fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Sevgi Bahçesi Törekent Kreş ve Gündüz Bakımevi

Özel Sevgi Bahçesi Törekent Kreş ve Gündüz Bakımevi verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/12:30

Özel Sevgi Bahçesi Törekent Kreş ve Gündüz Bakımevi Hakkında

Özel Sevgi Bahçesi Törekent Kreş ve Gündüz Bakımevi, Ankara'nın Sincan ilçesinde Törekent mahallesinde 7 yıllık tecrübe ve deneyimi ile donanımsal açıdan zengin, toplam 1800m2 kapalı ve açık alana sahip olan binasında okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Bir çok kullanım alanı ile dışa bağımlı olmayan bir okuluz..

2-6 yaş aralığında öğrenci grubuna hizmet vermektedir. 40 metre kare genişliğinde 10 adet sınıfımız vardır. Sınıflarımız da yaş gruplarına göre, her öğrencinin akranları ile eğitim görmesine imkan sağlanmaktadır. Alanında profesyonel öğretmenler ile çocukların yeteneklerini tespit ederek geliştirmeleri konusunda yardımcı olunmaktadır.

60m2 uyku alanımız ile 2-3 yaş gruplarımız için öğle uykusu yapılmaktadır.

600m2 bahçe alanı ile oyun ve eğlencenin tadını çıkarabileceğimiz geniş ve ferah bir bahçe alanına sahibiz.

Bina içerisinde 50 m2 havuzumuz bulunmaktadır. Havuzumuz tuz ile temizlenip klor ve kimyasal kullanılmayan hijyen ve temizlik kurallarına uyarak çocuklarımız için uygun sıcaklıkta olmasına özenle dikkat ettiğimiz bir alandır. Havuzumuzda 12 ay boyunca eğitmen eşliğinde yüzme derlerimiz ile geleceğin yüzücülerini yetiştirmeyi hedefliyoruz.


Çocuklarımız 70 m2 jimnatik salonumuz da eğitmen eşliğinde beden eğitimi derslerini profösyönel bir şekilde almaktadırlar.

Zeka ve akıl oyunları atölyesi ile zekamızı kullanarak oyun ve eğlencenin tadını çıkarıyor bu şekilde öğrencilerin sosyal hayattaki rolünü daha etkin kılmak için çabalıyoruz.

Okulumuzda 100m2 olan yemekhanemiz bulunmaktadır. Mutfağımızda özenle pişirdiğimiz organik ve helal gıda kodeksine uygun olarak hazırlanan menülerimiz ile çocuklarımızın sağlıklı beslenmeleri hedeflenmektedir. Aylık yemek listelerimiz velilerimiz ile paylaşılmakta olup okulumuzda birebir uygulanmaktadır.

Okulumuz yenilikçi eğitim sistemini her zaman takip eden öğretmenleri sayesinde, modern bir eğitim sağlamaktadır. Değerler eğitimi ile ahlaki eğitimin temelleri okulumuz da atılmaktadır.

Çeşitli sinema tiyatro ve gezi faaliyetleri ile çocuğunuzun entelektüel gelişimine faydada bulunup öz güvenini ve sosyal gelişimini destekleyerek aynı zamanda sadece eğitim öğretim döneminde değil Yaz Okulu imkanı ile tüm sene hizmet sunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Ayda 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

Yorumlar

 • ad

  2 senedir kızımız sevgi bahçesinde başladığında kelime kurmakta zorlanıyordu ancak şuanda şarkı söylemekten alıkoyamıyoruz

 • Sevgi Bahçesini Sosyal medya reklamları ile buldum.Önce telefon görüşmesi ile bilgi aldım sahibesi Betül hanım bizzat kendi görüşüyor çok ilgili alakalı hanımefendi.Daha sonra okula gittim.çocuklar için her şey düşünülüp en ince ayrıntıya kadar yapılmış.tecrübeli ve profosyonel çalışıyorlar insana güven veren bir okul.Oğlum 2 aydır gidiyor çok memnun ve mutluyuz çok güzel gelişmeler oldu çocuğumda bu kısa sürede.Biz 2 yıl daha sevgi Bahçesindeyiz inşallah herkesede gönül rahatlığı ile tavsiye ederim iyi günler dilerim....

 • ÖY

  Kızımı 3 yıl gönderdim bu sene 1.sınıfa başlayacak Sevgi Bahçesinden ayrılmak çok zor oldu.1 hafta ağladı üzüldü artık veli okul değilde aile olmuştuk.Bölgenin en iyi en kaliteli en tecrübeli okulu kesinlikle başka yer aramayın.Gönül rahatlığı ile göndereceğiniz tek yer Sevgi Bahçesi

 • YN

  6 ay önce çalışmaya başladım bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Sevgi Bahçesine gittim kızımı kayıt ettirdim.iykide arkadaşımı dinleyip göndermişim kızımı güvenilir içten samimi bir okul.manevi değerlere önem veren son derece hijyen ve helal beslenmeye dikkat edilen bir okul.

 • TS

  İlgi desen ilgi, bilgi desen bilgi. Kalifiye ve profesyonel olmalarının yanı sıra aileden birisi olduğunuzu hem size hem de evlatlarınıza hissettiriyor. Eğitim kalitesi, çocuklara ilgi alanlarına göre farklı eğilimler de gösterebilmeleri ve bunu yaparken de kimseyi kimseden üstün tutmadan adilane davranmaları ... yazılacak çok şey var ama bizzat şahit olmanızı tavsiye ederim!

 • F

  Çok harika insanlar rahatlıkla çocuklarınızı emanet edebilirsiniz... Tavsiye ederim

 • Sa

  Candan basarılı anne sefkatı tadında kadronuzla yenı okulunuz hayırlı olsun hocam.Basarılarınızın devamını beklıyoruz

 • OA

  Iki yıldır oğlumu sevgi bahçesine gönderiyorum. 2 yasinda çok korkarak başladığımız kreş macerası simdi biran önce okuluna kavuşmak isteyen bir evlat ile devam ediyor cok şükür. Az çok mesleğin içinden birisi olarak rahatlıkla güvenli huzurlu bir ortam olduğunu söyleyebilirim. Yeni okul ise imkanlarıyla bizlere çok daha fazla gelisim sağlayacaktır. Iyiki tanıdım sizleri.

 • Ka

  Güven ne dediklerinde sevgi bahçesi diyebilirim çocugumu gözüm kapalı teslim ettiğim bu çevredeki ilk ve tek okul diyebilirim ilgileri mahremiyet ile ilgili hassasiyetleri sonsuz sevgileri bizi bu muhteşem aileye kattı iyiki tanımısız sizi

 • ZA

  Geçen yıl Kızım için törekent teki bütün kreş ve anaokulları nı araştırdım gezdim görüştüm içi en çok Sevgi Bahçesi ne ısındı.2 eylülde kızım Esila okula başladı çok kısa sürede alıştı kurum sahibesi Betül hanım çok ilgili helal beslenmeye ve hijyen kurallarına çok dikkat ediliyor.egitim kadrosu süper iyiki sizi tanıdık Sevgi Bahçesi yeni okulları çok güzel olmuş Allah hayırlı işler nasip etsin inşallah

 • NG

  Öncelikle kendilerine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten işinin ehli bir ekip ile olması gerekenden çok daha fazla gayret ediyorlar. Yeni yerleri gerçekten şahane ben hayran kaldım. Bölgenin hatta Ankara'nın en iyisi diyebilirim. Gönül rahatlığıyla çocuklarınızı emanet edebilirsiniz.

 • FK

  İki çocuğumuzda bu okulda (iki yıldır) çok memnunuz, Allah nasip ederse okul çağına kadar burada eğitimlerine devam etmelerini istiyoruz, Güvenli ve temiz ahlak kurallarına önem veriliyor, okul yönetimi ve öğretmenlerimiz vicdanlı, kendi çocukları gibi sahip çıkıyorlar bizim içinde en önemlisi bu, yeni okul daha da güzelleşti başarılı bir eğitim yılı dilerim.

 • Bölgenin en iyi okulu temizlik ve egitim konusunda harika gonul rahatligiyla tavsiye ediyorum.

 • EN

  Öncelikle şunu biliyorum ki çocuğumu bıraktığım yer temiz güvenilir samimi sıcak bir yer.sahibesi betül hanım ve eşi çok ilgili alakalı ve işlerini titizlikle yapıyorlar oğlum daha önce başka bir kreşe gidiyordu mutsuz huysuz ve gitmek istemiyordu.daha sonra sevgi bahçesini buldum gidip görüşüp kayıt yaptırıp başladık oğlum ve biz çok mutluyuz sevgi bahçesinde olduğumuz için herkese tavsiye ederim.

 • BO

  Gerçekten o kadar merhametli ve iyilerki ben kendilerini tanıdığım için çok memnunun kızım 4 yaşında çok nazını çektiler onu öpe koklaya sınıfına götürdüler istdiğim an haber aldım manevi olarakta çok güzel şeyler öğrendi bu senede birlikteyiz emeklerine sağlık.

 • A

  Geçen yıl bir arkadaşımın tavsiyesi ile Sevgi Bahçesi ile tanıştım.oğlum çok severek mutlu gidiyor okuluna eğitim hijyen beslenme konusun da çok profosyonel çalışıyorlar.Kreş ve Anaokulu ihtiyacı olanlar kesinlikle Sevgi Bahçesi ni gidip görmelisiniz.

 • ÖG

  Okul sahibinin vicdanı ,iyimserliği ,güler yüzü, karşısındakine verdiği güven,çocuklara ilgisi fazlasıyla var kim istemezki çocuğunu böylesi güvenilir bir okula göndermeyi

 • BG

  3 yaşında bir kız çocuk annesi olarak endişelerim hat safhada iken sevgi bahçesi ailesi ile tanıştık. İlk görüşmede kurum sahibesinin ve saygıdeğer eşinin insana verdiği güven asla boşa çıkmadı. Kılı kırk yaran ben 15 dakikada ikna olup ertesi gün kızımı gönderdim. İlk bir hafta kızıma ekstra ilgi ve beni merakta bırakmayacak anlık fotolar ile ikimizde kendilerine alıştırdılar. Pandemi dönemi kapanan okulu kızım inanılmaz özledi açılmasını dört gözle beklerken bir de yeni yüzleri ile bizi karşıladılar. Benim için önemli olan vijdan okulda çalışan tüm personel sonuna kadar sahip. Bir aile olduk kısa sürede. ve bu ailede olmaktan çok mutluyum. Çocuğumdaki değişime ben bile inanamadım. İlgi alaka zaten muhteşem birde üstüne eğitim (ingilizce,Türkçe,matematik vs.), titizlik ve asla yemek yemeyen kızıma bile yedirecek muhteşem öğünler eklenince vazgeçilmemiz oldular. İyiki varsınız iyiki sizler gibi eğitimcilerimiz var, sizi çok seviyoruz.

 • İ

  kızım 2 yıldır sevgi bahçesine gidiyor.temizlik hijyen eğitim anlamında gerçekten bölgede böyle bir başka yer yok.sahipleri çok ilgili alakalı insanlar hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığı ile göndereceğizin tek yer....

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Sevgi Bahçesi Törekent Kreş ve Gündüz Bakımevi İletişim Bilgileri

Törekent Mah. Seyrice Mevki Küme Evleri Şehri Yaren Konutları G1 Sincan/ankara
0 312 963 1535
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum