fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Devran Koleji

Devran Koleji hakkında tüm detaylara ulaşarak okula kayıt fırsatlarını kaçırmayın. Devran Koleji; fiyatlarına, veli yorumlarına ve fotoğraflarına hemen göz atın.

Devran Koleji'nden Eğitime Bakış

DEVRAN KOLEJİ

Devran Koleji; bilimsel aklı önemseyen, kendisi ve çevresi için pozitif değerler üreten, dünya ile entegre, iletişim ve iş birliği yönleri gelişmiş, milli ve manevi değerlerini üst düzeyde yaşayan, dini ve ahlaki donanıma sahip, analitik düşünmeyi bilen, öğrenen, üreten, girişimci ve öz güveni yüksek bir nesil yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okul, anaokulundan başlayarak lise seviyesine kadar örgün eğitim sunmakta, alanında uzman öğretmenlerle öğrenme ortamını canlı tutmakta ve öğrenme sürecine dahil olmaktadır.


Devran Koleji, Türkçe, matematik, sosyal bilimler, fen bilimleri gibi alan dersleri dışında spor, sanat, kültür ve yabancı dil gibi alanlarda da donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla her türlü olanağı kullanmakta ve gelişimin çok yönlü olduğuna inanarak öğrencilerini hayata hazır hale getirmektedir. Eğitimci kadrosu öğrencilerin sosyal ve bilişsel gelişimine uygun eğitim programları hazırlamaktadır. Öğrencilerinin yaparak ve yaşayarak eğitim almasını amaç edinen kurumda eğitimler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Teorik olarak işlenen dersler çeşitli sosyal faaliyetler ve geziler ile pekiştirilmektedir. Öğrencilerin sosyal sorumluluk duygularının gelişmesi adına istekleri üzerine yurt içi ve yurt dışı sosyal dezavantajı olan kimselere yardım çalışmalarında bulunulmaktadır.


Devran Koleji yarattığı okul iklimi ile öğrencilerinin severek okula gelmesini sağlamakta, onlar için en iyisini sunmaya büyük gayret göstermektedir. Öğrencilerin düşünsel becerilerini geliştirmek adına çeşitli aktiviteler düzenlenmekte, bu sayede öğrencilerin sorumluluk alabilen, problem çözebilen ve iş birliği içinde bulunabilen bireyler olmaları amaçlanmaktadır. Birinci sınıftan itibaren bir yaklaşım olarak benimsenen çocuklar için felsefe, çocukların sorgulayan ve hayata farklı perspektiften bakma becerilerini destekleyen bir yapı içerisinde müfredata dahil edilmektedir.


Devran Koleji, çağın gerekliliklerinden birisi haline gelen İngilizce dil eğitimini aktif çalışmalarla sürdürerek öğrencilerin gelişimlerini bu doğrultuda sağlamaktadır. İngilizce yabancı dil dersine ek olarak Almanca ve ortaokul kademesinden itibaren Arapça dersleri de sürdürülmektedir. Kurum sağladığı yabancı dil eğitimleri ile dünya kültürleri hakkında geniş bilgi birikimine sahip, bu dilleri ana dil seviyesinde kullanabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.


Okul fiziksel imkanları ile kalıcı öğrenme ortamları oluşturarak, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerine destek vermektedir. Devran Koleji'nde sanat, spor ve akıl oyunları kulüpleri bulunmaktadır. Okul, kulüp aktiviteleri ile öğrencilerin yetenekli olduğu alanları ön plana çıkarmakta ve bu doğrultuda gelişimlerini zihinsel, fiziksel ve psikolojik olarak desteklemektedir.


Okul kütüphanesinde düzenlenen aktiviteler ile öğrencilerini ilgi alanlarına uygun kitaplarla buluşturan Devran Koleji aynı zamanda yazarlar ile öğrencilerini buluşturmakta ve okumayı ömür boyu devam ettirmelerini amaçlamaktadır.


Devran Koleji'nde benimsenen kişiye özgü rehberlik sistemi sayesinde her öğrencinin gelişimi takip edilmektedir. Öğrencilerin sınava hazırlanırken kişisel ve sosyal becerilerinin de gelişmelerini sağlayan rehber öğretmenler öğrencilerin sorunlarını zaman kaybetmeden çözmelerini sağlayacak yöntemleri saptamakta ve bu süreçte ebeveynler ile iletişim halinde bulunmaktadır.


Ayrıca üniversiteye hazırlıktaki ciddiyetin altında öğrencilerin ezilmemesi adına rehberlik ve danışmanlık servisindeki uzmanlarca öğrencinin kariyer planlaması yapılmakta, bu süreçte öğrencinin yatkınlıkları ve yetkinlikleri de göz önünde bulundurulmaktadır. Ayrıca öğrenci-veli-okul arasındaki zinciri güçlendirmek adına istek dahilinde veli seminerleri yapılmaktadır.

Devran Koleji İndirimleri
Devran Koleji Yorumları
Devamını Gör
Devran Koleji'nden Eğitime Bakış
Devran Koleji Galeriler
Devran Koleji Yorumları

Devran Koleji Kampüsleri

Devran Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Devran Koleji Esenler Kampüsü
İstanbul / Esenler
comment-icon 8 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Devran İlkokulu kulüpleri basketbol, halk oyunları, taekwando, keman, fotoğrafçılık, İngilizce, resim kulübü, akıl...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Devran Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum