fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

3 Adım Koleji

3 Adım Koleji hakkında detaylı bilgiye hemen ulaşın. 3 Adım Koleji şubelerin tüm fiyat bilgileri, fotoğrafları ve daha fazlasına hemen ulaşın.

3 Adım Koleji'nde Eğitime Bakış

3 Adım Koleji, bilgilerini ezberlemeyip üretkenliğe çeviren, ahlaki ve akademik donanıma sahip, küresel düzeyde kendini ifade edebilecek, ülkemizin geleceğini şekillendirecek bireyleri yetiştirmek amacıyla ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim veren bir butik okuldur. 3 Adım Koleji, eğitim kalitesi ve kültür ortamı ile eğitim alanında tercih edilen, öğrencilerini başarıya ve hayallerine ulaştıran öncü bir eğitim kurumu olmayı hedeflemektedir. Bu kurum, öğrencilerinin gerçek potansiyellerine ulaşmalarına destek olup, öz disipline, kendi kararlarını verebilen ve değerlerinin farkında olan bireyler yetiştirmeyi görev bilmektedir. Maksimum 18 kişilik sınıflarla tam gün eğitim vererek öğrencilere kaliteli bir öğrenim deneyimi sağlanmaktadır. 16 yıllık eğitim tecrübesine sahip kurucu ekibi ile 3 Adım Koleji hayalleri ve hedefleri yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam etmektedir.


3 Adım Koleji Eğitim Sistemi, öğrenciyi merkeze alıp başarıya odaklanmaktadır. Bu bağlamda Tam Öğrenme Modeli ve Sarmal Eğitim sistemi uygulanmaktadır. Aynı zamanda kapsamlı STEM eğitimi ve yabancı dil eğitimi sunulmaktadır. Tam Öğrenme Modeli, “Olumlu öğrenme koşulları sağlandığında ve bu koşullar öğretme – öğrenme süreci boyunca devam ettiğinde herhangi bir kişinin öğrenebileceği her şeyi herkes öğrenebilir.” anlayışı ile geliştirilmiştir. Bu eğitim modeli, her öğrencinin farklılıklarını göz önünde bulundurup her birinin arasında eşitlik sağlamayı hedeflemektedir. Her öğrenciye ihtiyacı olduğu kadar süre verilmekte, eğitim süreci öğrencinin düzeyine göre düzenlenmekte ve her öğrencinin kendi hızında ilerlemesine izin verilmektedir. Eğitim ortamında öğrencilere ceza verilmemektedir. Sarmal Eğitim sistemi, işlenen konuların birbirleri ile ilişkilendirilerek anlatılmasını hedefleyen bir sistemdir. Öğretilen kavramın giderek genişleterek öğretilmesi ve konuların daha derin ve karmaşık olarak tekrarlanması, öğrencilere konuları daha derin, kapsamlı ve soyut anlamasını sağlamaktadır.


STEM (Fen bilimleri, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimi, öğrencilerin disiplinler arası bakış açısı kazanmasını ve geleceğin gereksinimlerini karşılayacak bilgi ve becerileri edinmelerini hedeflemektedir. Öğretim süreci ezberden tamamen uzak, araştırma ve sorgulamaya dayalı bir şekilde yürütülmektedir. STEM eğitimi, öğrencilerin fen, matematik ve teknoloji okuryazarlığı edinmelerini, analitik düşünebilmelerini, üretken olmalarını, yaratıcılıklarını geliştirmelerini ve STEM kariyer alanlarına ilgilerinin artmasını sağlamaktadır.


3 Adım Koleji İlkokulu

3 Adım Koleji İlkokulu, öğrencinin eğitim ve öğrenime karşı tutumunu olumlu olarak yönlendirmeyi amaçlayan bir öğretim yaklaşımı uygulamaktadır. Öğrencilerin edindikleri bilgileri üretkenliğe çevirebilmeleri, Türkçeyi doğru kullanmaları, sanatsal ve kültürel taraflarının desteklenmesi, duygusal ve psikolojik gelişimleri adına rehberlik sağlanması hedeflenmektedir. Yabancı dil eğitimi de elbette çok önemlidir. İlkokulda öğrenciler haftada 8 saat İngilizce dersi görmektedir. Bu düzeydeki yabancı dil eğitiminin amacı, İngilizceyi sevdirmek, kelime dağarcığı ve gramer bilgisi kazandırmaktır. Avrupa'da en çok konuşulan dil olan Almanca’nın da eğitimi sağlanmaktadır. Öğrencileri geleceğin dijital dünyasına hazırlamak amacıyla düzenli olarak bilgisayar laboratuvarında kodlama eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin fiziksel ve zihinsel sağlığı için de beden eğitimi dersleri aktif olarak verilmektedir.


3 Adım Koleji Ortaokulu

İyi bir üniversiteye giden yolun iyi bir liseden geçtiğine inanan 3 Adım Koleji Ortaokulu, liseye giriş sınavlarını kapsayan ortaokul dönemine büyük önem vermektedir. Öğrencileri sosyal aktivitelerden soyutlamayacak şekilde onlara LGS hazırlık programı sunulmaktadır. Tüm sınıflarda öğrenciler “Konu Değerlendirme, Ünite Değerlendirme ve Kazanım Değerlendirme” sınavlarına katılmaktadır. Bu sınavların sonuçlarına göre öğrencilerin konu eksikliklerine yönelik etüt programları düzenlenmektedir. 5. 6. ve 7. sınıflarda ayda bir, 8. sınıfta ise haftada bir deneme sınavları uygulanmaktadır. Her öğrenci için cumartesi günleri etüt programları da mevcuttur. 8. sınıf öğrencilerine ve velilere rehber öğretmen tarafından LGS hakkında bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Ayrıca rehberlik birimi sürekli öğrencilere sınava hazırlık süreci hakkında danışmanlık ve psikolojik destek sağlamaktadır. Doğru hazırlanan, doğru kararlar veren 3 Adım Koleji Ortaokulu öğrencileri, en üst düzey liselere yerleşmektedir.

3 Adım Koleji Sanal Turu
3 Adım Koleji İndirimleri
3 Adım Koleji Yorumları
Devamını Gör
3 Adım Koleji'nde Eğitime Bakış
3 Adım Koleji Sanal Turu
3 Adım Koleji Galeriler
3 Adım Koleji Yorumları

3 Adım Koleji Kampüsleri

3 Adım Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

3 Adım Koleji Ümraniye Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 74 Yorum announcement-icon 1 Duyuru
Bir öğrencinin eğitim hayatının ilk seneleri sonraki dönemler için önemli etkilere sahiptir. Bu belirleyici dönemlerin o...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

3 Adım Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum