fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Altunizade Çocuk Evi

Özel Altunizade Çocuk Evi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 8
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Altunizade Çocuk Evi Hakkında

İstanbul Üskürdar 'da bulunan Özel Altunizade Çocuk Evi tüm dünyada gelişmiş ülkelerde kabul görmüş MONTESSORİ VE HIGH/SCOPE eğitim modelleri uygulamaktadır. Bu eğitimle araştıran, sorgulayan, kişiliğini geliştiren ve yeteneklerinin farkına varan bireyler yetiştirilmektedir. Okulda çalışma saatleri 09:30-16:30 arasındadır. Ancak çalışan velilerin durumları göz önüne alınarak kurum 07:30-19:00 arası açıktır. Okul içerisinde çocuklara sağlanan tüm yemekler mevsim ürünleri kullanılarak, günlük olarak hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı günlük program dahilindedir. Yemek listesi ve eğitim programı aylık olarak anne ve babalarla paylaşılmaktadır. Ayrıca çocukların güvenliği ve ulaşım kolaylığı açısından okulda her yöne öğrenci servisi bulunmaktadır. Okula yeni başlayacak çocuklar, kendini güvende hissedene kadar yanlarında aileden birinin bulunmasına ihtiyaç duymaktadırlar. Bu yüzden çocukların okula alışma sürecinde aile desteği beklenmektedir. Eğitim dönemi Eylül-Haziran ayları arasındadır. Ancak okul Temmuz ve Ağustos aylarında da açıktır. Yıl içinde yapılanların tekrarı, dış geziler, bahçe etkinlikleri ,kendi bahçedeki havuzda yüzme ve yeni eğitim dönemine hazırlık yaz programının temellerini oluşturur. Çocuklar gün boyu binanın her yerine yapılan klasik müzik yayınıyla kaliteli müzik kültürünü geliştirirken, her gün bilgisayar destekli ingilizce dersleriyle de yabancı dile sempati kazandırılmaktadır. Ayrıca çocuklar alanında profesyonel kişilerden bale, yoga, müzik, drama, halk dansı, modern dans eğitimi almaktadırlar. Öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı haricinde sabah kahvaltılarını da okullarında yapıyor ve sabah 7:30'dan itibaren okullarına gelebiliyorlar. Büyüyen çocuklarda, dil öğrenmenin temelinin oluşması da önemlidir. Bu temel üzerinde yeni diller öğrenmesi kolaylaşacaktır. Okulun uzmanlığı bu eğitimi eğlenip oynayarak onların dünyasında vermek olduğundan İngilizce programı profesyonel olarak okul öncesi ve ilk öğretim okullarında İngilizce eğitimi veren English kids Academy kuruluşu ile ortak yürütülmektedir. Özel Altunizade Çocuk Evi 'nde çocuklarla ilk okula hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. Çoğunlukla çocukların eğitim hayatları boyunca zorlandıkları derslerden biri olan matematik derslerine eğlenceli ortam ve aktivitelerle çocukların katılımları ve dersi sevmeleri sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (5)

 • ÖB

  Çocuğumun gelişiminde katkınız çok büyük teşekkür ederim. Eğitimi ve olanakları, veli ile iletişim gayet iyi.

 • TK

  kızımın gelişiminde katkı sağlayan ve aile ortamı yaratan tüm çalışanlara ve öğretmenlerine teşekkür ederim.

 • YE

  Vivaldi'yi, Bach'ı daha bu yaşta öğrenmek ne büyük bir ayrıcalıktır öyle. Bu yaşta bunlarla eğitilen çocukların ileride neler yapabilceğini tahmin edebiliyormusunuz?

 • HU

  okul öncesi eğitimlerini ingilizceden sakıncalı dokunuşlara kadar her konuda nitelikli ve işini yapmak için yapmayan çocuklara gerçekten bir şeyler aktarmak isteyen bir ekip kutluyorum.

 • AB

  Kısa sürede vermiş olduğunuz eğitimi kızımız da fark edememenin olanağı yok. yavrumuz çok severek okula gidiyor .öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok seviyor. Özellikle İngilizce derslerinde çok hevesli öğrendiği renkleri,sayıları,objeleri tekrar ediyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Altunizade Çocuk Evi İletişim Bilgileri

Altunizade Mahallesi, Palandöken Sk., Üsküdar/istanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum