fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ankara Düşün Okulları İlkokulu

Özel Ankara Düşün Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Ankara Düşün Okulları İlkokulu Hakkında

Özel Ankara Düşün Okulları İlkokulu, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde bulunan bir kurumdur. Bu kurum, eğitim hayatının ilk adımlarını atan ilköğretim öğrencilerine öğrenci merkezli eğitim vermektedir. Okulun asıl amacı öğrencilere tam öğrenme sağlayarak bilgiyi ön bilgilerle birleştirebilme, dönüştürebilme ve bu bilgileri günlük hayatlarında etkin kullanabilme becerilerini aşılamaktır. Bununla birlikte öğrencilerinin akademik başarılarının yanında sosyal ve kültürel alanlarda da çok yönlü gelişimlerini gözetmektedir. Okulun fiziksel imkanları öğrencilerin kendini geliştirebilmesi için oldukça zengindir. Fiziksel açıdan öğrencilerin gelişim sağlayabilmesi için; taekwondo, buz pateni, eskrim, izcilik, futbol, badminton, basketbol, voleybol, okçuluk, jimnastik, yüzme ve tenis gibi birçok spor aktivitesini bulundurmaktadır. Sanatsal aktiviteler olarak da drama, sinema, tiyatro, heykel, dekoratif sanatlar, ebru, görsel sanatlar gibi etkinlikler öğrencilere sunulmaktadır. ''Müzik ruhun gıdasıdır'' sözünü benimseyen kurum, bünyesinde perküsyon, orkestra, gitar, koro gibi dersler vermektedir. Bu dersler aracılığıyla öğrencilere takım ruhu, yaratıcılık, öz güven, öz saygı ve vizyon katmaktadır.
Özel Ankara Düşün Okulları İlkokulu, öğrencilerinin teknolojiyi takip eden, çağdaş, modern, doğru bilgiye ulaşabilen bireyler olmasını amaçlamaktadır. Bu amaçla kurum, robotik ve kodlama derslerine oldukça önem vermektedir. Çağın gerekliliklerine uygun olarak yetiştirilen öğrenciler basit kodlama, yazılım ve bilgisayar dersleri desteğiyle analitik düşünme becerilerini, üretkenliklerini ve yenilikçiliklerini geliştirmektedir. Bu kurumda, Atatürk'ün izinde çağdaş bireyler olarak yetiştirilen öğrenciler, uluslararası düzeyde bireyler olmaları amacıyla yabancı dil dersleri ağırlıklı olarak işlenmektedir.
Özel Ankara Düşün Okulları İlkokulu, öğrencilerine organik besinlerin ağırlıklı olarak sunulduğu yemekhane hizmeti vermektedir. Öğrenciler, her gün okulda bu besinlerle beslenerek sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazanmaktadır.
Tüm bu imkanlar dahilinde, Özel Ankara Düşün Okulları İlkokulu, aileler ve öğrenciler tarafından tercih edilen bir kurumdur. Öğrenciler ilkokula başladıkları andan itibaren okula alışmış ve her gün okula heyecanla gelen öğrenciler olmaktadır.

Yorumlar (2)

  • LA

    I wish to thank Mrs. Başak and Mr Cevdet for their diligence and unconditional support they provided since the beginning of our daughter's enrollment. Our daughter moved to Düşün School as a Second Grade pupil and received all the necessary tools and means which made her start smooth and comfortable. The building is a strong point for the school. It entails a the necessary facilities and commodities needed for today's teaching and learning needs. The clinliness and the strict hygiene policy applied throughout the school is another strength. I wish the school teachers and the management and every single individual in the school a continuity to excellence and further success in their mission. All the best.Improvement is a continual process and I am convinced that the school management are well advised and aware about their mission.

  • ET

    Modern eğitim sistemini baz alan ,psikoloji ile eğitimi iç içe degerlendirebilen , çocuk yetiştirmenin bir keşif süreci olduğunun farkında olan bir yöneticiye sahip .Başak hanım ile konuştuk ,anaokulu için eryamanda çok okul gezdik ,yarın kayda gideceğiz .Evet artık okulumuz resmen burası. ♥️

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ankara Düşün Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Eryaman Cad. Şehit Osman Avcı Mah. 47. Sk. No:10 Etimesgut/ankara
0 312 963 0751
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum