fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kadıköy Anakent Koleji İlkokulu

Özel Kadıköy Anakent Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 22
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:30

Özel Kadıköy Anakent Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Anakent Okulları İlkokulu eğitim modeli Total Physical Response olarak tanımlanmış olup çocukların bununla birlikte görerek ve yaşayarak öğrenmesi hedef alınmıştır. Özel Kadıköy Anakent Koleji İlkokulu'nda yabancı dil ve ana dil etkinlikleri pekiştirmeli olarak öğretilmektedir. Bu doğrultuda bu okulda okuyan öğrencilerin demokrat, ana dili etkin kullanabilen, iki yabancı dil konuşabilen, üretken, öz güveni yüksek, girişimci, etkin iletişim kurabilen, sporla ve sanatla ilgilenen bireyler olması beklenir. Okulun eğitim sisteminde Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen ve teknoloji, sosyal bilimler, yabancı dil, görsel sanatlar, bilişim, drama, satranç, beden eğitimi dersleri verilmektedir. Okulun kulüp etkinlikleri voleybol, basketbol, jimnastik, takı tasarımı, seramik, drama, satranç, modern dans, mad science, ritim ORFF ve keman kulüpleridir. Özel Kadıköy Anakent Koleji İlkokulu'nda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilmekte olup uzman psikolog öğrencileri tanıyarak, onları içinde bulundukları okul ve yaşadıkları toplum hakkında bilgilendirerek, bireysel yardım görmelerini sağlar, kendilerini tanımalarına ve yeteneklerini fark etmelerine yardımcı olur. Okula alışma, ders stresi gibi konularda öğrencilere yardımcı olmak için çeşitli çalışmalar yapılır.Yemekler kalite anlayışından ödün vermeden hazırlanmaktadır. Yemek menüleri beslenme uzmanları tarafından hazırlanmakta ve okulun deneyimli aşçıları tarafından pişirilir.Mutfak personeli iş sağlığı ve güvenliği eğitim programıyla desteklenmekte ve belirli periyotlarla hijyenik kontrolden geçer. Okulda öğrencilerin sağlığı için de gerekli önlemler alınmış olup öğrencilerin olası bir sağlık sorununa anında müdahale edilmesi için okulda bir sağlık servisi bulunmaktadır. Servis hizmeti bulunmakta olup öğrencilerin güvenli bir ulaşım sağlaması için gerekli önlemler alınmıştır. Servis araçlarının düzenli olarak bakım ve kontrolü yapılır. Servis sürücüleri deneyimli ve güvenilir olmasına özen gösterilir. Okulda zengin bir kütüphane bulunmakta olup öğrencilerin faydalanması ve kitap sevgisinin aşılanması amaçlanmaktadır.

Yorumlar

 • ty

  Çocugum çok içine kapanıktı ama okuldaki ögretmenleri ve arkadaşları sayesinde artık degil teşekkürler anakent :)))

 • MK

  Okulun eğitim durumu ve kalitesinden memnunuz. Ancak sürekli öğretmen değişiyor. Okulda maddi çıkarlar eğitimden bir adım önde ilerliyor izlenimi veriyor.

 • bünyesinde eğitim gören öğrencilerini her daim memnun etmiş zamanında duvarındaki kocaman Atatürk resmiyle ün yapmış okul. Zamanın da sanatçı bir müdürü vardı. Çok güzel günlerdi.

 • Veli

  Sportif açıdan yararlı bir okul.

 • Veli

  Evimden sonra kendimi en huzurlu hissettiğim yer.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kadıköy Anakent Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Merdivenköy Mah. Şair Arşi Cad. No:59, Kadıköy /istanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum