fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Beykoz Fröbel Anaokulu

Özel Beykoz Fröbel Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:15/16:00

Özel Beykoz Fröbel Anaokulu Hakkında

İstanbul Beykoz Acarkent Sitesi'nde yerleşik Özel Beykoz Fröbel Anaokulu erken yaşta çocuk eğitme üzerine uluslararası bir deneyime sahiptir. 3 ve 6 yaş arası çocukları eğitmeyi amaçlamış bir eğitim kurumudur. Ayrıca 3 yaş altı çocuklarında eğitimini ve bakımını üstlenen Özel Beykoz Fröbel Anaokulu çocukların eğitimi için yapılan çalışmaları geleneksel düzeye uygun bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konulan ve çocuklar üzerinde olumlu etkiler yaratacağı düşünülen birçok yöntem için, kurum tekrar araştırma yapmakta ve bu araştırma sonucunda bu bilimsel yöntemleri uygulamaktadırlar. Özel Beykoz Fröbel Anaokulu'nun eğitim saatleri 08.15 ve 15.15 saatleri arasında gerçekleşmekte olup bu eğitim saatleri çocukların ihtiyaçlarına göre esnetilmektedir. Şirketlerle işbirliği içinde olan eğitim kurumu, aile ve çalışma hayatının uyumlu bir şekilde gerçekleşmesi için çalışır. Özel Beykoz Fröbel Anaokulu çocuklara standart eğitimden daha ileri seviyede eğitim vermektedir. Anaokulu, bünyesinde çocuklara uyku odası, yemekhane, bahçe ve oyun alanı barındırmaktadır. Okulun eğitiminde konsept olarak Tiyatroyu benimsemiştir. Anaokulu bünyesinde çalışan servisler ile öğrenciler evlerinden alınıp evlerine bırakılmaktadır. Böylelikle çocuklar güvenli bir şekilde günlerini geçirmektedirler. Ayrıca Özel Beykoz Fröbel Anaokulu dönemlik bir anaokulu değildir. Çocuklara yazında eğitim imkanı sunan eğitim kurumu bu sayede çocukların her dönemini dolu, dolu geçirmesini sağlamaktadır. Çocukların yaşları itibari ile hareket etmekten hoşlanacağını düşünen kurumumuz, çocukları daha çok hareket etmeye teşvik edecek şekilde okulun için de ve dışında bu duruma zemin hazırlamışlardır. Çocukların hareket etmesi kadar dinlenmesi ve rahatlaması da okulumuz için önemli faktörlerdendir. Bu nedenle çocukların rahatlamaları ve dinlenmeleri için konforu düşünülmüş uyku odalarımız bulunmaktadır. Anaokulunda beslenme olarak Alman toplum standartlarına uygun, çocukların yaşına uygun olan ayrıca kaliteli gıdalar tüketilmektedir. Hatta çocukların beslenme planları yapılırken kurumca belirlenmektedir, çocukların istekleri doğrultusunda da program yapılmaktadır. Özel Beykoz Fröbel Anaokulu 'nda yabancı dil eğitimi de verilmektedir. İngilizce ve Almanca olmak üzere iki dil üzerine çocuklar eğitim almaktadır. Bu yabancı dil eğitimleri günlük olarak yapılmaktadır. Hatta ileri derece öğrenmek isteyen çocuklar için yabancı hocalar eğitim vermektedir. Özel Beykoz Fröbel Anaokulu'nda yaz okulu eğitim programı bulunmaktadır. Yaz okulunda çocuklarla birlikte Gems, Dans ve Partiler, Bahçe , Spor ve Su Oyunları, Mutfak Etkinlikleri yapılmaktadır. Ayrıca Almanca, Türkçe ve İngilizce dil eğitimi de verilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

- Common Core State Standards Initiative

- Oyun Temelli Eğitim

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Metal

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (28)

 • Öncelikle biz bir okuldan ne bekliyoruz? Biz çocuklarımızın dünya vatandaşı olmasını bekliyoruz. Bunun için çift dilde eğitimin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Almanca öğrenmesi zor bir dil. Almanca ile başladıktan sonra İngilizce'yi zaten iyi bir şekilde öğrenecektir. Fröbel bu isteğimizin karşılayabilen az sayıda okuldan biri. Ayrıca disiplinler arası geçiş imkanı var. Yani çocuğu bir kalıba sokmaya çalışmıyorlar. 3 yaşında diye sadece 3 yaşındakilerle teması olacak diye bir kural yok. Dolayısıyla çocuğunuz bir konuda daha yetenekli ise o yeteneğini daha büyük yaştakiler ile geliştirme imkanı bulabiliyor. Öğretmenleri çok kaliteli. Kendilerini geliştirmişler. Yeni nesil öğretmenlerden. Öğrencilerle ve velilerle iletişimleri gayet başarılı. Okul her öğrenci için bir çözüm (ulaşım, yemek vb) bulabiliyor. Sahipleniciler ve süreçleri takip ediyorlar. Öğrenciyi merkeze almışlar ve sistemi bunun üzerine kurmuşlar. Şubeli bir okul olmaması bir tercih sebebi. Kalite korunabiliyor ve sadece para odaklı düşünmüyorlar. Tabii ki böyle okullarda okulun sahibinin kim olduğu, nasıl bir vizyonla okulu kurduğu çok önemli. Kendisi ile tanıştığınız zaman ne dediğimi daha iyi anlayacaksınız. Biz çocuğumuzu gönül rahatlığıyla gönderdik ve çok memnun kaldık. Gönül rahatlığıyla da tavsiye edebiliyorum. Başarılarının devamını dilerim.Biz genel olarak memnun kaldık.

 • BB

  2,5 yasindaki oglumuz kres deneyimine Fröbel’de basladi, acaba hazir mi, alisabilecek mi, oglenleri okulda nasil uyuyacak seklinde baslarda kfamizda bir cok soru isareti vardi. Fakat ogretmenlerin ilgisi, deneyimi, guleryuzlulugu ve surekli bilgilendirmesi sayesinde hic bir oryantasyon sorunu yasamadik. Oglum 5,5 yasina kadar cok severek gitti ve cok sey ogrenerek de mezun oldu. Cift dilli egitimi oyunla ogreniyorlar, cocuklar oglenleri yemeklerini kendileri yiyip, tabaklarini kendileri kaldiriyor. Ogretmenler gercekten cok ilgili, bir ogretmene dusen cocuk sayisi da fazla, veliye geri bildirimler duzenli yapiliyor.

 • CK

  Öğretmenler ve yöneticiler öğrencilerle çok ilgili. Çocuğum okulunu, arkadaşlarını, öğretmenlerini çok sevdi ve çok gelişme kaydetti. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • sy

  Pandemi sürecinde ikiz kızlarımın birbirlerine aşırı bağlı hale gelmeleri ve bu sebeple yaşadıkları duygusal sorunlar nedeniyle pedagog tavsiyesi üzerine 2020 yazında kreş arayışına girdik, yaptığımız okul görüşmeleri sonucu kararımızı Fröbel Anaokulu'ndan yana kullandık. Oryantasyon sürecinde okulun pandemi kurallarına sıkı sıkıya uyduğuna tanık oldum bu sebeple okul hiç karantinaya girmedi. Bir çok olumlu kazanım ile yaz okulu dönemini sorunsuz tamamladık. Kızlarımın birbirlerinden bağımsız olarak kararlar aldıklarını ve özellikle dil gelişimlerindeki ilerlemeyi görmek beni çok mutlu etti. Fröbel 'de tecrübe ettiklerimiz cebimizde, yeni öğrenim yılı için bir kaç okulla daha görüştük ve evimiz ile yakın olmasa da Fröbel Anaokulunda olmalarına karar verdik. Çocuklarımızın doğru kurumda doğru öğretmenler ile olmalarının onlar için büyük şans olduğunu düşünüyorum, teşekkürler.

 • MM

  Okulun eğitim sistemi tam da okul öncesi çocuklarımız uygundur. Bu okula gelen çocuklar bence şanslıdır.

 • Hk

  Öğretmenleriniz çok güzel mükemmel bı ortam evladima o kadar iyigeldiler sonsuz teşekkürler

 • Okul sahibi,öğretmenleri tam bir aile gibi. Her anlamda çocuklara ve velilere destek ve yardımcı oluyorlar. Bir velinin istediği herşey bu okulda mevcut.

 • OT

  Geçen yaz döneminde oğlumuzu buraya gönderdik, dolu dolu bir yaz dönemi geçirdi, gerek spor aktivite leri gerekse sanatsal ve el becerilerine inanılmaz derecede gelişme kaydetti.. Almanca ve İngilizce birlikteliği de cabası

 • AK

  Guleryuzlu ve özverili ekibi ile kızımız için çok iyi bir gelişim imkanı sundular 3 sene devam etti ve şimdi ielev e hiç bir kısıtlama olmaksızın kabul edildik. Başarılarının devamını diliyorum

 • MT

  Merhaba sevgili anneler, Pandemi sürecinde yaşıtlarından uzak kalmamasi, okul öncesi eğitimi aksatmamasi ve en önemlisi pandemi kurallarına uyması açısından her türlü çocuğa pozitif katkısı olan bir okul önereceğim size. FRÖBEL. 800mt2 bahçede 8ogretmen yaklasik 10cocuk ile ilgileniyor. Okulun kapalı alanı da 750mt2 civarı. Her çocuk istediği odayı seçebiliyor (sanat, bilim, spor, jimnastik,...) Ayrıca iki yabancı dil olarak öğretmenlerin bir kısmı sadece Almanca, bir kısmı sadece İngilizce konuşuyor. Oğlum zaten kendini güzel ifade eden, mutlu bir çocuktu. Ama bu pandemi sürecinde FRÖBEL'in katkısıyla daha özgüvenli , kendi haklarını daha iyi bilen, drama açısından gelişmiş ve eğlence dolu bir hale geldi. Okul öncesi egitim arayan herkese şiddetle tavsiye ederim.

 • Çocuğunuzu çok küçük yaştan itibaren gönül rahatlığıyla teslim edebileceğiniz bir kurum. Öğretmenlerinin hepsi çok özverili ve alanlarında uzmanlar. Özellikle müdürleri Sema Hanım çok tecrübeli ve birikimli. Tamamen çocuk odaklı harika bir yer. Eğitim metodları da çok başarılı. Dil konusunda gerçekten çok kaliteliler. Anadil konuşan öğretmenlerden günboyu Almanca ve İngilizceyi duyarak, yaşayarak öğrenmeleri Türkiye’de eşsiz bir fırsat. Bahçede olabildiğince vakit geçirmeleri de çocukların gelişimi açısından çok önemli. Hiç tereddüt etmeden çocuklarınızı verebilirsiniz.

 • EE

  Oglum anaokulunda frobel den me un oldu. Bu diplomayla ingilterede ilkokul a kaydedebildik. Frobel de ogrendigi degerler, cocuk haklari, sorumluluk alma, farkliliklari anlayabilme ve uluslararasi bir ortamdan egitim alma ilkokul da cok isine yaradi.

 • Zk

  Okulu biz anne ve babalar seçiyoruz ama sevme kararını çocuklarımız veriyor. Geçen yıl “bugün okulda ne yaptın?” sorusunu duymamazlıktan gelen oğlum, yaz okuluna gittiği Fröbel’de okuldan çıkar çıkmaz gün boyu neler yaptığını biz daha sormadan anlatıyor... Arkadaşlarından ve öğretmenlerinden sevgiyle bahsediyor. “Canım o etkinliğe katılmak istemedi ben de diğerine katıldım” diye nasıl özgür olduğunu, kalıp ve baskılardan nasıl uzak kaldığını ifade ediyor. “Kocaman, uzun bıyıklı ressamın yaptığı eriyen saatlerden odama alalım mı anne?” diye okulda tanıştığı ressamı anlatıyor. Bahçesine, oksijenine zaten sözümüz yok ama en çok oyun temelli eğitim anlayışına hayran kaldık şu kısacık sürede. İstanbul’un bir ucundan geliyoruz, çocuğumuz mutlu, biz mutluyuz. Çocuğumuzu biricik hissettiren Gülşen Hanıma ve kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Dileriz yaz okulundaki güzel anılarımıza yenilerini ekleriz ve burada evladı için iyi bir seçim yapmak isteyen diğer velilerle tekrar tekrar paylaşırız... Biz bir ayın sonunda “iyi ki” dedik bile...

 • ZY

  Fröbel Anaokulu' nu daha önce, Etiler' de yer alırken duymuştuk, ancak asıl tanışmamız Beykoz' da Türk-Alman Üniversitesi kampüsüne taşındıklarında oldu. Orman içinde oluşu, fiziki imkanları, eğitim sistemleri, öğretmenlerin yaklaşımları ve tabi ki büyük bahçesi ile hemen gönlümüzü fethetti. İlk önce yeğenimi sonra da kızım 2 yaşına gelince onu Fröbel ailesine dahil ettik. Umarım hep böyle devam ederler, biz onları çok seviyoruz!

 • Fk

  Bir anne olarak kızımın eğitim hayatının frobel de başlamasına şükrediyorum. Ne kadar iyi olduklarını biliyorduk. Aldığımızı bi kaç tavsiye üzerine kreşine kayıt ettirdik ve biz de söyleyebiliriz ki frobel profesyonel eğitimcilerden oluşan bir eğitim kurumu. Her konuda bize ve kızıma destek oldular.Kızım okula giderken hem cok mutlu hem de kendini güvende hissetmesi bizim için çok önemli.İyi ki sizleri tercih etmişiz. Teşekkürler.

 • Ya

  Her anlamda cok guvenilir..Egitim sistemi ve kaliteli kadrosu ile cocuklar almanca, ingilizce ve Turkce dillerinde hem eglenip hem kendilerini gelistirken sportif anlamda da becerilerini gelistirebiliyorlar.beslenme tarzi ile cocuklarin saglikli ve dengeli beslenmesine onem verdiklerini yil boyunca tecrube ettik.buyuk bahcesi ve kapali alanlarinda kullanilan hersey guvenli ve kaliteli.en onemlisi cok cok uzman kadrosu ve yonetimi sayesinde okuldan cok memnunuz.tesekkurlerHic bir olumsuz yanini yasamadik

 • ZY

  Öğrencilere okulun, eğitim ve öğretimin ne kadar güzel olacağını tanıtan ve öğreten bir okul.

 • Kültür sanat el becerileri konusunda muhteşem, Her aile farklı hedeflerle çocuklarının eğitim hayatına devam etmesini diliyor bizim acimizdan cocuklarimiz yarış atı değil her bir çocuğumuz kendi tarihini yazacak kendi yetileri dogrultusunda bu yüzden özellikle sınıf öğretmenlerine Damla ogretmene tüm çocuklarıma kattıkları değerlerden dolayı teşekkür ediyorum, Zaman içinde eğitim şartları çok değişse de okulda bulacağınız en büyük rahatlık okulun sahibi hanımefendinin sizin her tür sorununuza çözüm sunması ve çocuklara olan sevgisi Daha ne istenirki bir anaokuldan beklenecek tek şey aileden sonra sevgi dolu bir ortam ve guvenli bir yerde olması en temel ihtiyaçları akabinde serbest zamanlı ve özgürce içlerindeki yetenekleri ortaya dokmelerine izin verilen bir sistem. Üç cocugumu aynı ayda yolladığım okulda memnuniyetle bir sene geçirdik.herşey mükemmel

 • UG

  Fröbel ile tanışmamız geçen seneydi, Beykoz’a taşındıklarını duyar duymaz oğlumuzu da yanimiza alarak ziyaret ettik. Okul binasi ve bahcesi tek kelime ile mukemmel. Almanca ve Ingilizce egitim vermeleri de ayrica buyuk bir arti. Butik bir anaokulu diyebilirim ancak bir o kadar da profesyonel, Gulsen Hanim onderliginde cok basarili bir ekip. Bu sene ilkokul oncesi de oglumuzu gonderecegiz. Kesinlikle tavsiye edilmesi gereken bir egitim kurumu.

 • DA

  Almanca anaokulu arastıdık, bir iki yer gördüm fakat burda aldığım enerjiyi hic birinde görmedim. Harika bir okul düzeni var, tam istediğim gibi bir eğitim ve öğretim sistemi. Spor aktiviteleri, motor gelişimi, ekip ve birlik içinde calışmaları tabi en önemlisi beslenme ve doğa ile en organik şekilde olması. Bir yıldır oğlumuz her sabah koşarak ve cok mutlu gidiyor. Tüm ekibe sonsuz teşekkürler

 • GM

  Biz üç yaşındaki kızımızın Etiler’deki özel bir ana okuluna gidip çok mutsuz olduğunu görünce okulda alıp yeni okul araştırmamızda karşımıza Fröebel çıktı.Ben de eğitimci olduğum için öncelikle okul müdürünün oldukça sistematik ve güzel sunumu bizi etkiledi. Kızımız babası Amerikalı olduğu için iki dilli bir ortamda büyüyor. Üçüncü bir dil olarak Almanca eklenmesi harika oldu.Zaten sonraki eğitim hayatında da Alman ekolü bir eğitim almasını istiyoruz.Okulun fiziksel özellikleri İstanbul’da kolayca bulabileceğiz şeyler değil.Orman içinde çok güzel büyük bir bahçesi var.Sınıfların hepsi aydınlık.Aslında bunlar bir ana okulda mutlaka olması gerekenler.Bizim istediğimiz kızımızın birey olmayı öğreten,tercihlerine saygı duyulan, onu hiçbir şey için zorlamayacak bir okuldu.Fröebel bunu bize fazlasıyla sundu.Kızım yaz tatili olmasına rağmen okulun ne zaman açılacağını çok özlediğini söylüyor.Okul arayışında en iyi yanıtı çocuğunuzun söyledikleri belirliyor.Tüm ekibe gönülden teşekkürler. Çocuğunuzu gönül rahatlığı ile teslim edebileceğiniz bir okul

 • AE

  Fröbel ile bu sene tanıştık. 5.5 yaşında ve 4 yaşındaki iki oğlum temmuz ve Ağustos aylarını Fröbel'de geçirdiler. Biz normalde çocuklarımızı ALEV'e yollamıştık , ama yazın ALEV eğitim vermediği için yaz okulu araştırmasına girmiştik. Açıkçası sürekli eğiitm kadrosu değişen, belli bir düzende yürümeyen, Anaokulundan çok çocuklara "bakıcılık" yapan bir okula vermek istemedik yazın. Bu yüzden Fröbel'i seçtik. Çünkü fröbel'de hem duygusal, hem eğitim anlamında, sanatla içiçe doğada bir yaz geçirdiler. Eve her geldiklerinde yaptıkları aktiviteleri bize anlattılar, her sabah hiç itiraz etmeden çok severek gittiler okullarına. Ben de anne olarak çocuklarımın emin ellerde hem İngilizce hem Almanca hem de Türkçe dilleri ile daha çok haşır neşir oldukları için konuşmalarında kendilerine daha çok güvenlerinin oluştuğunu, bilim-sanat ve coğrafya alanlarında değişik bilgiler öğrendiklerini ve öğrendiklerini uygulamalar sayesinde gerçekten unutmadıklarını, daha güzel oyun kurduklarını ve beraber daha güzel oynadıklarını gözlemledim. Açıkçası eğer daha önceden FRÖBEL'den haberim olsaydı, İlkokula kadar bu okula gönderebilirdim çocukları daha sonra İLKOKUL'da ALEV'e geçirebilirdim, çünkü BEYKOZ'da oturan biri olarak bölgedeki en iyi eğitim veren anaokullarından biri olduğunu düşünüyorum. Bütün FRÖBEL eğitimcilerine ve hizmetlilerine sonsuz teşekürler...

 • AA

  Gerek bahçesi gerek okuldaki mobilyalar gerekse motor becerilerini geliştirmeye yönelik harika ekipmanlar ile benim bugüne kadar gördüğüm en güzel anaokulu

 • GA

  Okulun hedefi daha çok Almanca odağını bırakmayan veliler. Her veli için doğru adres değil, bizim için değilmiş. Ama sınıfları olsun, binası olsun, bahçesi olsun muhteşem ötesi bir okul

 • HS

  Biz Türkçe'yi öğrenirken onlar da okulda aynı şekilde Almanca'yı unutmuyorlar. İşimiz gereği bulunduğumuz ülkede oğullarımız adeta doğuştan itibaren dil konusunda kendilerini geliştiryorlar okulumuz sayesinde

 • OT

  Kaliteli eğitim Kaliteli bir kadro her şeyi ile okul cok güzel çocugum cok mutlu bu okulda olmaktan

 • TT

  Okulun eğitim kalitesi üst seviyede ve bu okulda çocugumun hızlı bir şekilde gelişim sağlayacağını biliyorum herkese öneriyorumDiğer faaliyetlerin yanı sıra spor faaliyetlerinin katılmasıyla eksiksiz bir eğitim proğramı olacağını düşünüyorum

 • AB

  Temizlik açısından çok güzel bir okul benim için önemli olan nokta bu oldugu için bunu yazdım ama diğer yönleriyle de güzel bir okul kesinlikle

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Beykoz Fröbel Anaokulu İletişim Bilgileri

Acarlar Mahallesi Acarkent Sitesi 7. Cadde No T15 -1, 34800 Beykoz/istanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum