fb
Özel Bilgefil Anaokulu

Özel Bilgefil Anaokulu

0216 706 0109
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Okul Saatleri: 07:30/19:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16

Özel Bilgefil Anaokulu Hakkında

NEDEN BİLGEFİL ?

0-6 yaş dönemi çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir. Kişiliğinin % 70 ‘i bu dönemde oluşmakta beyin gelişiminin büyük bir bölümü 0-4 yaş arasında tamamlanmaktadır. Çocuklar, bilişsel, fiziksel ve sosyal açıdan 6 yaşına kadar gelişimlerini büyük ölçüde tamamlamış olmaktadırlar. Erken çocukluk dönemindeki deneyimler beynin çalışma biçimi için belirleyicidir. Yapılan çalışmalar okul öncesi eğitim alan çocuklarda okula devam oranlarının ve okul başarısının daha yüksek olduğunu göstermiştir .

Bilgefil Anaokulu olarak amacımız tüm dünyada okul öncesi eğitim programlarında geçerliliğini kanıtlamış yaklaşımlardan yararlanılarak öğrencilerimizi kendine güvenen, sağlıklı iletişim kurabilen, sorumluluk alabilen , öğrenmeyi ve araştırmayı seven, kendini ifade edebilen , mutlu bireyler olarak yetiştirmek ve onları sonraki eğitim hayatlarına en iyi şekilde hazırlamaktır.

Bilgefil Anaokulunda uygulanan okul öncesi eğitim programı , çocukların her gelişim alanında (Bilişsel, sosyal-duygusal, dil, psiko-motor, öz bakım) desteklenmesini sağlarken aynı zamanda öğrenme merak ve duygularını, araştırma-sorgulama-problem çözme becerilerini geliştirmeye yönelik bir programdır.

Bilgefil Anaokulu olarak vizyonumuz okul öncesi eğitimin alanında güvenilir , saygın ve bilimsel temelli bir kurum olarak ülkemizde bu alandaki yüksek kalite standartını yaygınlaştırmaktır.


OKULUMUZ HAKKINDA ;

1500 m2 kapalı kullanım alanına sahip okulumuz, Deprem Yönetmeliği’ne uygun olarak projelendirilmiş binamızda hizmet vermektedir. Şile yolu üzerinde Sancaktepe ve Çekmeköy ilçelerinin birleştiği noktada bulunan okulumuz konum olarak hem Sancaktepe hem Çekmeköy ilçesindeki öğrencilerin ulaşımı için uygun noktadır.
Her yaş grubu için ayrı sınıfların olduğu okulumuzda İngilizce, müzik, sanat çalışmaları için ayrı ayrı sınıflar ayrıca uyku için ayrı bir uyku odası bulunmaktadır.
Ortalama sınıflarımız 35 – 40 m2 arasındadır. Her katımızda geniş oyun alanlarımız bulunmaktadır.

Binanın dışı, çevresi ve bahçesi; bina içinde ise koridorlar güvenlik kamera sistemi ile izlenmektedir. Yangın algılama sistemi bulunan binamızda tüm katlarda yangın merdiveni bulunmakta tüm iç kapılar ve yangın merdiveni çıkış kapıları yangın yönetmeliği’ne uygun olarak yapılmış durumdadır.

Okulumuz "Beyaz Bayrak" almış olup, Güvenlik, hijyen ve temizliğe son derece önem veren okulumuzda düzenli olarak halılar, uyku yatakları, oyuncak ve kullanım alanları temizlenmektedir. Yemeklerimiz, hijyen eğitim sertifikası bulunan aşçımız tarafından yapılmakta olup, yoğurtlarımız okulumuzda mayalanmaktadır.
Okulumuzda;
Yarım gün yabancı öğretmen tarafından İngilizce, Akıl oyunları, ORFF, Görsel Sanatlar, Jimnastik, Satranç , Kodlama, Modern Dans, STEM , inovasyon, Drama, Okuma-Yazmaya hazırlık , Ses-Müzik-Ritim çalışması, Beden koordinasyonu , Proje etkinlikleri, Sanat çalışmaları, Mutfak atölyesi, Matematik etkinliği, Fen- Doğa etkinliği , Hikaye oluşturma ve Grup oyunları eğitimleri verilmektedir.

Bilgefil Anaokulun da çocuklarımızın gelişimleri ve günlük aktivitelerine ilişkin tüm bilgileri OkulAile Otomasyon programı sayesinde sizlerle hızlı ve güvenli bir şekilde paylaşıyoruz. Akıllı telefon ya da bilgisayarlarınızdan istediğiniz zaman bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Servis kullanan çocuklarımız okula her geldiğide ve gittiğinde ailelerine giriş ve çıkış saatleri anında iletilmektedir. Aynı şekilde milli eğitim tarafından onaylı servis şirketi ile çalışıyoruz.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Metal

- Keçe

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Veliler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar

 • N. e.

  Uzman kadrosu ile sadece çocuk ve geleceği odaklı bilgili öz verili şeffaf bir okul. Pınar hanım o kadar güleç samimi ve enerji dolu ve öğretmenlerimiz. Bilgefil okulunda çocuğum sanat eğitimi satranç fitness dans eğitimi alıyor geleceğini şekillendirecek eğitimlerle dolu okulu ilk okula kadar devam edeceğiz

 • G. T.

  2 oğlumda bu sene başladı. Eğitim anlayışı, çocuklara sağladığı imkanlar, kurucu ve eğitimcilerin idealist oluşu, alanında uzman ekiplerle çalışılması, her konuda destek alabilmek, koşulsuz ilgi-sevgi ve güleryüz için sonsuz teşekkürler.. Gözümüz arkada kalmadan, ilkokula kadar sizinleyiz inşallah :)

 • f. s.

  iki cocugumu gece sene verdim bu senede devam ediyoruz seneyede bilgefile vermeyi planliyorum guleryuzlu bilincli tertemiz piril piril bir okul basarilarinizin devamini diliyorum.

 • B. .

  Ben bi kiz annesi olarak hijyene cok onem veren bi insanm kesinlikle okulumuzun hijyen ve egitim bakimndan cok iyi oldunu dusunuyorum ve o kadar guler yuzlulerki icim cok rahat bi sekild3 cocumu teslim ediyorm . Gercekten cok guvenilir ve temiz bi oku

 • G. k.

  Ben Gungor Karakulak eşim ve ben çalışıyor olduğumuz için mahallemizde ana okulu arayışına girdik.Bilgefil ana okulunu tercih ettik.Aslında ana okullarında sürekli basında gördüğüm olumsuzluklar tereddüt ce huzursuzluk veriyordu.Nitekim ilerleyen zamanda çocuğumun öğretmenine okul kurucusu pınar hanima olan bağlılığı söz soyletmemesi onları savunuyor olması demekki doğru Okul için doğru karar vermiş oldugumà inandım .Diğer okulları da tenzi ederim muhakkaki ama burada şefkat sevgi güzelliği var hisleri en kuvvetli olanlar çocuklardır karşısındakinin hislerini algılayabilen çocuklardır. Ben okul kurucusu pınar hanim başta olmak üzere kızımın öğretmeni havva hoca ve diger tüm çalışanlara teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.iyiki sizler gibi şefkatli insanlara rastladık diyorum.Mutluyuz Allah her daim sizleri de mutlu etsinOkulun bahçesi yok oda içerde ama çokta önemli bir durum değil ben çocuğuma karşı şefkat var ise gerisine takılmam.

 • S. T.

  Güven, Samimiyet, Eğitim odaklılık, ,harika öğretmenler ve oğlumun severek okula gitmesi. Okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunu biliyordum ama yinede 3 yaşında oğluma okul seçerken endişeliydik. Sonuçta bazı anaokullarıyla ilgili bir çok olumsuz haber duymuştum. Bir kaç anaokulu gezdikten sonra Bilgefil anaokulu ile tanışma şansım oldu. Okul gerek eğitime verdikleri önem, gerek çocuklara gösterdikleri ilgi ve hassasiyet, devamlı gelişim içinde olmaları ve yenilikleri takip etmeleri sebebiyle güvenimizi kazandı. Okul yönetimi kendisini bu işe adamış , çocuklar için daha fazla ne yapabiliriz diye kafa yoran her konuyla yakından ilgilenen bir ekip. Çocuğumun günlük aktivitelerini sağlanan sistem sayesinde telefonumdan anlık olarak takip edebiliyorum, öğretmeniyle istediğimde whatsup üzerinden iletişim kurabiliyorum bu bakımdan çok rahatım. Oğlum Arda'nın gösterdiği gelişimi çok rahat görebiliyorum.

 • e. g.

  gonul bagimin sevgi ciceklerini hayata hazirlayan bilgefil anaokulu dalinda uzman kadrosu,kiymetli ve vizyonu genis yoneticileri ve okulumuzun mukemmel fiziki kosullari ile cocuklarinizi rahatlikla emanet edeceginiz bir okul. iyiki varsiniz...

 • E. D.

  Kızım 4.5 yaşında bilgefil anaokuluna gidiyor.Öğretmenimiz Havva Hanım dünya tatlısı biri.Kızım okulunu ve arkadaşlarını çok seviyor.Bilgefil anaokulu hem hijyenik hemde çalışanlar güleryüzlü istediğiniz zaman hemen çalışanlara ulaşabilirsiniz.Biz bir aile olduk.Kurucusu Pınar hanım çok özverili ,çözüm odaklı ve güleryüzlü.Bilgefil anaokulu ve tüm çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

 • S. Ç.

  Çocuk odaklı her alınan kararda çocuğu ön planda tutan bir okul.Akıl oyunları spor dengeli beslenme sosyal sorumluluk projeleri ve daha nicelerine ağırlık verilmesi benim çok hoşuma gidiyor.Çocuklar eğlenerek öğreniyorlar.Öğretmenlerin çalışanların yani A dan Z ye orada bulunan kişilerin güler yüzü yakınlığı ve dilediğimiz an öğretmenimizle irtibat içinde olabilmemiz benim için büyük bir artı.Gönülden kutluyorum Bilgefil ekibini..Oğlum ve ben sizleri çok seviyoruz..

 • S. K.

  Oğlum için çok okul araştırdık,gezdik...Sonunda Bilgefil okulu ile başlamaya karar verdik.Şükürler olsun yönetim başta olmak üzere öğretmenimiz Havva hanım ve diğer personellerden çok çok memnunuz...Şimdi oğlumun kardeşi de bu okulda başlayacak...Umarım mutluluğumuz hep devam eder...Pınar Hanım ve ekibine teşekkürler :)

 • S.

  Sevgiyle verilen egitim ve karsiliginda mutlu cocuklar.

 • G. d.

  Merhaba Ben biraz anne gözüyle bakarak yorum yapmak isterim buraya üç yaşında minik bir meleğim var.çok gezdim okul ararken çevremde gitmedik kreş bırakmamış olabilirim.Çalışan bir anneyim güvenilir sevgiyle şefkatle merhametle ilgilenen bi yer bulmak için hem dua ettim hem gezdim sonunda tamda aradığım yeri buldum gözlemlediğim kadarıyla şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmak için ellerinden geleni yapan harika bir okul yönetimimiz ve öğretmenlerimiz var sonuç olarak kızım gerçekten çok mutlu pazar günleri bile okula gitmek için mızırdanan :)kendini daha iyi ifade edebilen sürekli okulundan öğretmenlerinden yaptıklarından bahseden her gün öğrendiği şeyleri benimle paylaşan aktif bir bıcırık oldu.İyiki iyiki yolumuz Bilge fil anaokuluyla ve oradaki Harika insanlarla kesişmiş diyorum.Bu şekilde başarılı Yürekten uzun yıllar güzel işler başarmasını diliyorum bu güzel kurumun.

 • E. E.

  sosyal sorumluluk projelerine önem vermeleri çok güzel Çocuklar çevreye duyarlı, yardımsever, her yönden bilinçli bireyler olarak yetişiyor en başta bunun yanında zengin ders içeriğiyle de kültürel birikim elde edip İlkokula çok iyi bir ön hazırlık ediniyorlar.

"Özel Bilgefil Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bilgefil Anaokulu İletişim Bilgileri

Meclis Mah.semih Sancar Cad.aksoy Sok.no:12 Sancaktepe/istanbul
0216 706 0109
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum