fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Bayramlar Koleji

Bayramlar Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Bayramlar Koleji'nde Eğitime Bakış

Bayramlar Koleji, geçmişi başarılarla dolu, kendini ispat etmiş, köklü bir eğitim kurumudur. Bayramlar Koleji eğitim felsefesi, temelinde öğrenciyi tanımayı bulundurmaktadır. Her öğrencinin kendine özel ilgi ve yetenekleri, öğrenim tarzı ve çalışma alışkanlıkları tespit edilip göz önünde bulundurularak öğrencinin eğitimi planlanmaktadır. Bayramlar Koleji, bir öğrencinin akademik performansı yanı sıra sosyal ve kişisel gelişimine de destek olmayı gerekli bulmaktadır. 0-6 yaş aralığında bir öğrencinin kişisel gelişimindeki baş rol aileye aitken, okul hayatı başladıktan sonra ön plana okul çıkmaktadır. Bundan dolayı Bayramlar Koleji anaokulundan 11. sınıfa kadar her kademede Kişilik Gelişim Programı uygulamaktadır. Bayramlar Koleji, 25 yıllık eğitim tecrübesi ile geleceğin gereksinimlerini karşılayacak bireyleri yetiştirmeye kararlılıkla devam etmektedir.


Bayramlar Koleji Anaokulu

Bayramlar Koleji Anaokulu, hayal gücü kuvvetli, kendini rahatça ifade edebilen, Türkçeyi doğru kullanan, öğrenmeyi seven, okula hevesle gelen çocuklar yetiştirip, her birini ilkokula hazırlamayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda, Montessori, High Scope, Çoklu Zeka Kuramı, Waldorf ve Reggio Emilia eğitim yaklaşımlarını sentezleyerek oluşturulan özgün eğitim programı ile çocukların akademik ve psiko-sosyal gelişimleri ön planda tutulmaktadır. Montessori yaklaşımı ve Çoklu Zeka Kuramı, eğitim sürecinde çocukların bireysel farklılıklarının tespit edilmesine ve gerekli ilgi ve önceliğin verilmesini sağlamaktadır. High Scope yaklaşımı ile çocukların kendi kararlarını vermeleri, bağımsız düşünmeleri ve öğrenimlerinde aktif bir rol üstlenmeleri hedeflenmektedir. Waldorf yöntemi, çocuklara çok yönlü düşünme becerisi katarken, Reggio Emilia yaklaşımı ile öğrencilere somut tecrübeler ile soyut kavramlar öğretilmektedir.


Bayramlar Koleji İlkokulu

Bayramlar Koleji İlkokulu, akademik eğitimle birlikte uyguladığı programlar ile öğrenmeyi eğlenceli bilen, mutlu, araştırmacı, kişisel özelliklerinin farkında olan ve her yönde gelişim gösteren bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bayramlar Koleji İlkokulu, “Karakter Eğitimi” çalışmaları ile öğrencilere nezaket, empati, sorumluluk, azim, paylaşımcılık ve cömertlik özelliklerini katmaktadır. Robotik-Kodlama dersleri ile öğrencilere bilişsel düşünme, problem çözme ve neden-sonuç ilişkisi kurabilme becerileri kazandırılmaktadır. 1. sınıfta okuma yazmayı çözen öğrenciler, 2. sınıftan itibaren kitap okuma saatlerine katılarak okuma alışkanlıkları edinmektedir. Akıl oyunları, drama, ahşap atölyesi, yazarlık atölyesi, mini tarım faaliyetleri ile öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfedip geliştirmeleri mümkün kılınmaktadır.


Bayramlar Koleji Ortaokulu

Bayramlar Koleji Ortaokulu, öğrencilerini hayata ve liseye kendi ilgi, yetenek ve hedeflerinin farkında olan, sosyal ve duygusal gelişim gösteren bireyler olarak hazırlamayı hedeflemektedir. Liseye hazırlık doğrultusunda, LGS’ye yönelik akademik ve motivasyon çalışmaları 5. sınıftan başlamaktadır. Bu süreçte öğrencilerin akademik gelişimleri takip edilip, eksik noktaları tespit edilmektedir. Ardında bu noktalara yönelik çözümler üretilmektedir. 8. sınıfta da hafta sonu kursları ile öğrencilere yoğun bir hazırlık süreci sunulmaktadır. Bu süreç boyunca yapılan tüm çalışmalar öğretmenler ve rehberlik birimi tarafından yakından izlenmekte ve velilere sürekli bilgilendirme yapılmaktadır.


Bayramlar Koleji Anadolu Lisesi

Bayramlar Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerine modern çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırarak onları üniversiteye ve yetişkin hayata hazırlamaktadır. Düzenlenen envanterler ve seminerler sayesinde öğrencilere kendilerini tanıma olanağı sunulmaktadır. Öğrencilerin üniversiteye geçiş sınavlarına olabildiğince en iyi şekilde hazırlanmaları için rehberlik, eğitim koçluğu, kariyer danışmanlığı, genel değerlendirme sınavları, grup etütleri, konu pekiştirme ve eksik tamamlama çalışmaları ve mesleki tanıtım seminerleri sunulmaktadır. Öğrencileri doğru üniversite ve mesleki alanlara yönlendiren dört yıllık bir yol haritası belirlenmektedir. 11. sınıfta TYT-AYT çalışmaları hızlanmaktadır. 12. sınıf tam bir sınav hazırlık süreci olarak verilmektedir. Deneme sınavları ve klasik yazılı sınav sonuçlarına göre, bireysel ya da grup etütleri ile öğrencilerin geri kaldıkları konularda ek dersler verilmekte, hafta sonu TYT-AYT kursları sunulmakta, soru bankası bitirme programları ve soru çözüm kampları ile eksiklikler giderilmektedir. Tüm bu çalışmaların sonunda Bayramlar Koleji mezunları akademik ve mesleki hayatlarında büyük başarılar elde etmektedir.

Bayramlar Koleji Tanıtım Filmi
Bayramlar Koleji İndirimleri
Bayramlar Koleji Yorumları
Devamını Gör
Bayramlar Koleji'nde Eğitime Bakış
Bayramlar Koleji Tanıtım Filmi
Bayramlar Koleji Galeriler
Bayramlar Koleji Yorumları

Bayramlar Koleji Kampüsleri

Bayramlar Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bayramlar Koleji Pendik Kampüsü
İstanbul / Pendik
comment-icon 14 Yorum announcement-icon 9 Duyuru
Bayramlar Eğitim Kurumları 1999 yılında Pendik merkezde açılan, 2020 yılından itibaren Kurtköy kampüsüne taşınan, okul ö...
Bayramlar Anaokulu Pendik Kampüsü
İstanbul / Pendik
comment-icon 7 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Bayramlar Anaokulu İstanbul Pendik’te çocuklara okul öncesi eğitim hizmeti sunmaktadır. 3 ile 6 yaş aralığında bul...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Bayramlar Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum