fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Çözüm Koleji

Çözüm Koleji'nin fiyatlarına, fotoğraflarına, fiziksel olanaklarına, adreslerine göz atın. Çözüm Koleji anaokulu, ilkokul ve ortaokul bilgilerine hemen ulaşın.

Çözüm Koleji'nde Eğitime Bakış

ÇÖZÜM KOLEJİ

Çözüm Koleji, 25 yıllık eğitim öğretim tecrübesi, ideal eğitim altyapısı, eğitim birikimi, yenilikçi ve dinamik anlayışı, profesyonel kadrosu ve donanımlı kampüsü ile eğitimde Türkiye'nin çözümü olmayı hedeflemektedir. Okul teknolojiyi takip eden, hızlı çözümler üretebilen, pratik düşünebilen, kendini ifade edebilen, özgür ruhlu, akademik açıdan kendini tam anlamıyla geliştirmiş ve en az bir yabancı dili etkili şekilde kullanabilen nesiller yetiştirmek istemektedir.


Eğitimi dört duvarla sınırlamayan okul öğrencilerinin doğa ile iç içe büyüyebilmesine olanak sağlamakta ve çevresini keşfedebilmesine imkan vermektedir. Son teknolojiyle özenle oluşturulmuş sınıfları, futbol ve basketbol sahaları, ekoloji atölyesi, kütüphanesi ve drama sınıfıyla okul, öğrencilerini her anlamda hayata hazırlamaktadır. Eğitimin hayatın bir parçası olduğuna inanan Çözüm Koleji, anaokulundan liseye her kademede öz güveni yüksek bireyler yetiştirmektedir.


Çözüm Koleji rengarenk binaları, sahip olduğu fiziksel imkanları ile her yaş grubuna uygun etkinlikler düzenlemekte ve bu şekilde eğlenceli bir ortam oluşturarak eğitim vermeye devam etmektedir. Bu etkinlikler alanında uzman, öğrenme ortamını canlı tutan, öğrenme sürecine dahil olan öğretmenler ile gerçekleştirilmektedir. Okuldan mezun olan öğrenciler hayata donanımlı ve çağın becerilerine sahip bireyler olarak atılma şansı yakalamaktadır. Spora ilgi duyan öğrencilerin, yetenekleri doğrultusunda çalışma imkanı bulacakları futbol ve basketbol sahaları öğrencilere daima açık tutulmaktadır.


Yaparak ve yaşayarak öğrenme ilkesine dayanan, öğrenmenin öğrenci ile gerçekleştiği, keşfetmenin hazzına varıldığı, gerekli her türlü donanıma sahip laboratuvarlar öğretmenler eşliğinde aktif bir şekilde kullanılmakta ve Çözüm Koleji’nde öğrenciler bilimsel bir ders ortamında eğitim görmektedir.


Kurumda dil gelişimine de büyük önem verilmekte, bu bağlamda öğrencilere kendi dilleri olan Türkçeyi düzgün kullanma ve dil becerilerini geliştirme adına çalışmalar sürdürülmektedir. Ayrıca çocuklara yabancı dil eğitimi vermek ve yabancı dile aşina şekilde yetiştirmek adına kurumda, touch modeliyle ana dili İngilizce olan ve Türk öğretmenler tarafından İngilizce eğitimi verilmektedir.


Çözüm Koleji bünyesinde bulunan revir, okulun öğrencilerin sağlığını ve güvenliğini önemseyen bir yapıya sahip olduğunun kanıtı niteliğindedir. Okulda servis edilen yemeklerin, öğrencilerin dengeli beslenebilmesi için, sağlıklı besinlerden yapılmış olmasına, organik besinler olmasına ve hijyenik koşullarda servis edilmesine dikkat edilmektedir. Öğrencilerin sağlıklı beslenmesini önemseyen okul yönetimi, güler yüzlü ve hijyenik bir şekilde kantin hizmeti de vermektedir. Okulda hijyen sadece yemekhanede değil başta sınıflar ve tuvaletler olmak üzere tüm alanlarda sağlanmaktadır.


Çözüm Koleji Rehberlik Birimi öğrencilerin okula alışmasına, sağlıklı iletişim kurabilmesine, verimli ders çalışabilmesine, sosyalleşmesine yardımcı olurken onları gözlemleyerek velilere gelişimleri hakkında bilgi vermektedir. Okulda ayrıca değerler eğitimi verilmekte olup bu derste; ahlak ve maneviyat, dostluk ve kardeşlik, özgüven ve tevazu, örf ve adetler, Müslüman ilim adamları, saygı ve sevgi, doğruluk ve dürüstlük, kanaatkarlık ve sabır, Osmanlı sanatı ve zanaatı, edep ve haya konuları işlenmektedir.


Çözüm Koleji'nde gerçekleştirilen sempozyumlar ile eğitim sistemleri tartışılmakta, öğrencilerin beklentileri ve istekleri dinlenmekte ve değerli oldukları hissettirilmektedir. Ayrıca velilerle bireysel olarak yapılan toplantılar ile öğrencilerin durumu hakkında bilgi aktarılmakta ve çözülmesi gereken problemlerle ilgili iş birliği yapılmaktadır.

Çözüm Koleji Tanıtım Filmi
Çözüm Koleji İndirimleri
Çözüm Koleji Yorumları
Devamını Gör
Çözüm Koleji'nde Eğitime Bakış
Çözüm Koleji Tanıtım Filmi
Çözüm Koleji Galeriler
Çözüm Koleji Yorumları

Çözüm Koleji Kampüsleri

Çözüm Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çözüm Koleji Kağıthane Kampüsü
İstanbul / Kağıthane
comment-icon 16 Yorum announcement-icon 2 Duyuru
Özel Kağıthane Çözüm Koleji İlkokulu İstanbul Kağıthane’de nezih ve sessiz bir bölgede bulunmaktadır. LGS sonuçları bakı...
Ankara Çözüm Koleji Kampüsü
Ankara / Keçiören
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ankara Çözüm Koleji Anaokulu, 4-6 yaş aralığındaki çocuklara okul öncesi eğitimi veren, çocukların eğlenerek öğrenm...
Bursa Çözüm Koleji Nilüfer Kampüsü
Bursa / Nilüfer
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Bursa Çözüm Koleji Ortaokulu, öğrencilerini geleceğe hazırlarken uzman kadrosu ve yenilikçi yapısıyla hizmet vermek...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Çözüm Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum