fb
Anakent Koleji

Anakent Koleji

Anakent Koleji hakkında tüm detaylara hızlıca ulaşın. Okul eğitim seviyesi ve daha fazlası hakkında en iyi bilgilere kolayca göz atın.

Anakent Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Anaokulları

Anakent Koleji Anaokullar

Anakent Koleji anaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Anakent Koleji İlkokullar

Anakent Koleji ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Anakent Koleji Ortaokullar

Anakent Koleji ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Anakent Koleji Liseler

Anakent Koleji liselerini
inceleyin.

İNCELE

Anakent Koleji Hakkında

  • Eğitime Bakış
  • Anakent Tanıtım Filmi

ANAKENT KOLEJİ'NDEN EĞİTİM

Özel Anakent Okulları, 1986 yılında ilk olarak Anadolu Lisesi statüsünde eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. İki matematikçi ve dershaneci eğitmen tarafından kurulan Anakent Koleji, daha sonrasında 1995-96 yıllarında Anakent anaokulu ve ilkokulunu da hizmete açarak öğretim alanlarını genişletmiş ve Özel Anakent Okulları adını almıştır. Atatürk ilke ve inkılaplarını temel alarak hareket eden özel kurum, her zaman çağdaş eğitimi kendilerine misyon edinmektedir. Günümüzde anaokulundan lise dönemine kadar eğitim hizmeti sağlayan Anakent, çağın gereksinimlerini yakından takip ederek öğrencilerinin eksiksiz bilinçlendirilmesini hedeflemektedir.


Eğitim dönemine atılma öğrenciler için zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal olarak bir hazır olma gereksinimi getirmektedir. Okul öncesi dönemde 3 ile 6 yaş arası çocuklar gerçek yaşama hazır olmaktadır. Öğrenciler bu dönemde öğrenmekte ve gerekli becerileri kazanmaktadırlar. Anakent Anaokulu dönemindeki öğrencilerine çeşitli yaklaşımlarla eğitim vermektedir. Bunlardan bazıları; GEMS, High Scope ve Scamper şeklinde olmaktadır. Bu yaklaşımlarla birlikte öğrencilerin çok yönlü gelişimleri hedeflenmektedir. Eğitimin temeli olan bu dönemde öğrencilerin zihinsel gelişimlerinin %70'i tamamlanmaktadır. Aynı zamanda bu dönemde öğrencilere; serbest zaman etkinlikleri, STEAM eğitimleri, Türkçe Dil Etkinlikleri, oyun ve hareket çalışmaları, müzik ve sanatsal faaliyetler, okuma ve yazmaya yönelik çalışmalar yapılarak okul öncesinde öğrencilerin temel eğitimi çok yönlü biçimde almaları Anakent Okulları'nda sağlanmaktadır.


Özel Anakent Koleji, öğrenim sürecindeki öğrencilerinin; bilgiye ulaşma, bilgiden yararlanma, bilgiyi geliştirme yöntemlerini kendine ilke edinmektedir. Özel Anakent Okulları'nda yaşayarak öğrenme sistemi esas alınarak hareket edilmektedir. Öğrenme sürecindeki öğrencilerin, sunulan bilgileri pekiştirmeleri adına çeşitli çalışmalar sürdürülmektedir. Aynı zamanda dönemsel geçişler, Anakent Koleji'nde çok hassas olmaktadır. İlkokul ile Lise arasındaki geçiş dönemi niteliğinde olan ortaokul döneminde öğrencilerin akademik ve sosyal olarak dengeli biçimde olmaları sağlanmaktadır. Anaokulundan başlayan yabancı dil eğitimi öğrencilerin, en az bir yabancı dili etkin olarak kullanabilmeleri esas alınarak düzenlenmektedir. Etkin biçimde dil öğretimi Anakent Koleji'nde sağlanmaktadır.


Özel Anakent Eğitim Kurumları, öğrencilerinin istek ve yetenekleri doğrultusunda eğitim modellerini çeşitlendirerek çok yönlü eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Alanında uzman eğitmenlerle sağlanan eğitim, öğrencilerin akademik ve sosyal yönden başarılı bireyler olmalarını hedeflemektedir. Öğrencilere ödev sistemi ile gün içerisinde sunulan bilgilerin pekiştirilmesi temel alınmaktadır. Aynı zamanda Anakent Okulları'nda Kariyer Planlama Projesi(Gözleme Dayalı Staj) uygulanmaktadır. Bu amaçla Anakent, lise dönemindeki öğrencilerinin gerçekçi ve kendilerine uygun mesleki seçimler yapmasına yardımcı olmaktadır. Bu proje Anakent Anadolu Lisesi 9.sınıfından itibaren başlamakta ve üniversite tercih dönemine kadar devam etmektedir.


Anakent Koleji Anaokulu

Anakent Koleji İlkokul

Anakent Koleji Ortaokul

Anakent Koleji Lise

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum