fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Anakent Koleji

Anakent Koleji; güncel fiyatlarına, fotoğraflarına, veli yorumlarına, bursluluk sınav tarihlerine ve iletişim bilgilerine tek bir sayfa üzerinden hemen ulaşın.

Anakent Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Anakent Koleji Anaokullar

Anakent Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Anakent Koleji İlkokullar

Anakent Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Anakent Koleji Ortaokullar

Anakent Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Anakent Koleji Liseler

Anakent Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Anakent Koleji Hakkında

  • Eğitime Bakış
  • Anakent Koleji Tanıtım Filmi

ANAKENT KOLEJİ'NDEN EĞİTİM

Anakent Koleji, 1986 yılında ilk olarak Anadolu Lisesi statüsünde eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. İki matematikçi ve dershaneci eğitmen tarafından kurulan kurum, daha sonrasında 1995-96 yıllarında Anakent anaokulu ve ilkokulunu da hizmete açarak öğretim alanlarını genişletmiş ve Anakent Koleji adını almıştır. Atatürk ilke ve inkılaplarını temel alarak hareket eden özel kurum, her zaman çağdaş eğitimi kendilerine misyon edinmektedir. Günümüzde anaokulundan lise dönemine kadar eğitim hizmeti sağlayan kurum, çağın gereksinimlerini yakından takip ederek öğrencilerinin eksiksiz bilinçlendirilmesini hedeflemektedir.


Eğitim dönemine atılma öğrenciler için zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal olarak bir hazır olma gereksinimi getirmektedir. Okul öncesi dönemde 3 ile 6 yaş arası çocuklar gerçek yaşama hazır olmaktadır. Öğrenciler bu dönemde öğrenmekte ve gerekli becerileri kazanmaktadırlar. Anakent Anaokulu dönemindeki öğrencilerine çeşitli yaklaşımlarla eğitim vermektedir. Bunlardan bazıları; GEMS, High Scope ve Scamper şeklinde olmaktadır. Bu yaklaşımlarla birlikte öğrencilerin çok yönlü gelişimleri hedeflenmektedir. Eğitimin temeli olan bu dönemde öğrencilerin zihinsel gelişimlerinin %70'i tamamlanmaktadır. Aynı zamanda bu dönemde öğrencilere; serbest zaman etkinlikleri, STEAM eğitimleri, Türkçe Dil Etkinlikleri, oyun ve hareket çalışmaları, müzik ve sanatsal faaliyetler, okuma ve yazmaya yönelik çalışmalar yapılarak okul öncesinde öğrencilerin temel eğitimi çok yönlü biçimde almaları Anakent Koleji'nde sağlanmaktadır.


Anakent Koleji, öğrenim sürecindeki öğrencilerinin; bilgiye ulaşma, bilgiden yararlanma, bilgiyi geliştirme yöntemlerini kendine ilke edinmektedir. Özel Anakent Okulları'nda yaşayarak öğrenme sistemi esas alınarak hareket edilmektedir. Öğrenme sürecindeki öğrencilerin, sunulan bilgileri pekiştirmeleri adına çeşitli çalışmalar sürdürülmektedir. Aynı zamanda dönemsel geçişler, Anakent Koleji'nde çok hassas olmaktadır. İlkokul ile Lise arasındaki geçiş dönemi niteliğinde olan ortaokul döneminde öğrencilerin akademik ve sosyal olarak dengeli biçimde olmaları sağlanmaktadır. Anaokulundan başlayan yabancı dil eğitimi öğrencilerin, en az bir yabancı dili etkin olarak kullanabilmeleri esas alınarak düzenlenmektedir.


Anakent Koleji, öğrencilerinin istek ve yetenekleri doğrultusunda eğitim modellerini çeşitlendirerek çok yönlü eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Alanında uzman eğitmenlerle sağlanan eğitim, öğrencilerin akademik ve sosyal yönden başarılı bireyler olmalarını hedeflemektedir. Öğrencilere ödev sistemi ile gün içerisinde sunulan bilgilerin pekiştirilmesi temel alınmaktadır. Aynı zamanda Anakent Okulları'nda Kariyer Planlama Projesi(Gözleme Dayalı Staj) uygulanmaktadır. Bu amaçla Anakent, lise dönemindeki öğrencilerinin gerçekçi ve kendilerine uygun mesleki seçimler yapmasına yardımcı olmaktadır. Bu proje Anakent Anadolu Lisesi 9. sınıfından itibaren başlamakta ve üniversite tercih dönemine kadar devam etmektedir.


Anakent Koleji Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Anakent Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Anakent Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Anakent Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum