fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Atlıkarınca Çocuk Evi

Özel Atlıkarınca Çocuk Evi verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Atlıkarınca Çocuk Evi Hakkında

İstanbul, Üsküdar bölgesinde eğitim hayatına başlamış olan Özel Atlıkarınca Çocuk Evi, Atatürkçü, çağdaş, yeniliklere açık, çalışkan, dünyaya ve doğaya duyarlı ve saygılı, pozitif bilimlere inanan, bilimsel yaklaşımın önemini bilen çocuklar yetiştirmek üzere yola çıkmıştır. Okulda 2 yaşından 6 yaşına kadar öğrenci kabul edilmektedir. Uygulanan eğitim politikası sonucu çocuklar, öğrenmeyi seven ve isteyen, yeniliklere açık, sorgulayan ve araştıran, özgüveni gelişmiş, özgür düşünen, kendini ifade edebilen, yaratıcı, yeteneklerini kullanabilen, sağlıklı iletişim kurabilen ve işbirliğine açık bireyler olmaktadır. Sınıflar yaş dönemlerine göre ayrılmıştır. Pozitif bilimlere inanan bireyler için okul öncesinde Gems yöntemi ile matematik çalışmaları, okuma - yazma hazırlığı, tam gün yoğun ingilizce, yaratıcı drama, orff yöntemi ile müzik, modern dans,, jimnastik ve satranç eğitimleri yer almaktadır. Ayrıca aileler için uygulamalı anne - baba eğitimi ve aile danışmanlığı hizmeti de verilmektedir. Okul sabah saat 7:30’da başlamaktadır. Okula gelen öğrenciler ilk olarak kahvaltı ve temizlik faaliyetleri ile ilgilenmektedir. Ardından sırasıyla branş dersleri, temizlik ve öğle yemeği, branş dersleri, temizlik, ikindi kahvaltısı ve son olarak etkinlik saatinin ardından okuldan ayrılış gerçekleşmektedir. Haftanın her günü sabahtan akşama İngilizce eğitimi alan öğrenciler, branş dersleri olarak dans, yaratıcı drama, müzik - orff , dans, drama ve satranç eğitimleri almaktadır. Eve dönüş istendiğinde servisler ile saat 17:30’da olmaktadır. Yaz aylarında da eğitim ve etkinliklere devam eden okulda yüzme, gimnastik, tenis, basketbol, doğa yürüyüşleri, gezi, piknik, yaratıcı drama ve ritm - orff çalışmaları, su oyunları sürer. Okul öğrencilerin her zaman ilgi ve alaka içinde, yaratıcı , merak eden, öğrenmeye açık eğitim görmelerini savunur ve onları asla yalnız bırakmaz. Bu onların eğitimde önem verdiği en önemli çizgidir. Üsküdar bölgesinde yer alan Atlıkarınca Çocuk Evi geziler ile bir çok yeni bilgiye çocukları yaparak yaşayarak öğretme amacı gütmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • v

  Bu okulu tercih etme nedenimiz eve yürüme mesafesinde oluşu, 8-19.00 arası açık olması ve fiziksel koşulları idi. Özellikle 3 tarafında bahçesi olan müstakil bir yapı olması, okullarda pek bulabileceğimiz bir özellik değil. Yıllardır okulda yemek yapan güler yüzlü personeli de çok önemli bence. Kızım okula 3 yıl devam etti, okulun psikoloğu Nilay Hanım ve öğretmenimiz her zaman yanımızda olduğunu hissettirdi. Yıl içi geri bildirimler çok faydalı oldu. Özellikle mezuniyet öncesi psikolog tarafından çocukla ilgili yapılan analizler sonucu bize verilen rapor, ilkokul ve öğretmen seçimi için çok faydalı oldu ve okulu benim gözümde çok daha yukarılara taşıdı. Bizden önemlisi kızım çok mutlu olarak gitti okula. ilk okula hazırlık için gerçekten iyi bir okul ve yuva olduğunu düşünüyorum. Her şey için çok teşekkürler.

 • Okulda ikinci yılımız ve yemekle ilgili yaşadığımız ciddi problemlerimizi deneyimli kadro sayesinde aştık bu konuda minnettarım . Bunun dışında ilgi alaka ile ilgili hiçbir olumsuz taraf ile karşılaşmadım herzaman güler yüzlü ve ilgili bir yaklaşım söz konusudur.Günümüz teknolojisini biraz geriden takip ettiklerini düşünüyorum ama asla tercih edilmeme sebebi olarak değerlendirilmemelidir.

 • ZY

  Oglum icin okul ararken aradığım bir kac özellik vardı, ben aradığımı ve daha fazlasını buldum.

 • ND

  Psikolog Nilay hanim basta olmak uzere, deneyimli ve isini severek yapan bir ekiple, 3 yildir birlikte, sorunsuz bir okul oncesi donemi yasamak bizim icin cok buyuk bir sansti. Yerlesim alani olarak cocuklari mutlu ve rahat hissettirecek genis bir alana sahip olmalari tercih etmemizin basinda gelen bir sebepti- ki bu kararimizdan da hic pisman olmadik.

 • RS

  Atlikarinca cocuk evi mukemmel bir kres cocugunuzu guvenle teslim edebilecegiz bir yuva tum ogretmenlere ve yoneticilere tesekkur ederim

 • mk

  oğlum 2,5 yaşında bu kreşe başladı ve 3 senedir devam ediyor. Sahibinden müdürüne, aşçısından öğretmenlerine kadar çalışan insanlar oraya yıllarını vermiş ve artık bir aile olmuşlar. Pazardan aldıkları sebzelerle günlük sağlıklı yemekler pişiriyor, geniş bahçe kullanımı ile çocukların temiz hava alıp dışarıda vakit geçirmesine olanak sağlıyorlar.Oğlum çok küçük yaşta kreşe başlamasına rağmen bir gün bile bizi rahatsız eden bir deneyim yaşamadık ve evde bakıcı yerine Atlıkarınca ailesini tercih ettiğimiz için çok memnun kaldık. Bizim için en önemli tarafı da ticari kaygı taşımadan çocuğunuzun ruhsal ve bedensel ihtiyaçları doğrultusunda sizi yönlendirmeleri ki; gittiği kreşte çocuğunuz için en iyisini en az sizin kadar isteyenlerin olması inanılmaz bir güven veriyor.

 • DY

  Çevredeki okulları gördükten sonra Atlıkarınca’da karar kıldık. 3 yaşında mükemmelen İngilizce konuşma, 5 yaşında okumayı sökme gibi bir hevesimiz yoktu; kızımızın severek gideceği, ilgi ve sevgi göreceği, “evrensel” değerlerle tanışıp yaşıtlarıyla kaynaşacağı bir okul aramıştık, kararımızdan hiç pişman olmadık; çocuğumuz da biz de mutluyuz. Sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri ve okul psikoloğu Nilay Hanım son derece yetkin bir takım olarak çalışıyor, tüm çocuklarla birebir ilgileniyorlar. Okulun fiziki koşulları iyi, sık sık tiyatro, müze, vs. gezileri de çocukların gelişimine destek sağlıyor.

 • Ç

  Gezdiğim birçok anaokulu içerisinde bana en güven veren ve çocuğumun eğlenerek öğrenebileceği bir kurum olarak diğerlerinden bir adım önde olduğunu düşünüyorum. 20 yıldan fazla hizmet veren kurumda Okul Müdürü Nilay Hanım'dır. Kendisi bir psikolog ve çok başarılı, herşeyi görüşmek mümkün. Öğretmenler çok ilgili ve tecrübeli. Ayrıca okulun çevresel koşullarından, sınıflarından, temizlikten ve yemeklerinin lezzetinden de çok memnunuz. Oğlum 2 yıldır gidiyor. Yeğenim 4 yıl gitti. Sevgili Atlıkarınca ailesine başarılarının devamını dilerim.

 • Öİ

  Üsküdar'da gezdiğimiz diğer okullara göre bize en dürüst cevapları veren kurumdur. Köklü bir kurum olması, öğretmenlerinin ve idari çalışanlarının tecrübeli olması, kocaman, sevgi dolu bir bahçesinin olması okulu tercih etmemizeki en önemli sebeplerdir.

 • BY

  Psikolog kimliği yanında eğitimciliği ciddi anlamda benimsemiş bir müdür olan Nilay hanımın yaklaşımları başta olmak üzere çocuklara eğitim ve öğretimi sevgi ve heyecan içinde veren kıymetli öğretmenleri olan, etkinlik, eğitim, kişisel yaklaşımlara önem veren çocuğumu 3 yıldır güvenle bıraktığım bir kurum.

 • S

  Okuldaki tüm öğretmenler ve idareciler güler yüzlü. Hepsi de güven veriyor. Asla gözüm arkada kalmıyor.

 • MB

  Öğretmenleri müthiş ilgili. Çocukların her türlü problemleriyle ilgeleniyorlar. Öğretmen - öğrenci- veli iletişimi çok kuvvetli. Olumlu, olumsuz her türlü geri bildirme açıklar. Yemek menüsünden, servislere okulun fiziki ortamı da çok güzel. Üsküdar bölgesinde bu kadar geniş ve doğal bahçesi olan bir başka yuva yok. Sene içi tiyatro, gezi, yaz okulu programları vs. dolu dolu ve tatmin edici. Her çocuğun karakterine özel program veya destek veriliyor. Şİddetle tavsiye edilir.

 • S

  Nilay hn.ın öncülüğünde ilgili öğretmen kadrosu sayesinde oğlumuz 3 yıldır gayet memnun olarak okula gitti. Bu yıl son senesi olacak. sosyal çevrenin ilk adımlarını attığı bu okulun oğluma çok şey kazandırdığını düşünüyorum. Okulun fiziksel koşulları özellikle bahçesi çocuklar için çok iyi.

 • Ç

  İki senedir bu oğlum bu okulda hiç bir sorun yaşamadık eğitmenlerimiz çok iyi çok candan tam gün eğitim olmasına rağmen proğramlar gayet başarılı ve dolu dolu çocuğumuzu güvenler emanet ediyoruz.

 • SZ

  Çok ilgili bir idare, öğretmen ve çalışan grubu. Her konuda titizler ve gerçekten anne gibi sıcak şekilde kucaklıyorlar çocukları. Sene başından beri her konuda gelişim gösteren oğlum ise teminatım. İyi ki varlar.

 • 2 senedir Atlıkarınca ailesinde bulunuyoruz. Çocuğumuzu gözümüz arkada kalmadan gönderdiğimiz, öğretmenlerinden müdürüne servis şöföründen mutfak ekibine kadar harika diye tanımladığımız bir okul. Sorduğunuz her soruya kısa sürede ve içinize sinen yanıtlar alabilmeniz, her ihtiyacınız olduğunda karşınızda muhatap bulabilmeniz çok önemli, bu konuda da bizi hiç üzmediler. Çocuğumuzun mutluluğunu gördükçe doğru bir seçim yaptığımızı bir kez daha anladık. Üzgün olduğumuz tek konu; bu sene mezun olmamız ☺️

 • mk

  Hijyen açısından çok iyi durumda. Öğretmenler ilgili. Kişiye özel paket sistemi sayesinde çocuğumla özel ilgileniyorlar.

 • İngilizce ve drama eğitimi var. Çocuğumun sosyalleşmesi için tercih ettiğim bir okuldu ama beklentimi karşılıyamadı.

 • MA

  Üsküdardaki çoğu okul gibi büyük bahçeye ve geniş bir alana sahipler. Fakat onları bence diğerlerinden ayıran en güzel yön eğitimdeki çeşitlilik. Dans ve müzik etkinlikleri ile çocukları her zaman daha ileriye götürmeyi amaçlıyorlar.

 • EU

  Ben okul için gittiğimde en çok titizlik ve yemeklere dikkat ediyorum. Gİttiğimde bu ikisini gördüğümde kızımı kayıt ettirdim. Evime de yakın olduğu için rahat bir şekilde her gün bırakırım diye başladık. Ama eğitim ve alaka o kadar güzel ki şu an taşınsam dahi sanırım okulumuzu değiştirmek istemem

 • YG

  Modern dans ve ritim çalışması ile çocuklarımıza dans ve işitsel zekayı verirken etkinlikler ile fiziksel gelişimi de sağlıyorlar. Çocuklar hem öğreniyor, hem gelişim ve büyüme gösteriyor hemde aynı anda eğleniyorlar. Zaten 3-5 yaş bandında olan çocuklar için en iyi eğitim yöntemi bu

 • MC

  Merkezi bir konumda olmasına rağmen büyük, ferah bir binaya sahip geniş de bir bahçesi var. Eğitim konusunda köklü ve başarılı bir okul. Bütün çalışanları alanında uzman, bu yüzden eğitim kalitesi her zaman yukarıda ve gelişmiş düzeyde

 • YK

  Bölgede büyüklüğü ve ekipman çeşitliliği ile bize göre rakipsiz olan okulumuz. Biz severek kayıt olduk ve devam ettik kızımız mutlu oldukça bizde mutlu olduk. Okulumuzda ilkokula kadar devam etmeyi düşünüyoruz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Atlıkarınca Çocuk Evi İletişim Bilgileri

Barbaros Mah. Çiçekçi Bostan Sok. No: 35 Altunizade / Üsküdar /istanbul
0 216 706 0152
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum