fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Okyanus Koleji

Okyanus Koleji hakkında tüm bilgilere anında ulaşın. Okyanus Koleji kampüslerinin; fiyat bilgilerine, erken kayıt dönemlerine, fotoğraflarına hemen göz atın.

Okyanus Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Okyanus Koleji Anaokullar

Okyanus Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Okyanus Koleji İlkokullar

Okyanus Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Okyanus Koleji Ortaokullar

Okyanus Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Okyanus Koleji Liseler

Okyanus Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Okyanus Koleji Hakkında

  • Okyanus Koleji Eğitime Bakış
  • Okyanus Koleji'nde Sanatsal Faaliyetler
  • Okyanus Koleji Tanıtım Filmi
  • Okyanus Koleji'nde Sportif Faaliyetler

OKYANUS KOLEJİ ANAOKULLARI

Okyanus Koleji kampüslerinde okul öncesi eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin gelişim aşamalarında araştıran, öz güven sahibi, sorgulayan, farklı düşünebilen ve düşündüğünü aktarabilen bireyler olarak yetiştirip onları hayatın kendisine hazırlamaktadır.

Okyanus Koleji bünyesinde bulunan Anaokulu eğitiminde uygulanan model "sorgulayıcı öğrenme" ilkesine bağlı kalarak sorunlara çözüm üretebilen, merak eden, iletişimi kuvvetli ve duyarlık sahibi bireyler olarak yetişmesine imkan sağlar. Okyanus Kolejleri anaokullarında çocuklar sosyal etkinliklere ile sanatsal ve bedensel yönlerini geliştirme fırsatı yakalarlar. Tüm bu programlar çocukların içinde bulundukları yaş özellikleri dikkate alınarak planlanmıştır. Okyanus Kolejinde eğitim programının başlangıç noktası olarak “oyun” kullanılır. Okyanus Kolejleri Kampüslerinde çocuklar oyun eşliğinde öğrenmeyi tanır, kendini keşfeder, yaşamın gerekliliklerini bilir ve kendine güvenmeyi başlar.


OKYANUS KOLEJİ İLKOKULLARI

Okyanus Kolejleri İlkokullarında; öğrencilerin yaşam boyu öğrenmede Aktif Öğreniciler olarak görüldüğü, Eğitimde Yansıtma eksenli programları içeren, Yetenek Temelli bir eğitim modeli olan Smart Eğitim Programı kullanılmaktadır.

Okyanus Kolejleri kampüslerinde her öğrencinin doğuştan sahip olduğu potansiyellerin geliştirilmesi sonucunda sanatsal, sportif ve zihinsel yeteneklere sahip bireyler yetişir. Okulda bunların geliştirilebileceği inancına dayalı, kulüp ve etkinlik dersleriyle desteklenen eğitim ve öğretim programı uygulanır. Okyanus Koleji kampüslerinde bulunan PDR uzmanları öğrenciler ile yakından ilgilenip onları tanımaya çalışır ve ihtiyaçlarını daha iyi tespit edebilmek için öğretmenler ile de iş birliği yapar.


OKYANUS KOLEJİ ORTAOKULLARI

Okyanus Koleji 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin öğrendikleri bilgi ve becerileri günlük hayata entegre edip sahip oldukları bilim, yaşam ve okuryazarlık becerilerini geliştiren P-wise eğitim sistemini en doğru şekilde uyguluyor. P-wise sistemi öğrencileri küresel dünyada yaşıtları ile aynı yeteneklere sahip, dünyanın her tarafında kabul gören bilgi ve birikimler ile donanımlı, bunları üreten ve geliştiren bireyler olarak yetişiyor.

Türkiye’de ilk kez Okyanus Koleji kampüslerinde uygulanan English Street çalışmalarıyla öğrenciler, İngilizceyi gerçek yaşantılarıyla iç içe tutmakta, alanında uzman kişilerce verilen İngilizce dersleriyle edinilen bilgi ve birikimler öğrenciler tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Bu bağlamda öğrenciler mesleklerden günlük konuşmalara, seyahatten gezilere, tartışmalardan sunum yarışmalarına birçok alanda İngilizceyi sürekli olarak kullanıp geliştirmektedir.


OKYANUS KOLEJİ LİSELERİ

Okyanus Koleji, kampüslerinde eğitim gören lise öğrencilerinin üniversiteye hazırlık süreçlerini doğru şekilde yönetmek ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 1. oturumu olan TYT konularını hatırlatmak ve öğrencilerin test tekniğini geliştirmek amacıyla kendine özgü bir eğitim modeli uygulamaktadır. Okyanus Koleji kampüslerinde 80 civarında kulüp bulunmaktadır. Bu kulüpler sayesinde öğrenciler akademik başarılarının yanında çeşitli yetkinliklerini keşfetme ve geliştirme fırsatı yakalar. Okulda yabancı dil eğitiminde İngilizce'nin yanında ezberci sistemden uzak konuşma ve yaşayarak öğrenme odaklı Almanca dersleri de verilmektedir.


Okyanus Koleji Bahçeşehir Güzel Sanatlar Lisesi de sanata ilgisi veya yeteneği olan öğrencilerin kendilerini geliştirip ulusal ve uluslararası başarılar kazanacak seviyeye gelmeleri için donanımlı binası ve eğitimcileriyle hizmet vermektedir. Okulda 9. sınıfa başlayan öğrencilere bütün lise türleriyle ortak verilen derslerin yanı sıra öğrencilerin ilgileri doğrultusunda alan dersleri de verilmektedir.

Sanatsal Yetenek Açılan Sınıf Grupları Açılacak Şubeler
Halk Oyunları 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 Tüm Şubeler
Gitar 2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 Tüm Şubeler
Tiyatro 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 Tüm Şubeler
Keman 3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 Tüm Şubeler
Piyano* 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 Tüm Şubeler
Modern Dans 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 Tüm Şubeler
Satranç 1-2-3-4-5-6-7-8 Tüm Şubeler
Vurmalı Çalgılar 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 Tüm Şubeler
Yan Flüt** 3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 Tüm Şubeler
Bale 1-2-3 Tüm Şubeler
Bağlama 5-6-7-8 Tüm Şubeler
Resim 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 Tüm Şubeler
Ebru 3-4-5-6-7-8-9-10 Bahçeşehir, Beylent
Seramik 4-5-6-7-8-9-10 Bahçelievler, Beylikdüzü, Avcılar, Ataşehir, Sancaktepe, Güneşli
Ahşap Yakma 4-5-6-7-8-9-10 Beykent
Fotoğrafçılık 4-5-6-7-8-9-10 Birçok Kampüs***

*Piyano (Ortalama 2000 TL), Alternatif 5 oktavlık Klavye (ORG) (Ortalama 500 TL)

**Yan Flüt (Ortalama 300 TL)

***Bahçeşehir Okyanus Koleji, Beylikdüzü Okyanus Koleji, Avcılar Okyanus Koleji, Mimaroba Okyanus Koleji, Güneşli Okyanus Koleji, Fatih Okyanus Koleji, Halkalı Okyanus Koleji, Beykent Okyanus Koleji, Bahçelievler Okyanus Koleji, Kemerburgaz Okyanus Koleji, Ataşehir Okyanus Koleji, Sancaktepe Okyanus Koleji

Okyanus Koleji birçok kampüsünde sportif faaliyetler sürdürmektedir. Her kampüste farklı bir alanda verilen eğitimler ücretsizdir.

Avcılar Okyanus Koleji, Bahçeşehir Okyanus Koleji, Beylikdüzü Okyanus Koleji, Güneşli Okyanus Koleji kampüslerinde gerçekleşecek sportif faaliyetler;

DersYaş AralığıKontenjanFiyat
Basketbol12-1615Ücretsiz
Futbol12-1515Ücretsiz
Voleybol12-1615Ücretsiz
Yüzme12-1615Ücretsiz
Masa Tenisi11-16
15Ücretsiz
Badminton11-16
15Ücretsiz
Jimnastik8-16
15Ücretsiz
Step-Aerobik8-16
15Ücretsiz
Binicilik8-16
15800 TL (Yıllık)
Buz Pateni8-16
15Ücretsiz
Tenis8-16
15Ücretsiz


Eskrim, Okçuluk, Judo ve Aikido gibi birçok spor dalında öğrencilerin isteklerine göre eğitim verilmektedir.

Okyanus Koleji Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Okyanus Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Okyanus Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Okyanus Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum