fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Fen Koleji Ortaokulu

Özel Fen Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30

Özel Fen Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Fen Koleji Ortaokulu, Atatürk İlke ve İnkilaplarına bağlı, Cumhuriyet değerlerine ve milli kültürüne sahip çıkarak eğitim hayatına Tuzla’da devam etmektedir. Dünya vatandaşları yetiştirme misyonuyla her yıl 12 Avrupa ülkesine ziyaret düzenleyip, eğitimlere katılım gösterilmektedir. Okulda yabancı dil derslerine (İngilizce, Almanca, İspanyolca) yabancı öğretmenler girmektedir. Buradaki amaç hem yabancı kültürlere olan önyargıyı kırmak hem de dilin en doğru şekilde öğrenmelerini sağlamaktır. Öğrencilerin her anlamda başarılı olabilmeleri adına sadece akademik olarak değil, sosyal ve duygusal bakımdan da gelişmelerini ve ileride kullanabilecekleri donanımlara sahip olabilmeleri için, kişisel ilgi ve becerileri doğrultusunda güçlü yönlerini keşfedip en iyi şekilde kullanabilmelerine olanak sağlamak amacıyla 10’larca farklı Atölye, branş ve kulüp çalışmaları yürütülmektedir. Fen Koleji Tuzla Kampüsü trafikten uzak bir lokasyonda, 8600 metrekare kapalı ve 3000 metrekare açık sağlıklı bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Kurumda FENGEP (Fen Gelişimsel Eğitim Programı) adı verilen bir eğitim modeli uygulanmaktadır. Bu programda öğrencilerin değişen öğrenme düzeylerindeki akademik gelişimlerine, bireysel öğrenme ihtiyaçlarına uygun FENGEP planlanmaktadır. Program kapsamında etüt planlaması, zihinsel becerilerini geliştirebilecekleri zenginleştirilmiş aktiviteler ve etkinlikler yapılmaktadır. Okulda açık ve kapalı alanlar çocukların sağlıkları ve güvenlikleri göz önüne alınarak, 21. Yüzyılın eğitimi için gerekli metotların en iyi şekilde kullanılabilmesi için dizayn edilmiştir. Erişimi kolay gerçekleştirebilen teneffüs alanları, avluları, geniş etkinlik alanları ve önemlisi her noktadan güneş ışığını en verimli şekilde alabilen renkli mimarisiyle Özel Fen Ortaokulu öğrencilerine enerji dolu ve ferah bir okul ortamı sunmaktadır. Fen Koleji binası akla gelebilecek tüm risklere karşı koyabilecek bir inşaat planlamasıyla ile yapılmıştır. Kolejin bahçeleri ekolojik duyarlılığa göre tasarlanmış olup, bu alanlarda gerekli tüm önlemler alınarak tüm kolej ailesine ayrılmıştır. Kendine ait soyunma odaları bulunan, olimpik ölçülere sahip klimalı spor salonu açık ve kapalı tribünleriyle 500’e kadar misafire spor heyecanını sunabilmektedir. Okuldaki yemekler mutfakta bulunan usta aşçılar tarafından ve uzman personel tarafından hazırlanmaktadır. Sağlık sorunları nedeniyle özel menüye ihtiyaç duyan öğrencilere, idareye haber vermek kaydı ile özel olarak hazırlanmış menüler hazırlanmaktadır.

Yorumlar (4)

 • fs

  hem sosyal hem de sınav odaklı çocuğu çok sıkmadan disipline sokabilen bir okul. bu çağda çocuklarda stres ilerde kötü etkiler yapıldığı unutulmaması lazım. Böyle butik okullar her zaman alternatif olarak düşünülmeli

 • ck

  okulun kapısında adımınızı atar atmaz güleryüzle karşılanıyorsunuz. her talebinizde çözüm odaklı ilerleyen bir çalışan kadrosu var. Binasından söz etmiyorum bile standartların üstünde bir okul olmuş tebrikler.

 • Okulun kendisi ayrı güzel, binası ayrı güzel, çalışanlar, öğretmenler, öğrenciler apayrı güzeller. Hakettiğiniz hizmeti hakkıyla veriyorlar.

 • FC

  Örnek bir kolej olduğunu düşünüyorum. Uluslararası bir okul. İleride çok daha iyi yerlere gelip diğer okullara referans gösterilmesi için önünde hiç bir engel yok.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Fen Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Postane Mah. Yalıboyu Cad. Halis Bey Sok. No:1, Tuzla / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum