fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kurtköy Pendik Kartanesi Anaokulu

Özel Kurtköy Pendik Kartanesi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 08:00/12:30
Öğlenci: 13:00/17:00

Özel Kurtköy Pendik Kartanesi Anaokulu Hakkında

İstanbul Pendik Kurtköy'de bulunan Özel Pendik Kartanesi Anaokulu çocukların yaratıcı düşünmelerini, araştırmalarını, merak etmelerini ve böylelikle deneyerek öğrenmelerini amaçlayan okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Okulda verilen eğitimlerle çocukların hazır bilgiyi tüketmeleri yerine ihtiyacı olan bilgileri kendi başlarına keyifle üretmeleri sağlanmaktadır.3 /6 yaş aralığındaki çocuklarımızı öğrenmesi gereken şeylerde zorlamadan,baskı yapmadan ,öğrenmeden soğutmadan klasik öğrenmenin yanı sıra eğlenerek ,araştırarak, öğretmeyi hedeflemekteyiz. Günümüz Dünyasında bilgisayar,televizyon tablet ve telefon gibi teknolojik cihazların kullanımının artması çocuklarımızda farkında olmadan dikkat ve dil gelişimi sorunlarına neden olmaktadır.Bu nedenle 3 yaştan itibaren çocuklarımızın bu tarz teknolojik aletlerden daha kolay uzaklaşabilmesi ve sosyalleşmesi adına ana okullarının daha çok çocuğa ulaşmasını hedeflemekteyiz. Okulumuzda bu tarz sorunları en aza indirmeye yardımcı olabilmek adına dikkat geliştirme setleri ile çalışmalar yapıp ,klinik psikolog desteği sunmayı hedeflemekteyız. Okulda öğretmenler çocuklarla birlikte mutfak etkinlikleri, fen ve doğa çalışmaları, okuma ve yazmaya hazırlık çalışmaları, İngilizce etkinlikleri, konsept partiler, doğum günü partileri, el sanatları çalışmaları, görsel sanat etkinlikleri, kültürel ve bilimsel geziler yapmaktadır. Okulun eğitim sistemi çoklu zekâ kuramına göre düzenlenmiş olup, eğitmenlerinin hepsi çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olmuştur. Okulun yaz okulu etkinlikleri de mevcuttur. Yaz okulunda öğrenciler senenin yorgunluğunu atarken sportif faaliyetlerle, gezi ve piknik etkinlikleri ile eğlenceli vakit geçirirler. Okulda bilimsel çalışmalar ve eğlenceli fen deneyleri yapılmaktadır. Matematik etkinlikleri, okuma ve yazmaya hazırlık çalışmaları, çizgi çalışmaları, müzik eğitimi gibi eğitimlere de yer verilmekte olup, sosyal sorumluluk projelerine yer verilmektedir. Özel Kurtköy Pendik Kartanesi Anaokulu 'nda çocukların sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için temizlik kurallarına büyük önem verilmektedir. Okulda yemekler sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün servis edilmektedir. Okulda güvenlik hassas bir konu olup öğrencilerin okul içinde ve gezi etkinliklerinde güvende olması için gereken önlemler alınmıştır. Okulda psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi bulunmaktadır. Rehberlik birimi; öğrencilerin gelişimlerini takip ederek onlarla çeşitli çalışmalar yapar, velilere öğrencilerin gelişimi hakkında bilgi verir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

Yorumlar

 • sb

  Bu sene okullu yeni tanıştık ve seneye de devam edeceğiz inşallah psikolog bir okula başlamalı sosyal ortama girmeli dediğinde çok ürkmüştüm .çocuğum daha tam arkadaşlarıyla iletişim kuramıyordu kendini sadece ağlayarak ifade ediyordu.yanında ben olmadan su bile içmiyordu.Ama korktuğum gibi olmadı oğlum severek gitti benden önce çantasını alıp kapının arkasında beklemeye başladı gitmek için bir çok huyu da çok değişti. artık akranlarından korkmuyor kendini savunabiliyor ve yaşıtlarıyla oyun kurmaya çalışıyor eskiden parka zor çıkarken şimdi parklardan ayrılamıyoruz.Bize kattıkları için çok teşekkür ederiz.

 • Gt

  2019/2020 eğitim dönemimiz 3 senemiz olacak inşallah 3 ve 4 yaşı çok rahat atlattık öğretmenini ve okulunu çok severek gitti.En başta okulun düz ayak olması merdiven olayı olmaması yönetimin ilgi ve alakası çocuğumun mutlu olması beni bu senede bur da devam etmeye teşvik etti.Bu seneki Yüzme dersleri de bizi ayrıca memnun etti çocuğumun su korkusu yüzünden rahat bir tatil yapamıyorduk artık tek başına yüzebiliyor bize bu fırsatı verdiği için ayrıca teşekkür ederim nuray hanıma.

 • zm

  Kızım geçen dönem 3 yaş sınıfındaydı bu sene 4 yaşta devam edeceğiz inşallah .Kurum sahibinden de öğretmeninden de çok memnunduk daha öncede okul deneyimimiz olmuştu kızımı her sabah ağlayarak bırakıyordum diğer okulda şimdi fırsatı olsa hafta sonları bile gitmek istiyor kızımı böyle mutlu görmek çok hoşuma gidiyor.Herşey için teşekkür ederim Kartanesi Anaokulu na

 • hk

  Geçen sene tanıştık keşke daha öncede tanısaydım da 1 sene daha gönderseydim oğlumu bu sene 1.sınıfa başlayacak.personeli güler yüzlü kurucusu çocukları çok seviyor ve çok ilgili çok samimi bir ortam var aynı zamanda iyi bir eğitim işlerinin hakkını veriyorlar teşekkür ederiz hepsine ayrı ayrı.

 • kd

  3 sene önce el değiştirdi. bu birkaç sene içinde her anlamda kendilerini çok geliştirdiler ,kendilerini tamamen yenilediler.her sene kendilerine ve çocuklara verimli olmak adına yeni atılımlar yapıyorlar.Güvenilir ve dürüst insanlar olduklarına inanıyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

 • lu

  Her geçen gün kendilerini yenilemek ve güncellemek için çaba ve gayretleri mevcut.çocuklara sevgi dolu ve ilgili yaklaşıyorlar.3 senemizteknolojiye uygun mobil web siteleri yok

 • su

  3 seneden bu yana güvenerek gönderdiğim gözümün arkada kalmadığı bir okul.Bizim farkedemediğimiz fakat psikolog ve öğretmenlerin dikkative ilgisi sayesinde farkettiği kızımın dil bağı ve bazı harfleri söyleyememesi konusunda beni uyarıp erken tedeviye başladığım için minnettarım.Her konuda dikkatli ve özverili çalıştıkları için çok teşekkür eder her daim başarılarının devamını dilerim.

 • pp

  merhaba ben bir tavsiye üzere geldim ve çok memun kaldım 4yaşında oğlum var hergün gözüm kapalı bırakıyorum kurum müdürü çok iyi birisi çok seviyoruz

 • SP

  Öğretmenleri ve okul sahibinin samimiyeti. Okulun temizliği ve ekipmanlarını n yeterli olması.

 • Pt

  Özel kartanesi Anaokulundan Cok Memnunum Cok Güvenerek EvLadimi Birakiyorum SosyalAktiveteler EgitimLer GüLer yüz Samimiyet Sefkat Dolu Okul Simdi Kizimida verdim buraya Oglumuda okula gidiyordu her alanda gelistirici Ben Oglumda Olumlu Yönde Degisiklikler ve verimler aldim Herkeze Tavsiye Ediyorum Hepsinden Allah razi olsun Yeni egitim Ogretim yilinda Tüm ögretmen ve ögrencilerimize BasariLar diliyorum

 • Ed

  Merhabalar İkiz kızlarım 3.5 yasında başladılar ama bu güne kadar gönderdiğim yerler içinde en en en iyisiydi.aşırı derece memnun kaldım ilkokula başlamasalardı yine aynı yere gönderrdim şüphesiz kesinlikle memnun kalınacak bir kurum.garanti veriyorum.

 • Eğitimi çok güzel bir okul okul çalışanları ve öğretmenler çok güler yüzlü ve çok ilgili çocuklarla iletişim çok güzel olumsuz hiç birşey yaşamadım 2018.2019 eğitim yılındada tercihimiz yine Pendik Kurtköy Kartanesi Anaokulu

 • ng

  Hem güvenli bir ortam hem de iyi eğitim veriyor bir anaokulunda aradığımız her şey var. Branş derslerine olduğu kadar sosyal etkinliklere gezilere de önem veriyorlar çocuklarımızın her yönden gelişimine destek veriyorlar.Her aşamada veli ile iletişim halinde çocuğum eve gelmeden yemeğini yiyip yemediği hangi etkinliklere katıldığı resimleriyle tel.msj olarak iletiliyor. Aklım hiç arkada kalmıyor gönül rahatlığıyla işime gidebiliyorum.

 • ec

  Kızım bu sene başladı.Gerçekten öğretmenini de okulunu da çok seviyor.Güler yüzlü ve çok anlayışlı bir ekip var okulda tam bir aile ortamı..Çok güzel dini bilgiler ve ingilizce şarkılar öğrenmişler.Çok memnunuz inşallah seneye de devam edeceğiz.hafta sonları açık olsalar daha iyi olacak.

 • ie

  Çocuğum bu sene başladı iyi ki tanımışım dediğim bir kurum daha önce birkaç kreş deneyimimiz oldu ama alıştıramamış tık tam daha küçük olduğunu düşünerek vazgeçmek üzereyken tanıştık pes etmediler kısa sürede alıştırdılar oğlumu okula artık sabahları kendi kalkıp uyandırıyor bizi hadi okula geç kaldım diye.emeği geçen herkese teşekkür ederiz.yeni davraldıklarından kendilerini pek tanıtamamışlar çok öğrencileri yok.

 • RA

  Aile sıcaklığında önce çocuk odaklı sonra sevecen sıcaklık çocuklara samimi ve anne şefkati gösteren huzurlu olan bir okul.benim oğlum 2 senedir kartanesi anaokulunda dil gelişimi çok kuvvetli değildi kartanesıne başladığından beri çok güzel evlatlarınızı gözünüz kapalı bırakabileceğiniz bir yer kurum sahibi Nuray Hanıma ve öğretmenlerine sonsuz teşekkürler.

 • Bo

  Aile sıcaklığında,çözüm odaklı, birlikteliğin on planda olduğu bir okul.Olumlu yanlarının çevrede bilinmiyor olması üzücü

 • PK

  Ben çocuğumu göndereli 2 3 Ay oldu gönül rahatlığıyla gönderiyorum kendi çocukları gibi bakıyorlar ev yemekleri ikna kabiliyetleri sosyal gelistirileri okul öncesi eğitimleri hersey dört dörtlük emeği geçen herkese teşekkür ederim hepsinden Allah razi olsun

 • fu

  2senedir devam ediyoruz.Çok memnunuz eğitimimden aile ortamı gibi oluşundan yemeklerinden v.s.Tereddüt etmeden çocuğunuzu göndermenizi tavsiye ederim.Iyiki varlar pişman olmazsınız;)sosyal faaliyet

 • F

  2 senedir çocuğumu gönderiyorum. Okuldan, öğretmenlerden ve Nuray hanımdan çok memnunum. Her seferinde gönül rahatlığı ile çocuğumu okula bırakıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kurtköy Pendik Kartanesi Anaokulu İletişim Bilgileri

Kurtköy Mah.orman Gülü Sok.no:2/2 D:1 Ekşioğlu Nursaray Sitesi Pendik/istanbul
0 216 706 6851
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum