fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bayramlar Koleji Anadolu Lisesi

Özel Bayramlar Koleji Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Bayramlar Koleji Anadolu Lisesi Hakkında

Misyon ve Vizyonumuz
Eğitim ve öğretim insanın varoluşundan bu yana toplumları inşa eden en temel unsurdur.
Özel Kurtköy Bayramlar Koleji olarak eğitim ve öğretimin ne denli önemli olduğunun farkındayız. Bu farkındalıkla geçmişini ihya ve geleceğini inşa eden nesiller yetiştirmenin çabası içerisindeyiz. Geçmişin birikimiyle, Türkiye’nin yarınlarına özgüveni yüksek, ahlaklı ve erdemli bireyler yetiştirmek en büyük arzumuzdur. Bu düşünce ve arzularla 1999 yılında Pendik merkezde eğitim hayatına başlayan Bayramlar Koleji 2020 yılında Kurtköy kampüsüne taşınmıştır. Bununla birlikte geçmişinden aldığı güç ve tecrübeyle lise kademesini de eğitim halkasına dahil ederek alanında uzman kadrosuyla gençlerimizi geleceğe hazırlamaktadır.
FARKLILIKLAR
Eğitim ve öğretimde öğrenci, öğretmen ve veli işbirliği olmazsa olmazdır. Bu sebeple veli iletişimi sene başında yapılan veli toplantıları ile sınırlı kalmayıp rehberlik birimi eşliğinde belirli periyotlarla yıl içerisinde devam etmektedir.
Kitap okumanın ikinci plana atıldığı ve teknolojinin hakim güç olduğu modern dünyada teknolojiyi faydalı bir şekilde kullanarak kitap okunabileceğini gösteren Özel Bayramlar Koleji süreç içerisinde hızlı okuma ve okuduğunu anlama dersleri ile kitap okumayı sevdirerek alışkanlık haline getirmeyi ve bununla birlikte gençlerimizin YKS başarısını artırmayı amaçlamaktadır.
Uzman eğitimci kadromuzla tüm branşlarda konular yeni nesil soru tekniklerine göre anlatılıp, öğrenciler sınava hazır hazır hale getirilmektedir. Sıkça yaptığımız deneme sınavları ve kullandığımız yayın çeşitliliği ile öğrencilerimizin farklı tekniklerde çıkan soruları da görme imkanını sağlayarak donanımlı bir şekilde sınava hazırlanmaları hedeflenmektedir.
Öğrencilerin psikolojik olarak da kendilerini sınava hazır hissetmelerinin önemli olduğunun bilinciyle sınav kaygısını azaltmak ve motivasyonu artırmak rehberlik birimimizle koordineli şekilde de seminerler verilmekte ve seanslar halinde birebir öğrencilerle görüşülmektedir.
FİZİKSEL ÖZELLİKLER
Zihinsel gelişimin yanı sıra kişisel ve bedensel gelişimin de önemli olduğunu vurgulayan Özel Bayramlar Koleji açık ve kapalı spor salonları, yüzme havuzu, sanat ve müzik atölyeleri ile gençlerimizi sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlamaktadır.
Geniş ve ferah sınıflarda öğrencilere daha rahat eğitim imkanı sunmaktadır.
SOSYAL AKTİVİTELER
Sanatsal ve kültürel gezilerle eğitim ve öğretimi eğlenceli hale getiren Özel Bayramlar Koleji birçok alanda ve sınıflar arası çeşitli müsabakalar düzenleyerek öğrencilerimizin var olan enerjilerini sporla ve değişik aktivitelerle atmalarını sağlamayı, aynı zamanda da motivasyonlarını yüksek tutmayı amaçlamaktadır.
YABANCI DİL OLANAKLARI
Özel Bayramlar Koleji hızla değişen dünyada yabancı dilin çok önemli olduğunun farkındadır. “ Bir lisan bir insan” anlayışıyla gerek kullanılan kaynaklar gerekse teknik ve yöntem bakımından öğrencilerin öğrenebilecekleri en iyi modeller kullanılmaktadır.
İkinci bir yabancı dil olarak Almanca verilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bayramlar Koleji Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Harmandere Mah. Petek Sok. No:6/b, Pendik / İstanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum