fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Gauss Koleji

Gauss Koleji ile ilgili ayrıntılı tüm bilgilere tek bir sayfa üzerinden ulaşın. Eğitim ücretleri, bursluluk sınav tarihleri, okul fotoğrafları ve daha fazlası bu sayfada.

Gauss Koleji'nde Eğitime Bakış

BİZ KİMİZ?

Gauss Özel Bilim Adası Okulu olarak bilginin gücüne, evrensel değerlerin birleştiriciliğine, iyi ve mutlu bireyler yetiştirebilmenin sorumluluğuna olan inancımızla “Hiçbir başarı tesadüf değildir ve mutluluk başarı getirir.” diyerek 2013 yılında her an yaşayan, kültür ve sanatın merkezi sayılabilecek bir semt olan Moda’da başladık eğitim yolculuğumuza.

Küçük ama bir o kadar da sıcak okulumuzda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle kocaman bir aile olduk. Aile olabilmenin sunduklarıyla ilk günden bugüne dürüst, öz güveni yüksek, sosyal becerilere sahip, yaşadığı topluma duyarlı, önce kendisine sonra toluma saygılı, bilimsel ve analitik düşünme becerisi gelişmiş, hayat boyu öğrenmeye meraklı, doğasever, hayvansever ve hepsinden önemlisi mutlu bireyler yetiştirebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Gauss ailesi olarak mutluluğun bulaşıcı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle mutlu bireyler yetiştirebilmenin ancak mutlu öğretmenler, mutlu çalışanlarla sağlanabileceğinin bilincindeyiz. Çalışma arkadaşlarımızın kendilerini rahat ve mutlu hissedecekleri, fikirlerini özgürce ifade edip uygulayabilecekleri, branşlarına yönelik uygun çalışma ortamları yaratabilecekleri, okulumuzu kendi yaşam alanları olarak benimseyebilecekleri bir ortam yaratarak birlikteliğimizin uzun yıllar sürmesini hedefliyor ve bunun için çaba gösteriyoruz. Çünkü biz öz veriyle çalışan büyük ve mutlu bir aileyiz.

EĞİTİM KADROMUZ

Eğitimde devamlılık ne kadar önemliyse bu eğitimi verecek olan çalışma arkadaşlarımızın da devamlılığı o kadar önemli bizler için. Her biri alanında uzman, genç, dinamik, öz verili, öğrenmekten ve öğretmekten keyif alan, öğrencileriyle yakın ilişkiler kurarak güven duygusu veren, işbirlikçi, birlikte uyum içinde çalışabilen, başarı odaklı çalışma arkadaşlarına sahibiz. Uzun yıllardır birlikte olmanın avantajlarını da kullanarak keyifle yol alıyor, bu yolculukta birlikte başardığımız her şeyin gururunu yaşıyoruz.

NASIL BİR EĞİTİM VERİYORUZ?

Eğitimin devamlılık gerekten bir süreç olduğunun bilincinde olarak ilkokul 1.sınıftan ortaokul 8.sınıfa kadar aynı eğitim anlayışıyla yol alıyoruz. Okulumuzda haftanın 4 günü 10, 1 günü 5 saat olmak üzere haftada 45 saat eğitim verilmekte; bu saatlerin 15’ini ise yabancı dil dersleri oluşturmaktadır. Haftanı 4 günü son iki saat etüt, 1 günü ise kulüp dersleri için kullanılmaktadır.

Her hafta çoktan seçmeli sorulardan oluşan kazanım değerlendirme sınavları uygulanarak öğrencilerimizin eksik kazanımları tespit edilmekte ve varsa bu eksiklerin giderilmesi için telafi programları uygulanmaktadır. Butik okul olmanın ve az sayıda öğrenciyle çalışıyor olmanın sunduğu avantajla hiçbir eksik öğrenme gözden kaçmıyor ve konular tam olarak öğrenilmeden bir başka kazanımın öğretimine geçilmiyor.

Bizler her öğrencinin biricik olduğuna inanıyor ve mizaç temelli eğitim yaklaşımını benimsiyoruz. Biliyoruz ki her öğrencinin mizacı, öğrenme biçimi, ilgisi, yeteneği birbirinden farklı ve biliyoruz ki tek bir başarı modeli yok. Bizler için “başarı” her öğrencimiz için farklı bir anlam taşır. Bu nedenle birlikte yol almaya başladığımız ilk günden itibaren öğrencilerimizin mizaçlarını, ilgi, yetenek ve potansiyellerini göz önünde bulundurarak velilerimizle iş birliği içerisinde her öğrencimiz için ayrı bir yol haritası çizer, ayrı programlar sunar ve günün sonunda varmak istedikleri hedefe ulaştırarak her bir öğrencimiz için farklı bir “başarı öyküsü” yazarız.

ONLINE EĞİTİM

Pandemi nedeniyle okulların kapandığı 13 Mart 2020 tarihi itibariyle eğitimimize kaldığımız yerden online platformlar üzerinden devam ederek bu sürece en hızlı ve en verimli şekilde adapte olabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Az sayıda öğrenciyle yol almak bu süreçte en büyük yardımcımız. Böylelikle her bir öğrencimize anında ulaşabiliyor, takip sistemimizi yüz yüze eğitimimizdeki gibi devam ettirebiliyoruz. Dersler yüz yüze eğitimde olduğu gibi aynı verimlilikle devam ediyor, sınıf rehber öğretmenlerimiz ve okul psikoloğumuz öğrencilerimizin motivasyonlarının düşmemesi ve duygusal travmalar yaşamamaları adına el birliğiyle çalışıyor. Online eğitimle elde ettiğimiz LGS başarımız bu süreci ne kadar verimli geçirdiğimizin en büyük referansıdır.

YABANCI DİL

Okulumuzda birinci yabancı dil olarak İngilizce, ikinci yabancı dil olaraksa Almanca eğitimi verilmektedir. Haftada 12 saat olan İngilizce programımız 21.yy.ın getirdiği eğitim anlayışıyla dil edinimi sürecinde birbirinden ayrılması mümkün olmayan dört beceri üzerinde yoğunlaşmaktadır.(İletişim, eleştirel düşünme, yaratıcılık, iş birliği.) Öğrencilerimiz aldıkları dil eğitimini süreç boyunca bu dili yaşayarak deneyimlemekte ve her yılın sonunda Cambridge sınavlarına girerek kurlarını tamamlamaktadır. Amacımız İngilizce düşünebilen, kendisini girdiği ortamlarda akıcı bir dille ifade edebilen, yazabilen, edebi eserleri ana dilinde okuyabilen bireyler yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda dil gelişimini titizlikle takip ediyor ve dil kullanımını okul sınırlarının ötesine taşıyoruz.

SOSYAL FAALİYETLER

Bizler “Eğitimimiz duvarların ötesinde.” diyerek çıktık bu yola. Moda’da olmanın tüm avantajlarını kullanarak sanatla, sporla bir arada olan bireyler yetiştirmek öncelikli amaçlarımızdan. Bu nedenle sanat derslerimiz ayrıcalıklı olarak planlanmaktadır. Okulumuzda müzik derslerinin yanında perküsyon ve ritim çalışmaları yapılmakta, kulüp faaliyetlerimizle okul orkestrası ve koro çalışmaları, tiyatro çalışmaları yürütülmektedir. Her yıl yaza girerken düzenlenen “Gauss Fest”, sene sonu gösterileri, tiyatro kulübünün çalışmaları, spor günü kutlama ve turnuvalarının çalışmaları yıl boyu sürmekte her öğrencimizin kendini sanat ya da sporla ifade edebileceği bir hobiye sahip olmaları hedeflenmektedir.

SINAV BAŞARIMIZ

Okulumuz her yıl 16 kişi mezun vermekte ve mezunlarımız kendi başarı hedefleri doğrultusunda “başarıyla” mezun olmaktadır. Bugüne kadar 112 mezun veren okulumuzdan Kadıköy Anadolu Lisesinden Haydarpaşa Anadolu Lisesine; Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinden Beşiktaş Anadolu Lisesine; Fen Liselerine, yabancı özel okullara vb. pek çok nitelikli okula öğrencilerimizi uğurlayarak hayatlarına dokunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Gauss Koleji Tanıtım Filmi
Gauss Koleji İndirimleri
Gauss Koleji Yorumları
Devamını Gör
Gauss Koleji'nde Eğitime Bakış
Gauss Koleji Tanıtım Filmi
Gauss Koleji Galeriler
Gauss Koleji Yorumları

Gauss Koleji Kampüsleri

Gauss Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Gauss Özel Bilim Adası Okulları Kadıköy Kampüsü
İstanbul / Kadıköy
comment-icon 43 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul ilinin Kadıköy/Moda semtinde eğitim öğretim hizmetleri sunan Gauss Özel Bilim Adası Okulları İlkokulu amaç olar...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Gauss Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum