fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çengelköy Karçiçeği Anaokulu

Özel Çengelköy Karçiçeği Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Çengelköy Karçiçeği Anaokulu Hakkında

İstanbul Üsküdar’da bulunan Özel Çengelköy Karçiçeği Anaokuluna, 3 ve 6 yaş arasındaki çocukların kaydı yapılmaktadır. Okul sabah 07:30 ve akşam 18:30 zaman aralığına kadar eğitim hizmeti sunmaktadır. Okulda işitsel sanatlar, görsel sanatlar, halkoyunları, spor, zeka oyunları, el sanatları çalışmaları, değerler eğitimi ve yabancı dil çalışmaları yapılmaktadır. Meb müfredatına uygun olarak okulda ana dil etkinlikleri, fen ve doğa çalışmaları, matematik, bilimsel deney atölyeleri, kültürel ve bilimsel geziler yapılmaktadır. Özel Çengelköy Karçiçeği Anaokulu 'nun yeşillikler içinde 600 m2 bahçesi olup okulda öğrencilere geniş oyun alanı imkanı sağlanmaktadır. Özel Çengelköy Karçiçeği Anaokulu ‘nda sahip olduğu manevi değerleri davranışa dönüştürebilen, sevgi merkezli yaşayan, yaşatan, ahlaklı nesiller yetiştirilmesi, çocukların olumlu benlik değeri geliştirmelerine, iç denetim kazanmalarına katkıda bulunularak, temel görgü kurallarını bilen uygulayan çocuklar olmaları hedeflenmektedir. Bu doğrultuda Değerler Eğitimi bir ders olarak değil yaşam biçimi olarak çocuklara sunulmaktadır. Yabancı dil öğretiminde, çocukların farklı kültürlere olan bakış açılarını zenginleştirerek yabancı dil öğrenmeye olumlu tutum geliştirmeleri ve bu işi hayat boyu öğrenme düzlemine taşımaları sağlanmaktadır. Öğrencilere erken yaşlarda yabancı dil farkındalığı kazandırarak ve öğrenme konusundaki motivasyonlarını arttırarak dinleme, anlama ve konuşma becerilerini geliştirirken ikinci bir dilde iletişim kurma öz güveni verilmektedir. Sağlıklı beslenme ve hazır gıda tüketmeme konusunda hassas olan okulda yemekler diyetisyen gözetiminde, okul içerisinde ve çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlayacak düzeyde hijyene önem verilerek hazırlanmakta ve aylık listeler halinde belirlenmektedir. Öğrencilerin beslenmesi ve fiziksel gelişimi diyetisyen tarafından aylık olarak takip edilmekte ve aileye raporlanmaktadır. Özel Çengelköy Karçiçeği Anaokulu'nda ayrıca rehberlik hizmeti de bulunmakta ve çocukların gelişiminin en iyi düzeyde olması için hizmet sağlamaktadır. Bunların dışında anaokulunda yaz okulu ve servis imkanı da bulunmaktadır. Çocuklar servislerde görevli olan bir kişi aracılığı ile ders başlama saatinden önce evlerinden alınmakta okula götürülmekte ve ders bitimden sonra da yine aynı şekilde serviste görevli bir çalışan tarafından evlerine güvenle götürülmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Rehberlik

Yorumlar (9)

 • FE

  Yeni açılan bir okul olduğu için tereddütlüydüm ama şimdi iyi ki diyorum. Yavrumu gözüm kapalı emanet ediyorum. Merhametlerinden, eğitimlerinden, güler yüzlerinden o kadar memnunum ki, keşke bu kadroyla bir ilkokul da açsalar. Müdire hanıma, Pınar öğretmenimize ve değerler eğitimi öğretmeni Rümeysa öğretmene sonsuz teşekkür ediyorum.

 • Mk

  Bu okula oglumu açıkçası bi sürü soru isaretyle gonderdm. Ama oznur ogretmen ve mudüre vildan hanmn özverisyle oglumda cok büyük degisimler gozlemledm. Inslh gelecek yilda öznur hocamızla devam ederz

 • AA

  Lokasyonunun bize uygun olmasından dolayı görüşmeye gitmiştim. Müdire Vildan Hanım'ın görgüsü ve ilgisi, değerler eğitimi verilmesi, okul binasının, sınıflarının ferahlığı kızımı okula yazdırmamda etkili oldu. Şuan çok severek gidiyor. Öğretmenlerimize ilgileri, sevgileri, güler yüzleri için teşekkür ederim. Kızım hem yaşıtlarıyla birlikte oynayarak eğleniyor hem de Kur'an, matematik, ingilizce, sanat ve doğa etkinlikleri gibi pek çok konuda öğreniyor. Ayrıca evde sebze yemekleri yeme konusunda sıkıntı yaşamamıza rağmen Aynur teyzesinin yaptığı yemekleri ayırt etmeden, arkadaşlarıyla birlikte yiyor. Saydığım ve sayamadığım pek çok güzel yönü sebebi ile tavsiye ediyorum.Kızımın enstrümana çok ilgisi var. Dışarıdan hoca getrilerek piyano veya keman gibi enstürmanları çalabilmeleri için ders verilebilir. Aynı şekilde spor hocası da gelebilir. Dileyen bu eğitimleri ekstra olarak alabilir.

 • ES

  3 yaşında olan kızımı sosyalleşmesi, yemek yemeyi öğrenmesi:), yaşıtlarıyla oyun oynaması gibi sebeplerden dolayı yarım gün olarak gönderdiğim bu güzide okulda gözüm hiç arkada kalmadı. Müdüre Vildan Hanım, sınıf öğretmenleri Güler ve Zeynep Hoca, ve değerler eğitimi öğretmeni Rumeysa Hoca hepinize buradan da teşekkür etmek isterim. Eğitimin ekip işi olduğuna inanıyorum ve bu ekipte bulunmaktan mutluluk duyuyorum.

 • TK

  Güleryüzlü müdüresi,öğretmenleri ve çalışan personelleriyle,vermiş olduklari eğitimle,harika bir okul.

 • KU

  Çocuklarımızın bizim değerlerimiz kiymetlilerimiz bizim gibi düşünen harika bir okul.Mutlaka gidilip görülmesi sonra karar verilmesi gereken bir okul.Tum çalışanları çok iyi ve güler yüzlü.

 • HA

  Içeri girdiğiniz an huzur, güven, eğlence ve eğitimi birarada bulmak.. Bahçesi, öğretmen kadrosu ve müdiresi ile tam bir eğitim yuvası. Her kapıdan içeri girdiğiniz de iyi ki diyorsunuz!

 • FK

  Gözünüz arkada kalmadan çocuklarınızı emanet edebileceğiniz anakucağı

 • Ay

  Okulun en sevdiğimiz özelliği kocaman bahcesi oluşu. Güleryüzlü ögretmenlerimize sonsuz güvenimiz var. Özellikle dünyalar tatlısı müdüremiz Vildan hanıma ilgisi alakası için çok teşekkür ederiz. Gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çengelköy Karçiçeği Anaokulu İletişim Bilgileri

Güzeltepe Mh. Pelin Sk. No:21 Üsküdar/istanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum