fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Alev Okulları İlkokulu

Özel Alev Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:30

Özel Alev Okulları İlkokulu Hakkında

Özel ALEV Okulları 1998 yılında Avusturya Liseliler Vakfı tarafından kurulmuş olup İstanbul Ömerli'deki 50.000 m2 alana yayılan doğayla iç içe kampüsünde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Okul kütüphanesinde çeşitli dillerden 30.000 kitabın bulunmaktadır. ALEV resim atölyelerinde seramik, cam, kil çalışmaları ve plastik sanatlarla öğrencilerin yaratıcılıkları geliştirilmektedir. AB dil kriterleri standartlara uygun olarak hazırlanan dil eğitimi programı, dört temel dil becerisi olan dinleme, konuşma, okuma ve yazma yetkinlikleri kazandırılması amacıyla hazırlanmaktadır. Öğrencilerin Almanca dil yeterlilikleri, Goethe Enstitüsü Fit 1 (A1), Fit 2 (A2) ve Almanya Eğitim Bakanları Konferansının Dil Diploması DSD I (B1) ile belgelendirilmektedir. Almanca dersleri, dilde kullanılan öğretim yöntemlerinin yanında Orff-Schulwerk yaklaşımı ve Avrupa Dil Portfolyosu ile zenginleştirilmektedir. İngilizce, 2. sınıftan itibaren, bireysel farklılıkların göz önünde bulundurulduğu, eğlenceli bir sınıf ortamında öğretilmekte ve dil becerileri uluslararası projelerle pekiştirilmektedir. İngilizce dil yeterlilikleri Cambridge Üniversitesi Esol Sınav Merkezi tarafından uygulanan Young Learner’s Exam, KET (A2) ve PET (B1) sertifika sınavlarıyla belgelendirilmektedir. Alev İlkokulu’nda dersler, öğrencilerin zihinsel öğrenme süreçleri dikkate alınarak planlanmaktadır. SCAMPER, öğrenme istasyonları, öğrenme günlükleri, yaratıcı okuma gibi farklılaştırılmış pek çok metot kullanılarak işlenmektedir. Böylece erken dönemde anadilin faydalarını ve gücünü kavratmaya yönelik eğitsel süreçler de başlamaktadır. Bunun yanı sıra dil becerisinin gelişmesi için de eleştirel okuma, yaratıcı düşünme ve yazma çalışmalarına yer verilmektedir. Kütüphane saatinde de kütüphane okur-yazarlığı, edebî türlerle tanışma, okuma gecesi ve yazarlarla yapılan söyleşilerle okuma kültürüne sahip öğrenciler yetiştirmek hedeflenmektedir. Geleneksel uygulamalarda farklı olarak matematik laboratuvarında yapılan derslerde içerik, ürün, süreç ulusal ve uluslararası metotlarla -özellikle Orff çalışmalarıyla- farklılaştırılmaktadır. Öğrenciler, matematiğin hayatın içindeki yerini fark ederek, ders kazanımları öğrencilerce ortaya çıkarılan ürünlerle içselleştirilmektedir. 1 ve 2. Sınıf öğrencileri bilişim teknolojileri dersinde, bilgisayarda Almanca Matematik ve Almanca Zekâ oyunları oynayarak, düşünme becerileri, doğru karar verme ve sorunlarla başa çıkma ile kazanma ve kaybetmeyi öğrenmektedirler. 3. Sınıflarda ise Almanca Bilgisayar oyunlarının yanı sıra temel bilgisayar becerilerini öğrenmeye başlamaktadırlar. 4. sınıfta bilgisayarda kodlama eğitimi verilmeye başlamaktadır. Farklı platformlarda (code.org, kodable ve tynker) öğrencinin oynayarak ve eğlenerek yaptıkları kodlama etkinlikleri öğrencilerin, kendi bilgisayar oyunlarını yapma becerilerini geliştirmektedir.

Yorumlar

 • AY

  İstanbulda artık her apartmanın okul olduğunu varsayarsak doğası, fiziksel yapısı ve şehrin keşmekeşinden uzak sakinliği ile harika bir ortam. Verilen ana dilin Almanca olması bunun yanısıra İngilizcenin ikinci dil olarak verilmesi tercih sebeplerimdendir. Çocuklar okulda mutlu, kendini iyi ifade edebilen, öz güveni yüksek ve huzurlular. Aradığım başarı bu. Akademik başarı bunlar olduktan sonra her zaman gelecektir. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • ST

  Oğlum anaokulunda eğitim görüyor. Fiziki imkanları çok iyi. Dil eğitimi başarılı. Orf model Okulu olduğundan müzik eşliğinde alternatif öğretim modelleri uygulanıyor. Temas ettiğim tüm öğretmenler 10 yıl ve üzeri tecrübede.Alman kültürüne çok odaklandıklarını görüyorum. Paskalya, Laterna,vb. tüm alman örf adetini uyguluyorlar. Ders zilinden materyallere kadar herşeye nüfus etmiş. Atatürkçü eğitimin öncelendiğine dair özel birşey görmedim. Dünya insanı olmak eve güzeldir ancak bunun ötesinde Alman gibi yetiştirilen öz kültüründen kopuk bireyin kendi toplumuna nasıl intibak edeceği benim için bir soru işareti.

 • ÖO

  Alman Avusturya ekolüyle dünya çapında topluma faydalı bireyler yetiştirebilen, ülkemizin adını çok güzel duyuran ve duyurmaya da devam edecek dünya capında okullardan eksıgı degıl fazlası olan harika bir okul

 • SA

  Okul eğitim hayatına başladığı günden bugune gercekten de ülkemizin belki de dunyanın en ıyı ımkankanlarına sahip kampusu, sınıfları ve tabii ki işini cok seven ogretmenlerıyle egıtımde fark atmıs egitim kurumlarından birisi

 • NT

  Ülkenin en kaliteli okullarından birisi. Öğretmenler ve tüm ekip her gün ayrı bir harika iş çıkartıyorlar. Aile ortamı gibi sıcacık bir hava yakalamayı başarmış bir kurum

 • HB

  doğayla içiçe bir okul tam çocuklara göre. Akademik olarak da her zaman en iyiyi takip edip uygulayan bir eğitim anlayışı var kolejin. Oğlumun böyle bir yerde eğitim görmesinden memnunum.

 • yabancı dil eğitimi ve bu konudaki yeterlilikleri gerçekten tecrübe etmeye değer. Öğrencileri 2 yabancı dil bilerek mezun ettiklerini biliyorum. Eğer bu okulda eğitime devam ederlerse üniversite sınavları garanti.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Alev Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Kadirova Caddesi No:56 Ömerli-Çekmeköy/istanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum