fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pendik Mercan Anaokulu

Özel Pendik Mercan Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/13:00

Özel Pendik Mercan Anaokulu Hakkında

İstanbul Pendik’te bulunan Özel Mercan Anaokulu 08:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Okulumuz üç sınıf birçok amaçlı salon ve yemekhaneden oluşan butik bir anaokuldur. Okulumuz yaz döneminde de hizmet vermektedir. MERCAN Anaokulunda eğitim programları çocuklarımızın bireysel farklılıkları ve özellikleri temel alınarak düzenlenir. Dünya’nın en iyi okul öncesi programları ile desteklenen eğitim ve öğretim sistemimizle çocuklarımız kendilerini ifade etmeyi öğrenirler ve becerilerini geliştirirler. Okulumuz belirli gelişim alanlarından ziyade bütün gelişim alanlarını destekler. Konular detaylı araştırılır ve incelenir. Okulumuzda; Değerler eğitimi, İngilizce eğitimi, Almanca eğitimi, Görsel Sanatlar, Akıl oyunları, Satranç, Drama, Kodlama, Jimnastik, Müzik, Çocuk Pilatesi, Yüzme, Basketbol, Futbol, Mutfak Atölyeleri, Fen – Doğa çalışmaları, Organik ürünler yetiştirme ile tek önceliğimiz sevgi iletişimine dayalı bireyler yetiştiriyoruz. Amacımız; özgüveni sınırları çerçevesinde gelişmiş, kendini ifade edebilen, dinlemeyi bilen, sorgulayan, problem çözebilen, pozitif psikolojiyi benimsemiş,sosyal beceri düzeyi yüksek bireyler yetiştirebilmektir. Okulumuz bünyesinde kullanılan eğitici oyuncak ve materyaller ile eğitimcilerimizin tek bir yönteme bağlı kalmaması çocukların gelişimine katkı sağlamaktadır. Sürekli daha iyisini hedefleme yapımız gereğince çocukların çok yönlü gelişimine önem veren bir sistem uygulamaktayız. Öğretmenlerimiz çocuk bakımı ve eğitiminin nasıl olması gerektiğini bilen yüksek eğitimli, alanında uzman özel kişilerdir. Kadromuzu bilgili, başarılı, deneyimli, yenilikleri takip eden, dinamik ve özverili öğretmenlerden oluşturmaktayız. Fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerinin çok büyük bir kısmını tamamladıkları bu yaşlarda, çocuğun hayatına dokunup onların gerçek potansiyellerine ulaşmalarını hedefledik. Hedefimiz; sorgulayan, düşünen, doğayı ve keşfetmeyi seven, değerlerine bağlı, sevgi dolu, zarif, bedeni sağlıklı ve dinç, ruhu güçlü ve enerjik, gönlü geniş ve zengin, çevresi iyi ve doğru, zihni açık ve bilge nesiller yetiştirmektir. Onları her zaman bir bütün olarak gördük; kendilerini ait hissettikleri, pozitif ilişkiler kurdukları, hayal güçlerini geliştiren güvenli bir öğrenme ortamı sağladık. Gelecekte de çocuklarımızı her şeyin merkezine yerleştirip kendine güvenen, bağımsız, iletişimi kuvvetli ve mutlu çocuklar yetiştirmeye devam edeceğiz.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- (PYP) Primary Years Program - İlk Yıllar Programı

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • GT

  Mercan Anaokulundan bu yıl çok güzel anılarla mezun olduk. Kurucumuz Ayşe hanımla yaptığımız ilk görüşmemizde bize verilen tüm sözler, vaadler fazlasıyla gerçekleşti, zaman bize ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı gösterdi.Oğlum ve bir veli olarak benim için çok güzel bir seneydi.Temizlik, hijyen ve yemek konusunda çok iddialı bir okul. Eğitim ve örgetimdeki kaliteyi okulun içine girip çocuklara baktığınızda görebilirsiniz. Sevgili kurucumuz ve ayrırca da dil öğretmenimiz olan Ayşe Hanım ve sınıf öğretmenimiz Öznur hanıma sonsuz anlayış,sevgi ve sabrından dolayı da bizleri bir aile gibi hissettirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Sevgiler…

 • zk

  2019 eğitim yılında oğlumuza ikinci bir yuva olarak aile sıcaklığından mahrum bırakmayan saygı değer müdürümüz ayşe hanım'a ve öğretmenlerimiz ve tüm güler yüzlü kaliteli ve özgüven hissini şüphesiz bize yaşatan mercan ana okuluna çok teşekkür ederiz tüm dostlarımıza ve çevremize hiç şüphe etmeden şiddetle tavsiye ediyoruz mutlaka bir ön görüşme ve tanımanızı isteriz tekrar herşey için teşekkür ederiz mercan ailesi.

 • KD

  Merhabalar bizde En başından beri Mercan Anaokuldaydık diplomamızı aldık ve mezun olduk:) size sunu bir anne olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim eğitiminden tutun değerlerine kadar gerçek çocuk seven müthiş bi kadro her anı ayrı ayrı değerlendiren butik hiç bir kolejde kreşte bulamayacağınız samimi bi o kadarda eğitici bir Ekip Başta Sevgili Müdüremiz Ayşe hanım , Ve çok değerli Öğretmenlerime ne kadar teşekkür etsem az hem çocuğuma hem bana kattıkları o kadar çok şey varki minnettarım her zaman gerçek bir aile sıcaklığını ve özel branş dersleriyle çocuğunuzu güvende ve mahremiyet duygularının oluşmasında ve kendilerinin değerlerinin farkındalıklarının farkına varmasını istiyorsanız gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz oğlum hala çok özlediğini sürekli dile getiriyor ve bende 1.sınıfa başladığımızda okul kıyafetlerini giydirip mezun ettikleri öğrencilerini hem özlediğimizden ve benim kadar onlarında görmeye hakkı olduğunu düşündüğümden gideceğiz inşallah sevgilerimle..

 • Og

  Cok memnunuz egitimi, ogrenciler ile dialoglari cok iyi herkese tavsiye ederim

 • Mercan Anaokulu bizim için çok büyük şans oldu iyiki yolumuz düşmüş. Pandemiden dolayı yarım kalmasına rağmen kısacık sürede oğlumdaki olumlu değişimi anlatamam. Ve en önemlisi öğrencilerine evlatlarım diyen öğretmenleri oldu bundan daha kıymetli ne olabilir. Her türlü akademik, değerler ve kişisel gelişim sürecinde çocuğunuzu güvenle emanet edebilirsiniz.

 • Okulumuz Pendik'in merkezinde fakat çok sakin bir sokağında. Okulun ilk görüntüsü zaten insanın içini ısıtıyor. Sonra içeri girip bahçeyi ve binanın içini görünce burada sevginin hakim olduğunu, emek verildiğini hissediyorsunuz. Ayşe Hanım her zaman ulaşılabilir, çok ilgili, nazik ve en önemlisi iletişime açık bir insan. Kendisiyle sorgulanma-yargılanma endişesi olmadan iyi/kötü, olumlu/olumsuz herşeyi paylaşabilmek, beni her zaman ilgiyle dinlemesi, düşüncelerimizi ve duygularımızı önemsemesi her zaman ne kadar doğru insanlarla bir arada olduğumuzu anlamamı ve mutlu olmamı sağladı. Kendisine buradan da çok teşekkür ediyorum. Özverili çalışmaları için, evlatlarımızın ruhsal-akademik gelişimlerini önemsediği için ve bizleri de her zaman iletişime teşvik ettiği için çok teşekkürler. Akademik anlamda da okuldan çok memnunum, oğlum sıkılmadan öğreniyor. Takip edilen yayınevinin materyalleri beni dahi heyecanlandırıyor. Branş derslerinin olduğu günler yaptıkları ilginç etkinlikleri oğlum heyecanla anlatıyor. Aylık gezileri heyecanla bekliyoruz. Okulu ziyaret etme şansınız olursa, sınıflara girdiğinizde öğrenmenin ne kadar eğlenceli olabileceğini göreceğinize eminim. Öznur öğretmenimiz de evlatlarımıza çok tatlı bir abla gibi yaklaşıyor. Oğlum hem okulunu, hem okuldaki personeli çok seviyor. Son olarak yemeklerin okulda pişiyor olması ve hijyen açısından titiz olmaları da bu okulu seçmemde önemli sebeplerdendi. Her ebeveyn gibi çocuğunuza okul arama telaşı içerisindeysiniz kesinlikle bu okulu görmenizi, Ayşe Hanım ile oturup eğitim-öğretim üzerine sohbet etmenizi tavsiye ederim. Teşekkürler Mercan Anaokulu ve sakinleri, bizim için unutulmayacak bir tecrübe ve güzel anılarsınız. Umarım burada kurduğumuz ilişkiler mezun olduktan sonra da devam eder.

 • MA

  Çok okul araştırdım oğlum için. Ama bir türlü içime Sinen bir okul bulamamıştım ta ki mercan anaokulu ile yolum karşılaşana kadar Ayşe hanım ve öğretmenlerin Güler yüzü iş disiplini bizi çok mutlu etti oğlum da okula giderken severek gidiyor ve bu bizim için çok mutluluk verici bi durum çok teşekkür ederiz güven ve şefkat verdiğiniz için

 • Şk

  Eğitici öğretici her alanda profesyonel insanların olması bizim şansımız. Çocuklarımız onlara güvenle emanet

 • Ty

  Bır anne evladının en az kendisi kadar iyi ilgilenip bıkmadan usanmadan özveriyle ona birşeyler katacak bir okul ariyorsa bence daha fazla vakit kaybetmeden mercan anaokuluna gelsin. Bütün samimiyetimle söylüyorum kapıdan girdiğiniz anda o huzuru mutluluğu hissedeceksiniz öğretmenler yönetim hepsi o kadar mükemmel o kadar naif ince düşünceli ve sabirliki inanın bir kusur bulamazsınız merak edeceğiniz herşeyi sorup aldığınız cevaplarla tatmin olacaksınızdır.biz yaşadığımız kötü bir kreş tecrübesinden sonra aklımızda çok soruyla ve on yargıyla geldik bu okula ama ayşe hanım ve muhteşem ekibi sizi kendi ailesine katip çocuğunuzu kendi çocukları gibi görüp devam ediyorlar kaldiginiz yerden eğitim dersler etkinlikler yemekleri gün içinde yapılan etkinlikler egitici öğretici ve yani sıra verilen manevi eğitimler inanın mükemmel bir okul.Her zaman iletişim kurabiliyorsunuz en güzelide bu ben burdan bir kez daha tesekkür ederim basta Ayşe hanıma sınıf öğretmenimiz hatice hanıma ve bütün kıymetli öğretmenlerimize...Düşünsenize en az sizin kadar çocuğunuzu tanıyan ve sizin kadar seven öğreten biri daha var ve çocuğunuz ona öğretmenim diyor ne mutlu bize:)

 • A

  Her yönüyle çok iyi bir kurum.Başta kurucusu Ayşe hanım olmak üzere ve öğretmenlerimiz ve tüm çalışanları ile çok verimli bir okul.Oğlumu gönderdiğim ikinci anaokulu ilk gittiği hiçbir işe yaramaz ama Mercan Anaokulu çok ilgili. Çok teşekkür ederim bu ilgi ve alakalarını esirgemedikleri için.Hiçbir eksik yanı yok

 • By

  Oğlumuzun aile ortamını aratmayan sıcak bir yuvaya sabahları rahatlıkla bıraktığımız, akşamları yaşına uygun eğlenceli bir şekilde aldığımız ikinci ailesi. Sadece eğitimle kalmayıp maneviyatınında temelini atan sıcak bir yuva. Güler yüzlü, sıcak bir kurum. Tüm kadrosuna canı yürekten teşekkür ederim.

 • B

  Öğretmenleri olsun kurucu olsun her zaman güleryüzlü akademik anlamda doyurucu etkinlikleri de hakeza öyle iyi ki de yolum kesişti çok memnunuz herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ettiğim bir okul

 • S

  Okul müdürü Ayşe hanim çok sevecen ve ilgili özverili biri. Hazırladığı yaz okulu programında çocuklarım çok eğlendi. Ayrıca eğitim programının içtenlikle, kafa yorarak hazırlandığıni düşünüyorum. Minik bahçesi güzel, kendileri tohum ekiyorlar ce büyümesine anbean şahit oluyorlar. Öğretmenleri ve aşçı ablamiz hep güler yüzlü. Tavsiye edilebilecek bir okul.

 • sB

  canimizdan degerli varligimizi guvenle biraktigimiz,emin ellerde olduguna yurekten inandigimiz,guleryuzlu,anlayisli, sevecen ogretmenlerimizin oldugu harika bir okul.cocugumuzda olumlu gelismeleri degisimleri gordukce dogru tercih oldugunu bir kez daha anliyoruz.

 • ÖG

  Oğlum çok hızlı uyum sağladı. Ayşe hocam ve öğretmenlerimiz çok ilgileniyorlar. Çok eğleniyorlar ve çok şey öğreniyorlar. Tavsiye ediyorum.

 • O

  Esim bircok ana okul arasindan secti. Gorusmek ve okul hakkinda bilgi almak icin gittik gittigimiz andan itibaren burasi en uygun okul dedik. Cok memnunuz oglumuz cok hizli uyum sagladi. Her sabah okula ne zaman gidiyoruz diyerek okula kosarak gidiyor imgilizce egitimleri spor sanat ve degerler egitimleri cok faydali Hocalarimiz cok ilgili Mudurumuz Ayse hocamiz cok duyarli surekli bizi bilgilendiriyor. Tavsiye ederim.

 • TY

  4 yaşındaki kızım için anaokulu arayışı içerisindeyken arkadaş tavsiyesi ile kendileriyle tanıştım. Güler yüzlü ve sıcak karşılamaları için ilk başta çok teşekkür ederim. Okul sahibi Ayşe hanım çocuklarımız için hazırladığı eğitim programını anlattığında kendilerine güvenle kızımı teslim edebileceğimi hissettim. Bahçeleri çok güzel. Organik ürün bahçeleri ve mini ralli pisti kızımın bile ilgisini çekti. Okul arayışı içerisinde iseniz bir de Ayşe hanım ile görüşmenizi tavsiye ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pendik Mercan Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mh.hicazkar Sk.no:5 Pendik / İstanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum