fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Atlıkarınca Çocuk Evi

Özel Atlıkarınca Çocuk Evi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 11:30/19:00

Özel Atlıkarınca Çocuk Evi Hakkında

Okulun Yeri: Özel Atlıkarınca Çocuk Evi Barbaros Mah. Çiçekçibostan Sok. No:35 Üsküdar adresinde bulunmaktadır.

Çalışma Saatleri: 07.30 - 19.00 saatleri arasında hafta içi çalışılmaktadır. Hafta sonu okul kapalıdır.

Branş Dersleri: İngilizce ( Türk ve native öğretmen eşliğinde ) , yaratıcı drama, modern dans, orff yöntemi ile müzik dersleri konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

Eğitim Yöntemi: Yaparak yaşayarak öğrenme temeline dayanan aktif öğrenme yöntemi kullanılır. Günlük becerileri kazandırmak üzere montessori yöntemi, matematik becerileri kazandırmak ve matematiği somut hale getirmek üzere gems yöntemi kullanılır. Zihinsel gelişimin yanında fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimin desteklenmesi için çoklu zeka eğitim modeli benimsenmiştir.

Eğitim Felsefesi: Çağdaş, sorgulayıcı, öğrenmeye açık, insani değerlere saygılı, özgüveni yüksek çocuklar yetiştirmek. Atatürk'ün açtığı yolda, bilimin ışığında, sanata ilgisi ve sevgisi olan çocuklar yetiştirmektir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Montessori Eğitimi

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

- SCAMPER Tekniği

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Yoga Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

Yorumlar (32)

 • ÇB

  Çocuğumuz 3 yıldır bu kreşe gidiyor, başta müdürümüz Nilay Hanım olmak üzere tüm öğretmenlerimiz herbiri ayrı ayrı çok değerli öğretmenler. Çocuğumuzu emekle, sabırla onlar büyüttüler diyebilirim ve aldığı eğitimlerle gelişimini görmek mutluluk veriyor. Kocaman bahçesi ile çocuklarınız şehrin içinde, şehirden uzak yeşillikler içerisinde neşe ile mutlulukla geçiriyor günlerini. Tüm Atlıkarınca ailesine çok teşekkür ederiz. Sizleri çok özleyeceğiz.

 • HK

  Oğlum bu okula gidiyor ve çok memnunuz.Temizliği,yeterli sayıda öğretmen bulundurması,çeşitli aktivitelerin oluşu,eğitimi en önemli avantajları.Ayrıca en köklü kurumlardan biri.Sistem oturmuş durumda,profesyoneller.Çocuk da bu yüzden bocalamıyor.Velilere destek veriliyor,zor durumda bırakılmıyor.Okulun birden fazla büyük bahçesi ve içinde çok tatlı tavşanları var:)

 • AO

  Kızım 1,5 yaşında oyun gruplarıyla başladı ve şu anda 5 yaşında hala devam ediyor. Herşeyden önce çok güvenli bir okul ,eğitim ve öğretmenlerimizden çok memnunuz , büyük bahçesinin olması ve oyun alanları çok güzel .Okul olarak herşeyden çok memnunuz .

 • BA

  Öncesinde yaşadığımız olumsuz başka bir kreş tecrübesinin ardından bize her anlamda destek sağlayan,güven veren,ilgili bir okulla buluşmak öncelikle harika,bunu için teşekkürler.Gec olsa da dahil olduğumuz Atlı Karınca ailesini çok sevdik.Ögremenleri , okulun fiziki şartları, Üsküdar Koşuyolu ve çevresinde en geniş bahçelerden birine sahip binasıyla gerçekten çocukları her açıdan düşünmüşler.Oglumla 2.5 yaşında başka bir kreşte başlayan sürecimiz baya bir sancılı olmuştu.Aglayarak okula gitme ,alırken ağlama,bütün gün beni bekleme şeklinde geçen sürecimiz Atlı Karinca 'ya gecmemizle nihayetinde keyifli bır hal aldı.Ogretmenimiz Esra Hanım 'ın oğlumla kurduğu güven bağı ,oğlumun okula keyifle gitmesi, arkadaşıyla keyifle vakit geçirmesi ile sonuçlandı.Gercekten çok mutluyum bu açıdan.Ve doğru düzgün yemek yemeyen oğlumun okulda yemekleri her gün yediğini öğrenerek daha da keyifleniyorum.Drama,ingilizce ,spor ve birçok dersi keyifle öğrendiklerine her gün şahit oluyorum.Gercekten her anlamda güvenle,keyifle , gözüm ,aklım hiç arkamda kalmadan önerebileceğim bir okul oldu.Kurumdaki tüm eğitim çalışanlarına kendi adıma çok çok teşekkürler

 • BK

  tabi ki tavsiye ediyorum 91 yılında kendim gittiğim kreşe 2020 yılında kızımı yazdırdım. samimiyet ve başarıları gözardı edilemez. 8 Aydır kızım gidiyor , çalıştığım için 2 yaşını biraz geçmişti başladığında 8 ayda konuşması , öğlen uykuları , paylaşımları , oyun oynamayı öğrenmesi çok gelişti , kapıdan içeri koşa koşa gidiyor. iletişimleri , bilgi alışverişi çok hızlı , yaşadığımız pandemi dönemini çok yönettiler yönetmeye de devam ediyorlar. Bahçeleri çok keyifli park , tavşanlar , çam ağaçları çocuklarımızın gökyüzünü bile göremedikleri evlerimizden oraya gittiklerinde doğanın için de kalıyorlar. Mavi aralarında büyüdüğü için çok şanslı hissediyoruz.bunu değerlendirmem çok doğru olmayacaktır pandemi dönemin de çok kısıtlı imkanlarla çok fazla plan ve program üretiyorlar emin ilerisi için çok daha fazlasına zaten çalışmışlardır.

 • Öİ

  Çevremizdeki en iyi anaokulu demek az bile kalır. Tecrübeli idari kadrosu ve öğretmenleriyle, sevgi dolu bahçesiyle gönlümüzü fethetti. İyi ki çocuğum bu okulda. Sonuna kadar güven hissettiğimiz bir kurum. 2 yıldır birlikteyiz, 3.yıla gireceğiz.Geliştirilmesi gereken bir kısım göremedim. Her şey yolunda.

 • SY

  Atlıkarınca 3 yıldır çocuğumuzu gönül rahatlığıyla emanet ettiğimiz bir okul. Yöneticilerden yardımcı öğretmenlere kadar tüm çalışanların özverisi, sıcaklığı çocuklara yansıyor. Çocuğumuz her gün eve mutlu dönüyorsa o okul en iyi okuldur.

 • Öğretmeni idari kısmı olsun güler yüzlü çok güvenilir iyi insanlar. Tertemiz bir okul. Bir çocuğun isteyebileceği ihtiyacı olabilecek herşeye sahip.

 • Bk

  Bir annenin okul oncesi donemde onemseyecegi herseye gercek anlamda onem veren temiz duzenli ozenli sahane bir evdir Atlikarinca,biz her sabah iyi ki diyoruz

 • v

  Bu okulu tercih etme nedenimiz eve yürüme mesafesinde oluşu, 8-19.00 arası açık olması ve fiziksel koşulları idi. Özellikle 3 tarafında bahçesi olan müstakil bir yapı olması, okullarda pek bulabileceğimiz bir özellik değil. Yıllardır okulda yemek yapan güler yüzlü personeli de çok önemli bence. Kızım okula 3 yıl devam etti, okulun psikoloğu Nilay Hanım ve öğretmenimiz her zaman yanımızda olduğunu hissettirdi. Yıl içi geri bildirimler çok faydalı oldu. Özellikle mezuniyet öncesi psikolog tarafından çocukla ilgili yapılan analizler sonucu bize verilen rapor, ilkokul ve öğretmen seçimi için çok faydalı oldu ve okulu benim gözümde çok daha yukarılara taşıdı. Bizden önemlisi kızım çok mutlu olarak gitti okula. ilk okula hazırlık için gerçekten iyi bir okul ve yuva olduğunu düşünüyorum. Her şey için çok teşekkürler.

 • Okulda ikinci yılımız ve yemekle ilgili yaşadığımız ciddi problemlerimizi deneyimli kadro sayesinde aştık bu konuda minnettarım . Bunun dışında ilgi alaka ile ilgili hiçbir olumsuz taraf ile karşılaşmadım herzaman güler yüzlü ve ilgili bir yaklaşım söz konusudur.Günümüz teknolojisini biraz geriden takip ettiklerini düşünüyorum ama asla tercih edilmeme sebebi olarak değerlendirilmemelidir.

 • ZY

  Oglum icin okul ararken aradığım bir kac özellik vardı, ben aradığımı ve daha fazlasını buldum.

 • ND

  Psikolog Nilay hanim basta olmak uzere, deneyimli ve isini severek yapan bir ekiple, 3 yildir birlikte, sorunsuz bir okul oncesi donemi yasamak bizim icin cok buyuk bir sansti. Yerlesim alani olarak cocuklari mutlu ve rahat hissettirecek genis bir alana sahip olmalari tercih etmemizin basinda gelen bir sebepti- ki bu kararimizdan da hic pisman olmadik.

 • RS

  Atlikarinca cocuk evi mukemmel bir kres cocugunuzu guvenle teslim edebilecegiz bir yuva tum ogretmenlere ve yoneticilere tesekkur ederim

 • mk

  oğlum 2,5 yaşında bu kreşe başladı ve 3 senedir devam ediyor. Sahibinden müdürüne, aşçısından öğretmenlerine kadar çalışan insanlar oraya yıllarını vermiş ve artık bir aile olmuşlar. Pazardan aldıkları sebzelerle günlük sağlıklı yemekler pişiriyor, geniş bahçe kullanımı ile çocukların temiz hava alıp dışarıda vakit geçirmesine olanak sağlıyorlar.Oğlum çok küçük yaşta kreşe başlamasına rağmen bir gün bile bizi rahatsız eden bir deneyim yaşamadık ve evde bakıcı yerine Atlıkarınca ailesini tercih ettiğimiz için çok memnun kaldık. Bizim için en önemli tarafı da ticari kaygı taşımadan çocuğunuzun ruhsal ve bedensel ihtiyaçları doğrultusunda sizi yönlendirmeleri ki; gittiği kreşte çocuğunuz için en iyisini en az sizin kadar isteyenlerin olması inanılmaz bir güven veriyor.

 • DY

  Çevredeki okulları gördükten sonra Atlıkarınca’da karar kıldık. 3 yaşında mükemmelen İngilizce konuşma, 5 yaşında okumayı sökme gibi bir hevesimiz yoktu; kızımızın severek gideceği, ilgi ve sevgi göreceği, “evrensel” değerlerle tanışıp yaşıtlarıyla kaynaşacağı bir okul aramıştık, kararımızdan hiç pişman olmadık; çocuğumuz da biz de mutluyuz. Sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri ve okul psikoloğu Nilay Hanım son derece yetkin bir takım olarak çalışıyor, tüm çocuklarla birebir ilgileniyorlar. Okulun fiziki koşulları iyi, sık sık tiyatro, müze, vs. gezileri de çocukların gelişimine destek sağlıyor.

 • Ç

  Gezdiğim birçok anaokulu içerisinde bana en güven veren ve çocuğumun eğlenerek öğrenebileceği bir kurum olarak diğerlerinden bir adım önde olduğunu düşünüyorum. 20 yıldan fazla hizmet veren kurumda Okul Müdürü Nilay Hanım'dır. Kendisi bir psikolog ve çok başarılı, herşeyi görüşmek mümkün. Öğretmenler çok ilgili ve tecrübeli. Ayrıca okulun çevresel koşullarından, sınıflarından, temizlikten ve yemeklerinin lezzetinden de çok memnunuz. Oğlum 2 yıldır gidiyor. Yeğenim 4 yıl gitti. Sevgili Atlıkarınca ailesine başarılarının devamını dilerim.

 • Öİ

  Üsküdar'da gezdiğimiz diğer okullara göre bize en dürüst cevapları veren kurumdur. Köklü bir kurum olması, öğretmenlerinin ve idari çalışanlarının tecrübeli olması, kocaman, sevgi dolu bir bahçesinin olması okulu tercih etmemizeki en önemli sebeplerdir.

 • BY

  Psikolog kimliği yanında eğitimciliği ciddi anlamda benimsemiş bir müdür olan Nilay hanımın yaklaşımları başta olmak üzere çocuklara eğitim ve öğretimi sevgi ve heyecan içinde veren kıymetli öğretmenleri olan, etkinlik, eğitim, kişisel yaklaşımlara önem veren çocuğumu 3 yıldır güvenle bıraktığım bir kurum.

 • S

  Okuldaki tüm öğretmenler ve idareciler güler yüzlü. Hepsi de güven veriyor. Asla gözüm arkada kalmıyor.

 • MB

  Öğretmenleri müthiş ilgili. Çocukların her türlü problemleriyle ilgeleniyorlar. Öğretmen - öğrenci- veli iletişimi çok kuvvetli. Olumlu, olumsuz her türlü geri bildirme açıklar. Yemek menüsünden, servislere okulun fiziki ortamı da çok güzel. Üsküdar bölgesinde bu kadar geniş ve doğal bahçesi olan bir başka yuva yok. Sene içi tiyatro, gezi, yaz okulu programları vs. dolu dolu ve tatmin edici. Her çocuğun karakterine özel program veya destek veriliyor. Şİddetle tavsiye edilir.

 • S

  Nilay hn.ın öncülüğünde ilgili öğretmen kadrosu sayesinde oğlumuz 3 yıldır gayet memnun olarak okula gitti. Bu yıl son senesi olacak. sosyal çevrenin ilk adımlarını attığı bu okulun oğluma çok şey kazandırdığını düşünüyorum. Okulun fiziksel koşulları özellikle bahçesi çocuklar için çok iyi.

 • Ç

  İki senedir bu oğlum bu okulda hiç bir sorun yaşamadık eğitmenlerimiz çok iyi çok candan tam gün eğitim olmasına rağmen proğramlar gayet başarılı ve dolu dolu çocuğumuzu güvenler emanet ediyoruz.

 • SZ

  Çok ilgili bir idare, öğretmen ve çalışan grubu. Her konuda titizler ve gerçekten anne gibi sıcak şekilde kucaklıyorlar çocukları. Sene başından beri her konuda gelişim gösteren oğlum ise teminatım. İyi ki varlar.

 • 2 senedir Atlıkarınca ailesinde bulunuyoruz. Çocuğumuzu gözümüz arkada kalmadan gönderdiğimiz, öğretmenlerinden müdürüne servis şöföründen mutfak ekibine kadar harika diye tanımladığımız bir okul. Sorduğunuz her soruya kısa sürede ve içinize sinen yanıtlar alabilmeniz, her ihtiyacınız olduğunda karşınızda muhatap bulabilmeniz çok önemli, bu konuda da bizi hiç üzmediler. Çocuğumuzun mutluluğunu gördükçe doğru bir seçim yaptığımızı bir kez daha anladık. Üzgün olduğumuz tek konu; bu sene mezun olmamız ☺️

 • mk

  Hijyen açısından çok iyi durumda. Öğretmenler ilgili. Kişiye özel paket sistemi sayesinde çocuğumla özel ilgileniyorlar.

 • İngilizce ve drama eğitimi var. Çocuğumun sosyalleşmesi için tercih ettiğim bir okuldu ama beklentimi karşılıyamadı.

 • MA

  Üsküdardaki çoğu okul gibi büyük bahçeye ve geniş bir alana sahipler. Fakat onları bence diğerlerinden ayıran en güzel yön eğitimdeki çeşitlilik. Dans ve müzik etkinlikleri ile çocukları her zaman daha ileriye götürmeyi amaçlıyorlar.

 • EU

  Ben okul için gittiğimde en çok titizlik ve yemeklere dikkat ediyorum. Gİttiğimde bu ikisini gördüğümde kızımı kayıt ettirdim. Evime de yakın olduğu için rahat bir şekilde her gün bırakırım diye başladık. Ama eğitim ve alaka o kadar güzel ki şu an taşınsam dahi sanırım okulumuzu değiştirmek istemem

 • YG

  Modern dans ve ritim çalışması ile çocuklarımıza dans ve işitsel zekayı verirken etkinlikler ile fiziksel gelişimi de sağlıyorlar. Çocuklar hem öğreniyor, hem gelişim ve büyüme gösteriyor hemde aynı anda eğleniyorlar. Zaten 3-5 yaş bandında olan çocuklar için en iyi eğitim yöntemi bu

 • MC

  Merkezi bir konumda olmasına rağmen büyük, ferah bir binaya sahip geniş de bir bahçesi var. Eğitim konusunda köklü ve başarılı bir okul. Bütün çalışanları alanında uzman, bu yüzden eğitim kalitesi her zaman yukarıda ve gelişmiş düzeyde

 • YK

  Bölgede büyüklüğü ve ekipman çeşitliliği ile bize göre rakipsiz olan okulumuz. Biz severek kayıt olduk ve devam ettik kızımız mutlu oldukça bizde mutlu olduk. Okulumuzda ilkokula kadar devam etmeyi düşünüyoruz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Atlıkarınca Çocuk Evi İletişim Bilgileri

Barbaros Mah. Çiçekçi Bostan Sok. No: 35 Altunizade / Üsküdar /istanbul
0 216 706 0152
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum