüğü çeyrek asra yaklaşan tecrübesiyle lider ve örnek çocuklar yetiştiren, saygın ve yenilikçi bir kurumdur. Buse Eğitim kurumlarının öncelikli hedefi; temel insani değerleri benimsemiş akademik kariyerleri ve bilgi birikimleriyle yarınlara katkı sağlayacak Milli ve Manevi mirasını evrensele taşıyacak bireyler yetiştirmektir.

Öğrenci portföyümüz;
1. Güzel ahlak ile donanımlı ,
2.İlkeli davranışlar gösteren ,
3.Çalışkan ve sorumluluk sahibi,
4.Sevgi dolu ve saygılı,
5. Duygu ve düşüncelerini kontrol edebilen,
6. Karşılaştığı sorunlarla başedebilen,
7.Bireysel özelliklerini keşfetmiş, öz bilinç sahibi öğrenciler...

Okul öncesi ve ilkokul olarak Ankara’nın öncü ve lider kuruluşu Buse Eğitim kurumları; eğitim ve kültür faaliyetleri, zengin branş dersleri, spor aktiviteleri ve sayısız atölye etkinlikleri ile öğrencilerini hem ilkokula hem de hayata hazırlıyor. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kolej ve 1 km ötesi,

VİZYONUMUZ
1999’dan bu yana eğitimde özveri ve kararlılıkla büyüttüğümüz tecrübemizden aldığımız güçle; geleceği bu günden görebilen lider çocuklar yetiştiren saygın ve yenilikçi bir kurum olmaktır.


MİSYONUMUZ
Buse Eğitim Kurumları’nın öncelikli hedefi; temel insani değerleri benimsemiş, akademik kariyerleri ve bilgi birikimleri ile yarınlara katkı sağlayacak, milli ve manevi mirasını evrensele taşıyacak bireyler yetiştirmektir. Geleceğimizin yüzü aydınlık, yolu aydınlık gençlerini yetiştirmekteki ana prensip; çocuklarımızın inançlı, yüksek ahlak sahibi, akademik alanda sürekli gelişmeyi bir yaşam biçimi olarak algılayan; bilimsel düşünme ve çalışma biçimini benimsemiş görev ve sorumluluk bilincine sahip bireyler olarak hayata hazırlanmasıdır. Sağlam nesillerden sağlam milletler, sağlam milletlerden sağlam medeniyetler meydana gelir. Buse Eğitim Kurumları olarak temiz bir nesil için açtığımız bu yolda, üretkenliği ve proaktif düşünceyi destekleyen bir ortam oluşturmak ve bunu sürekli kılacak kültürü yerleştirerek, bilgiyi paylaşan ve öğrenmeyi destekleyen bir yaklaşım esastır.

Ankara, Keçiören’de kurulmuş olan Özel Buse Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencilerinin yaş grupları 2 ile 6 yaş aralığındadır. Anaokulu başlama saati 07:30 olup, okul bitiş saati 18:00'dir. Okulda bulunan psikolojik danışman öğrencilerin gelişimlerini takip ederek, raporlar hazırlayıp, bu raporları okul ve aileye aktarmaktadır. Okul yemekhanesi öğrencilerin sağlıklı beslenmesi için ideal bir yapıdadır. Küçük yaş grupları için uyku odası mevcuttur. Okul bahçesinde açık hava oyun alanı bulunmaktadır. Okula ulaşım okul servis araçları ile sağlanmaktadır. Yaz döneminde yaz okulu olarak çalışmaya devam etmektedir. Okul öncesinde yabancı dil eğitimi İngilizce, sanatsal eğitimler tiyatro ve drama olarak uygulanmaktadır. Okulda değerler eğitimi dersi verilmektedir. Özel Buse Kreş ve Anaokulu öğrenci gelişimlerini destekleyici ders içerikleri ve çeşitli aktivitelerle örtücü bir eğitim programı hazırlamaktadır. Kardeşler mahallesinde yer alan kurum ulaşım açısından kolay bir konumda olmakla birlikte servis imkanı da sunmaktadır.

*Okul öncesi ve ilkokul olarak Ankara’nın öncü ve lider kuruluşu Buse Eğitim kurumları; eğitim ve kültür faaliyetleri, zengin branş dersleri, spor aktiviteleri ve sayısız atölye etkinlikleri ile öğrencilerini hem ilkokula hem de hayata hazırlamaktadır.

*Buse Kreş ve Anaokulu olarak öğrencilerimizin yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini; bunun neticesinde yeteneklerini keşfetmelerini ve bu yetenekler doğrultusunda kendilerini uzmanlaştırmasını hedeflemekteyiz.

*Okulumuz bünyesinde çalışan tüm personelimiz, alanında uzman, üniversitenin çocuk gelişimi ve anaokul öğretmenliği bölümlerinden mezun, deneyimli, yenilikçi ve kendini geliştirmeye adamış öğretmenlerdir.

*Buse kreş ve anaokulu olarak farklı yeteneklere hitap edebilmek adına çok sayıda farklı branş eğitimi vermekteyiz. Branş öğretmenlerimiz alanlarında uzman, okulumuz bünyesinde bulunan tüm öğrencilerle ilgili yeterli bilgiye sahiptirler.

*Eğitim kadar önem verdiğimiz öğrenci sağlığı konusunda okulumuzda deneyimli aşçılarımızın ellerinden hazırlanan, ev yemekleriyle öğrencilerimiz helal ve doğal gıda ile beslenme ihtiyacı karşılamaktadır.

*Buse eğitim kurumları alanında uzman anaokul öğretmenleri (Üniversitelerin ÇocukGelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun) , tam zamanlı okulumuzda bulunan branş öğretmenleri ve çeşitli atölye dersleri ile öğrencilerine çok yönlü, zenginleştirilmiş eğitim modeli sunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Buse Çocuk Akademisi Kreş ve Anaokulu İletişim Bilgileri

Kardeşler Mah. 142. Cadde No: 51 Keçiören/etlik/ankara
0 312 963 0774
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum